bugün

Namco firması tarafından yapılmış ve 1980 yılında ortaya çıkmış ve çok populer olmuş oyun.
comodore 64'te oynanabilen süper oyun. Mario'dan önce bi oyundur.
50 entry giren uuserlarin oynayabilecegi güzide oyun..heyecan kasirgasi..*

diger uuserlarin da puanlarinin ya da yüksek puanlarin görülebilmesi iyi olurdu..* *
(bkz: 80 lerde çocuk olmak)
kucuk bir sarı topun kendınden buyuk agzı ile kucuk noktaları, oculere* yakalanmadan toplamasını konu alan zamanın gozde oyunu.
gunde 50 entry giren yazarın sozlukde doya doya oynacak oldugu oyun..
(bkz: sozlugu bırakıp oyuna dalmak)
50 entryyi tamamlamak için ota boka başlık açmak eylemini uygulayan yazarın* sonunda ulaştığı ödül.* *
entry sayısını arttırmak için yapılan promosyon çalışmasının sonucu olarak oynanabilen oyun.kaliteyi arttırmak amacıyla oylama sistemi devreye sokulmuşken böyle bir özelliğin eklenmesi de ayrı bir güzelliktir.* * *
müthiş eğlenceli, zaman geçirici, motive edici oyun.
küçükken annemin cüzdanından para aşırmama en çok sebep olmuş olaydır.
en sevgili oyunlardan biri. ulaştırandan allah razı olsun.
bir zamanlar bu oyunu sozluk uzerinden oynayabilmek icin en az 50 entry gerekiyordu gunluk girilmesi gereken. simdi 40 oldu bu sayi. ha iyi mi oldu? super oldu.
ilk oyunlar arasındadır.oyun yapıldıktan sonra çok büyük bir hata yapılmıştır.piyasadaki atari sayısının 5 katı kadar pacman chipi üretilmiştir
(bkz: entry girerken pacman oynamak)
90 yılların popüler oyunudur. o dönemi yaşayan çocuklardan bu oyunu oynamayan yok gibidir.
iğrenç sesine rağmen her daim oynanası oyun.
iPod'da da oynayabileceginiz zevkli oyun. bagımlılık derecesi zuma'nın biraz altında olsada yine aynı temadalar. basit fikir, dev ürün...
ilk oynadığım zamandan bu zamana kadar hiç sevmediğim sevemediğim oyun. yinede saygı duyarım.
facebook üzerinden de indirilen bir application ile oynanabilen oyundur. ancak high score güncellemeleri aksar genelde biraz.
(bkz: osym amblemi)
çocukluktan bu yana * keyifle kendini oynatabilen oyun.

- kaç kaç kaç, bak geliyo....o'lum kaçsana yaaa!
+ biz napıyoduk sence? o yaratıklar benden hızlı gibi, di mi?
- bak şurda çilek var alsana onu.
+ dur la dur, şu peşimdekini atlatayım da...
(bkz: tetris)
(bkz: mario bro)
(bkz: 80lerin sonu 90ların başında çocuk olmak)
türkiye'ye ilk geldiğinde dobişko olarak bilinen * (en azından bursa'da öyleydi) oyun
sağ frame' deki meşgale butonun altındaki oyunlardan biri.
sözlükte kırk entryi bulan yazarlara armağan edilen mesgale butonunun oyunlarından biri. gayet zevklidir, dakikalar boyu bir kirazın peşinden ağzınız açık dolanır dururursunuz, nostaljiktir bu nedenle de güzeldir. lakin son zamanlarda bir türlü ikinci etaptan öteye geçemedim, sıyırıyorum evet.
sözlüğün "çok saçmaladın bugünlük, hadi git biraz oyun oyna" diyerek tarafıma armağan ettiği oyun. ilk başlarda ikinci etabı bile bitiremeyen ben uzun uğraşlar sonucu üçüncü etabı görebilmişimdir. lakin yine de uyuz olmaktayımdır. koca sarı bir kafa olarak ağzı açık bir şekilde ordan oraya koşturan ben; sırf göz doğmuş, çatlak düşmanlarımdan kurtulamıyorum. ayrıca bir de teker teker gelin kardeşim. bir kişiye dört kişi. pes!*
(bkz: durmak yok yola devam)