1. 1.
  fantastik edebiyatda bir çok türü vardır.Bunlar ; light elf,moon elf,dark elf,drow vs vs...
  1 ... eru
 2. 2.
  benzin istasyonu.
  6 -1 ... kml
 3. 3.
  kusursuz oldukları yalandır.. tek kusurlu oldukları doğrudur.. acaip kibirli bir ırktır ve diğer tüm ırkları aşağılarlar..
  13 ... thoth
 4. 4.
  (bkz: turk kızlar tedavulden kalksın elf kızlar gelsin)
  (bkz: uuserde olusan eksi sozluk tarzında baslık acma istegi)
  4 -2 ... eru
 5. 5.
  alm. 11

  ayrıcana;

  silmarillion'da anlatıldığı üzere ilk uyananlar. elfler genelde normal bir insandan daha kısa ve zayıf olurlar. keskin ve zarif hatlara sahiptirler ve melodik tonlarda konuşurlar. kırılgan ve zayıf görünüşlerine rağmen ırk olarak çevik ve güçlüdürler. elfler sıklıkla 1200 yaşın üzerinde yaşarlar; her ne kadar bu süreden çok daha önce insanların ve ölümlülerin diyarından ayrılmak için bir iç baskı hissediyor olsalar da. nereye gittikleri belirsizdir fakat bu ırklarının reddedilemez bir güdüsüdür. yani elfler genel sanının aksine vücutları yaşlanmayan bir ırk değildir. yalnızca vücutlarının deformasyon zamanı gelmeden çok önce ayrılırlar. fakat şu doğrudur ki bir elfin çevresindeki her şey zamanla(özellikle insanın etkisiyle) değişirken elf çok az değişmektedir. bir elfin gün içinde sakalı bile çıkmamaktadır(yani değişmemektedir.). nitekim elflerin en büyük tedirginlik duydukları veya hatta korktukları konu değişimdir. her yeni değişim elflerin kaygılarını da peşinde getirir. kendi değişimleri onları topraklarından ayrılmaya zorlar. değişimin kaynağı insandan uzak durmaya uğraşırlar. kendi haline bırakıldığında bir yaşam döngüsünü devamlı aynı şekilde koruyan doğaya hayrandırlar.
  11 -1 ... küçük emrahın annesi
 6. 6.
  star wars daki uzun kulaklı eniştenin lord of the rings versiyonudur...
  fakat sakınn yanlış anlaşılmasın ki bu beni çok üzer ve yıkar, mahveder, elfler kattiyenn ve asla ve katta bir tür jrr tolkien aşırması değildir.
  4 -4 ... sıçtırtma lamasına
 7. 7.
  Fransız petrol şirketi.Fransa'nın Irak savaşı'na karşı çıkma sebebidir.Çünkü ELF'in %10 civarında* üretimi vardı.Yoksa Fransa insancıllığından savaş karşıtlğı yapmamıştır.
  3 ... italiano
 8. 8.
  elf, iluvatar'ın(tanrı) yarattığı arda(dünya) üzerinde yürüyen ilk canlılardır. Başka biri yada bir kaza onları öldürmedikçe ölmezler, bu başka güzel birşey gibi görünsede zamanla bu kederlerinin daha da artmasından başka bir işe yaramayacaktır. Fiziksel olarak onları tarif etmek çok zor, zira bir şiir nasıl anlatılmaz ise elflerde anlatılamazlar. Filmdeki Arwen karakterini bilenler için şöyle özetleyebilirim, arwen tam bir elf değildi, arwenin kanında insan ve maia(gandalfın soyu) kanı vardı ve teknik olarak bozulmuştu. yani eğer arwen saf kan bir elf olsaydı ne kadar güzel olabileceğini varın siz tahmin edin. gerçi galadriel ilk doğanların soyundan olan, ağaçların ışını görmüş, tam bir elftir ama filmde oynayacak karakterlerde biz karar veremiyoruz ki canım....
  4 ... yastivirseba
 9. 9.
  ar. bin. *
  3 ... child
 10. 10.
  Elfler genellikle insanlara benzerler fakat insanlardan biraz daha kısa ve narindirler. insanlara oranla daha güzeldirler. diğer ırklarla ilişki kurmayı pek tercih etmezler. büyü konusunda hünerli, savaşçılık konusunda çevikliktirler dolayısıyla etkileyicidirler.
  3 ... deli mavi