bugün

güzel bir pacman uyarlaması:

https://twitter.com/i/status/1573336265801474048
sarı renkli köstebeğe benzeyen karakterin noktaları toplamaya ve canavarlardan kaçmaya çalıştığı nostaljik oyun.
sözlüğün meşgale bölümüne girip oynamak neredeyse tek derdim. bu nedenle her gün entry giriyorum resmen. poff.
(bkz: dobişko)
halihazırda bebelere renkleri öğretmek için youtube'a yüklenen kısa çizgi videolarda sık sık yer bulan oyun karakteri. renkli şeyleri yiyip yiyip yediği şeylerin rengine bürünüyor genelde o videolarda.
lg'nin logosunda bulunan popüler bir atari oyunu.

görsel

toplam level sayısı 558'dir.
görsel
piyasaya süren Japon şirketin kurucusu Masaya Nakamura, 91 yaşında hayatını kaybetmiştir.

https://tr.sputniknews.co...-pac-man-masaya-nakamura/
Oyunun Japonya'da çıkış ismi puck-man dir. Fakat amerikaya ihraç edilirken kullanıcıların p harfini kazıyarak f yapmasından korkulmuş ve pac-man olarak ismi değiştirlimiştir.
(bkz: pixel)
dünyanın en çok satan arcade oyun makinesidir.
Ne oyundu be. ilk atari aldığımızda kasette yoktu arkadaşların kasetlerini alıp oynardim.
şu an oynadığım oyun.
arch linux'un şukela paket yöneticisidir.
Ayrıca pacmanin disney chanelda capcom yapımı bir çizgi filmi vardır çizgi filminin şarkısının uç kelimesi pac is back dir.
Cocukluk caglarina geri donduren oyun.
obezite sorunu olan pacman'in mario ile olan mutlu sonu:
görsel
allegro oyunn motoru ile yazılmış oyundur.
meşgale butonu açıldıktan sonra oynanan oyundur.
ilkokul çağımın vazgeçilmez oyunu.

esra vardı bi tane bizim orda sürekli oynardık onunla.

ama ben daha çok oynardım çünkü o kız maldı. oyunun nasıl oynandığını bilmiyordu ben de hareket eden şeyleri yersen oyunu kazanırsın diyordum ve o her canavarlara değdiğinde yanıyor ve ben işte kazandın deyip oyunuma mis gibi devam ediyordum.
son zamanlarda çok sık oynadığım ve alışkanlık yapmış olan oyundur. çocukken de oynardım. işyerimde de stres yaptığım zamanlarda oynarım.
Bir zamanların efsane oyunu.

33 yıldan sonra android kullanıcıları için yeniden düzenlendi, sarı koca ağızlı yaratığımız android platformunu fethetmeye hazırlanıyor.
can sıkıntısına iyi gelmeyen oyun. hayır ben mi oynayamıyorum bilmiyorum ki. level 2 den öte gidemedim. şıkıştırıp durdu vicdansızlar. ilk atarimi aldığım zamandan beri oynarım, bir mario iki bu. gel gör ki, hala iyi oynayamıyorum.
sabahtan beri oynadığım oyundur. çok zevkli yeaa.
görsel *