bugün

ali kırca ile birlikte otelde genc kızlarla gizli partiler düzenleyen sağlam kişilikli şahsiyet!

kaynak: zekeriya beyaz
tv makinası'nın bu geceki konuklarından biri, geçen gün katıldığı bir programda sesi çıkmıyordu.
Arka sokak feylesofu.
programında amacsız konular işlemeye baslayan amacsız gazeteci...
samimiyetsizdir.
(bkz: ziyan)
Önceden sürekli tv de gördüğüm ve ister istemez benimsediğim ama yaş kemale erice hiç bir işe yaramadığını anladığım Tv sunucusu...
ilerlemiş yaşına ve mesleki deneyimine göre adamlığın yanından geçememiş toplumun geri kalmışlığına çanak tutan gereksiz kişi
--spoiler--
telefondaki seyirci: Ben bu arkadaşa katılmıyorum.
savaş ay(sözü keserek): bidakka bidakka bidakka!! şimdi bu telefondaki arkadaş ... beye alelade pezevnk dedi ben buna müsade etmem!
bey: Nasıl yani şimdi bu şerefisz bana pezevenk mi dedi?
--spoiler--

ve böylece kan gövdeyi götürür...

(bkz: cebimdeki kelimeler)
her programında kendini biraz daha yerin dibine sokmayı başarabilen pis sakallı sözde haberci.
bugünden tezi yok '' gazeteciliği '','' haberciliği '' bırakmasını düşündüğüm kişidir.

bunu yaparken de bir basın açıklaması yapıp; sağ tarafına hani şu kaçırılan çocuk ve/veya (herneyse işte) kaçırtılan çocuk - şeref can-ın annesini almasını sarı basın kartını da onun boynuna takmasını sonra da deniz kenarı köyde sazan avlamasını tavsiye ediyorum. bundan kelli en iyi yapacağı işin sazan avlamak olacağını düşünmekten kendimi alamıyorum. sen bunca yılın gazetecisi ol, sonra gözlerinden tek bir gölge bile okuyama karşı tarafın, birtek bana konuştular diye haber yap, o da yetmezmiş gibi ertesi gün bazı kanallarda savaş ay ı da kandırdılar alt yazısı geçsin. geçmiş olsun!
programlarında yarattığı suni kavgaları sessizce izleyen,reyting için seviyesini gitgide düşüren güya başımıza abi olmuş başarısız haberci.
ağır sapık tv programcısı.
ayda yapılan savaşın adıdır.

-ay nedir?
-tv programı
tartışma konusuyla alakasız insanları programına davet eden gazeteci. örneğin geçen gün "şive ayrımcılık mı zenginlik mi" konu alınmıştır. konuklar ise ankaralı turgut, dansöz nurdan, zekeriya beyaz, hızır,bir kaç manken vs. ya insan hiç yoktan bir tane dil profösörü koyar.
dansöz filminde sevişme sahnes bulunan,programlarında sanki herkes onu çok severmiş gibi davranan,kendini değerinin çok üzerinde göstermeye çalışan,haksızlıklarla mücadele temasını kötüye kullanarak kanalına kavgalardan reyting getirmek suretiyle paraları cebe indiren dandik gazeteci.
yaptığı program bi boka yaramayan. einde kamera heryeri gezip ceken bunları haber yapan iğrenç sesli gazeteci.
a takımı adında bir program yapıp abuk abuk bir sürü adamı bir araya toplayan, amacı bu abuklar sayesinde rating toplamak olan gazeteci. savaş muhabiriyken daha iyiydi özel kanalların bozduğu gazetecilerden biridir kendisi.
televizyon dünyasında görmekten rahatsız olduğum iki kişiden biri *

sebebi samimiyetsizliği, kirli rant peşinde olması, rating için herkesi harcayabilecek kadar açgözlü olması ve daha neler neler... *

sadece iki adi örnek vereceğim bu adamla ilgili ve susacağım:

1- mehmet ali erbil'in hastanede olduğu dönemlerde altyazı olarak dakikalarca "sanat dünyası en önemli yıldızlarında birini kaybetti" geçmiş ve herkesi o iğrenç programına kilitleyip öylece bekletmiştir. ve uzun süre sonra hayatımda adını duymadığım çoook eski bir dansöz hanım * olduğunu açıklamıştır.

bunda mehmet ali erbil'i düşündürme kastı vardır,inkar edilemez...

2- gamze özçelikin video olayları patladığında, kızın üzerinde rating yapmak için "spank,spank,spank" gamze özçelik az sonra ilk kez canlı yayında diye anonslar yapmıştır ve program sonunda adı gamze özçelik olan bir kızı çıkarmıştır...

bu şahıs bu yaptığını dürüstlük olarak görür çünkü yalan söylememiştir gerçekten gamze özçelik! gelmiştir. allah akıl fikir versindir...
takım elbise üstüne bile o iğrenç şapkalarından birini takan, tüm gün okey oynayan kahvehane kırosu tipine benzeyen;gazeteciliğin hiçbir ilkesini benimsemediğini düşündüğüm ip cambazı.
haber kirliliği yaratan gazetecimsi ** *
tam, 'uslanmış, ermiş bu adam nihayet' derken ömer çelakıl gibi tescilli zeki ve iyi niyetli bir insanı zekeriya beyaz nev'inden tiplerin önüne yem niyetine atıp bıyık altından 'daha fazla rating oaaghh' diye güldüğünü, hatta durumdan haz aldığını görünce 'hala iğrençsin be abi' demeye yol açmış kişilik...
(bkz: çocuğu altın vuruş yapan anne röportajları)
zamanında sevda demirel'i, istanbul emniyet müdürünü canlı yayına bağlatarak emrivaki bir şekilde affetiren, temize çıkaran kişi.
yalan ve provakatif haberde bir numara reyting ugruna herbir şeyi yapabilecek olan kişidir. savaş ay, pkk soysuzlarının türemeden önce bu tür soysuzluklar yapan ermeni terör örgütü asala nın lider kadrosuyla röportaj yapıyorum diye istanbul dan topladıgı heriflerle aksarayda röportaj yapmıştır. böyle hassas konularda da balon haber yapmaya utanmayan şahsiyet bir günde beyrut da duvarlara asala yazmış fakat asala yazısını hatalı yazdıgından haberin fiyasko oldugu ortaya çıkmştır.