1. 1.
  Diş hekimliğinin,dişleri çenelerin üzerine estetik ve görev bakımlarından düzenli bir biçimde yerleştirmekle uğraşan kolu.
  1 ... italiano
 2. 2.
  (bkz: ortodonti uzmanı)
  ... 6.4.r.1.$.h
 3. 3.
  ortodonti; problemli dizilmiş dişleri, çenedeki kapanış bozukluklarını düzelten, güzelleştiren bir sanat dalıdır bence.
  emek, zaman ve sabır ister. zahmetli bir süreçten geçtikten sonra insanı şaşırtan bir mucize gerçekleşir. tabi yirmi yaş dişinin ne zaman ve nereden çıkacağı belli olmadığı için mümkün olduğunca diş telleriyle yaşamaya gayret edilmelidir. çünkü bu gereksiz dişler her şeyi mahvedebilecek güçtedir. inci gibi dizilmiş dişlerinizin yerlerini tekrar değiştirebilir. ben bu dişlerle yıllardır savaşmaktayım ve diş tellerimle her gece mutlu mesut uyumaya devam etmekteyim.
  1 -2 ... kiyisiz deniz
 4. 4.
  dişlerin dizilişi ile beraber çenelerin birbirleriyle uyumunu da düzelten bir bilim dalıdır. yani dişlerin olması gerektiği yere getirilmesi yeterli değildir. çenelerin uyumlu şekilde kapanışa gelmesi de önemlidir. dişsel anomalilerin yanında iskeletsel bozukluklar da, kaba bir tabirle alt çenenin ya da üst çenenin öne çıkması gibi bozukluklar da ortodontistlerce düzeltilir. burada dikkat edilmesi gereken küçük çocukların gelişiminin ailelerce iyi takip edilmesidir. başta normal bir şekilde büyüyen çocukta sonradan çeşitli çene bozuklukları görülebilir. dişsel bozukluklar genel olarak bilinen braket tel tedavisi ile düzeltilirken çenelerdeki iskeletsel bozukluklar çok zahmetli tedavilerle, hatta önemli operasyonlarla düzeltilebilmektedir. ağzında dişleri sürmüş bir çocuğun parmağını emmesinden, okula giden çocukların kalem ısırmasına, tırnak yemesine kadar pek çok alışkanlık ağız ve diş gelişimini olumsuz etkilemektedir. ebeveynlerin dikkatine. .
  dikkate değer not: en basit, en zevk için yapılan kıytırık ortodontik tedavi bile en az 6ay sürmekte. ben 5 yıla kadar duydum yani. o süre boyunca dişlerinizi rahatça fırçalayamamakta, erik bile yiyemekte kola içememektesiniz. .
  1 ... sour cherry
 5. 5.
  tellerin, dişlerin arka kısmına yapıştırılmasıyla dışardan görünmemesinin saglandigi diş eğriliği tedavi yontemi. ayni zamanda beyaz tellerle o metalik görüntü yerine beyaz diş teli görüntüsünü de elde edebilirsiniz.
  ... samanta
 6. 6.
  (bkz: dentess)
  http://dentess.com/ortodonti.html
  ... estel
 7. 7.
  dişlerdeki şekil bozukluğunu düzeltmek için uygulanan tedavi. kusursuz gülümsemeye sahip olmak için sabır gerektiren zorlu bir süreç. braketler ilk takıldığında rahatsız etse de zamanla alışılır, dişlerin dizilişinde düzelme görüldükçe motive olunur. sonucun iyi olacağı düşünülerek sabredilir.
  1 ... dtdtdt
 8. 8.
  ortodontide tedavi olmanın 2000 liradan başlıyor olması bugün benim gibi parası olmayan ve yaşı 18 i geçmiş( 18 i geçtiğimden devlet ödemiyor tedaviyi) bir öğrenciyi şoke etmiştir, bilseydim düşmeyen süt dişlerimi aldırmazdım, enfeksiyon yapar diye gaz verdiler, zaten ortodontiye gitmem gerekeceğini ve tedavinin bu kadar maliyetli olduğunu bana baştan söylemeyen doktorun amınakoyim ben bu kadar parayı nereden bulayım, babam emekli, elde bırakın parayı daha çok borç var, görüntüyü geçtim artık yemek yiyemiyorum aq.
  1 ... the longest journey
 9. 9.
  (bkz: diş teli)
  ... takoz recep
 10. 10.
  hele ki ağzınızdaki teli 1-2 kere sıkacakken 5-6 defa sıktığı olduysa o zaman keşke istiklal marşını tersten okutsa diye dua edersiniz. Ulan böyle bir acı yok bi dünyada. Diş ağrısı akabinde baş-kafa-beyin ağrısı yağtığı için dayanılmaz oluyor. Ee doktorunuzu iyi seçin ve tedavi bitimindeki o beyaz koruyucuyu kesinlikle takın. bir mikelaj tavsiyesi.
  2 ... mikelaj