bugün

entry'ler (644)

atatürk ün askerliğini yapmamış olması

7 yıldır yazmıyorum uludağ'da, ilk entryim troll başlığına nasipmiş.

Gel buraya.

Çok haklı bir tespit var öncelikle ona değinmek isterim. Tarihini muhteşem yüzyıl, diriliş ertuğrul gibi ucubelerden öğrenenlere bu gerçek hakkında bir iki göt yakan kelam edicem.

Doğrudur Gazi Mustafa kemal atatürk türkiye cumhuriyeti'inde askerlik yapmamıştır. Millet millet diyosunuz ya hani. Heh o hafızasını cehaletini siktiğim milleti ülkede iktidar olsun, ülke ülkenin vatandaşlarının, türklerin olsun diye kurduğu cumhuriyetten önce başka bir devlet adına askerlik yapıyordu.

Hangi devlet mi? Aynen iyi bildiniz, gavurlar ya. Yabancı bir devlet. Birkaç bin kişilik bir saray eşrafınca anası bellenen, yoksul, okuma yazma bilmeyen, dini baskılarla özgürlükleri kısıtlanmış ve hatta olmayan türk halkına esir hayatı yaşatan osmanlı devletinde askerlik yaptı. Bu torunu olduklarını iddia ettikleri osmanlı var ya. Bu araplaşmış türk boyu yüzyıllar boyunca slav kadınlarını sikip, üstüne "müslüman türk" liderler çıkarmış(mış). Yersen tabi. Osmanlı diye bir ırk ya da halk zaten yoktur, asla da olmamıştır. Yugoslav harem hatunlarının doğurduğu çocuklara atam, soyum, dedem diye cahillerin büyük büyük annesini hangi osmanlı padişahı sikti bilmiyorum ama ben olsam sivas, antep, belki balkanlarda bir yerdeki sütçü ya da çiftçi bir rum ya da ermeniye oynardım atımı.

Atatürk vatan topraklarını ingilize, italyana peşkeş çekip, kendi rezil rüsva durumdaki bitap ordusuna da silah bıraktırmaya çalışan o soylu osmanlı padişahlarından birine hizmet ediyordu. Sonradan bu adamların kendi varlıkları dışında hiçbir şeyi, hele milleti hiç önemsemediğini farkedene kadar. Aslında şimdikinden çok da farklı değildi. Halk açlıkla, sefaletle mücadele ederken saray eşrafı lüksünden asla taviz vermiyordu. istanbul'un en güzel yerlerindeki en güzel yalılar, saraylar, topraklar onlarındı. inanır mısınız bu soyunu sopunu ırgaladıklarım bugün hala ingilterede sığınmacı konumunda ve atatürk bunların dedesini siktir ederken el koyduğu mal varlıklarında utanmadan hala hak iddia edebiliyorlar. Mesela hanedan bu durumda kafasını alırken kendi ev ve arabalarınızı onlara bağışlayabilirsiniz. Sonuçta haşmetli padişahınızın ailesi ve doğuştan gelen haklarıyla siz onların kulusunuz :(

Sonuç olarak atatürk'e o konuda bir 88'li olarak ben de çok kırgınım. Bizim haricimizde herkese bedelli çıktı, devletimiz bu konusa bir şey yapsın.

coca cola içmeyerek vatanperverliğini kanıtlamak

ülker ürünlerini tüketmeyerek laikliği korumak ile kardeş eylem.

arabaciarabayatasget

nikini görünce aklıma ibrahim tatlıses geliyor. malesef gerçek bu.

uludağ sözlük

ilkokula okuduktan sonra başka şehre taşınırsınız da yıllar sonra birgün geri dönersiniz, yolunuz düşer. mezun olduğunuz okulu görünce sevinirsiniz, anılar falan canlanır. gidersin okula, bi bakarsın ki artık tel örgüler var çevresinde, nöbetçi falan var, içerisi de baya kalabalık. bi garip gelir, sanki içeri bi girsen hep eski öğretmenler, arkadaşlar orda olucakmış gibi gelir sana da yokturlar ya onlar orda, uludağ sözlük'te öyle. bigün bi geliyosun tamamen yabancısın, artık başkaları okuyor, oynuyor içinde. sen misyonunu doldurmuşsun, sana zevk vermiyor artık. nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça lan.

6 yazarla sozluk donmez kardes başlığının açıldığı günü hatırlıyorum amına koyim.

trt nin geceleri porno film yayinlamasi

başlığı görünce heveslenmediysem allah da belamı versin.

bana entryde tanım iki nokta üst üste ekolü de uygulatmayın. hayallerim yıkıldı zaten.

the lie

çorlu'lu alternatif grubu.

ondördüncü roxy müzik günleri'nde 2. oldular ayrıca.

http://myspace.com/thelietr

giden günlerim oldu

şarkıda akustik gitar olmasına rağmen klipte klasik çalıyor oğuzhan koç. gerizekalı olduğumuz için biz önemli değil. nasıl olsa anlamayız biz.

100 liraya git bi akustik gitar al be, bu ne?

hayatı boyunca intiharı hiç düşünmemiş insan

ERGENLiK DÖNEMiNi TRANSiT GEÇMiŞTiR.

nokia 1200

gönül bağı kurulabilen bir telefon. k750i den sonra bir rahatlama, bir dünya nimetlerinden arınma aşaması gibi şerefsizim. bu kadar sempatik bir telefon olamaz.

yarın ilk iş ferrari'mi satıyorum lan.

naif oznem

2-3 sene sonra televizyalarda klibi dönecek, cep telefonlarına "paif oznem" yazıp polifonik melodileri indirilecek. o kadar diyorum.

http://www.myspace.com/gelisiguzel

galatasaray taraftarı

güzel pankartları var, beğeniyorum;

http://img136.imageshack..../fikrimizdegismedi1hk.jpg

attigi gol sonrasi spikere donusen insan

bu amına koyduğum golün tekrarını da 50 kere izleterek ağzına pileysteyşın kolu sokulmasını hakeder zaman zaman...

melankolik sozluk sairinin gotunu tokatlamak

(bkz: ben bu yazıyı sana yazdım)

sikeyim, sokayım.

kahvaltida lembas yemek

sahurda yemek daha iyidir. zira tok tutar. oh mis.

hüseyin üzmez in karı kız takıntısı

hüseyin üzmez in çoluk çocuk takıntısıdır esasen.

sumeru

kimse yazmamış;

http://www.myspace.com/sumeruband

huhh.

yaran videolar

amatör klipçilik;

http://www.youtube.com/watch?v=Xdhe2SA7Uoo

tünelli münelli link;

http://www.ktunnel.com/in...4f39b19ac9457ffefdab19464

giriş müziği ile insanı yıkan şarkılar

(bkz: the day that never comes)

selena nin musamba kiyafeti

şüphesiz ki; hades'in giydiği köpükten zırh kadar tırt değildir. halbüse hades, selena'dan çok daha komik ve şamata adamdır :(((

cibiliyetli

1o nomero komik adam. ayrıca sesi emre aydın ile acayip benzemekle birlikte emre aydın'dan iyidir.* ölmeden önce canlı dinlenmesi gereken süper bir müziksiyen olmakla beraber klişeleri ve hayatın içinden saçma detayları; sahip olduğu uzay üssünü andıran malikanesindeki radar sistemiyle yakalar ve sizi yarar. *
böyle güzel bir adamdır. ben çok sevdim, herkese de tavsiye ederim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.