bugün

Ortodontik BOZUKLUKLAR NASIL OLUŞUR?
*Yatış şeklinin yanlış olmasına bağlı olarak
Düşme, çarpma gibi travmaların yaşanması
Dişlerin uyurken gıcırdatılması
Ağız solunumu gibi hatalı fonksiyonların olması
Diş eti sorunlarının olması
20 yaş dişlerinin çene yapısında yeterli alan bulamaması
Uzun süre emzik kullanma ve parmak emme gibi zararlı alışkanlıkların olması
Kalıtsal durumlara bağlı bozuklukların olması
Dudak yarığı ve damak yarığı gibi doğumsal anomali durumlarının olması

detaylar için bakınız https://dentbb.com/ortodonti-tedavisi/
namı diğer diş teli. dişlerim arasındaki seyreklik sebebiyle bugün gidip orthodontist ile görüştüm. fiyatları merak eden arkadaşlar için bilgilendirme yapayım. alt ve üst çene için ortalama 1.5 yıl (18 ay gibi) sürecek bir tedavi için benden 7500 tl istediler. 1000 lira peşin gerisi ayda 400 lira aylık taksitlerle yapılıyormuş. her ay gidip doktora gidip muayene olacakmışım. hiç tel ile uğraşmak istemezsem zirkonyum kaplama önerildi onun içinde 8500 tl istediler. bakalım düşünmek için süre istedim ama ne yalan söyleyeyim geçmiş yıllarda yaptırmadığım için çok pişman oldum. eğer yaptırmaya niyetiniz varsa kesinlikle erken yaşta yaptırın benim gibi otuzların sonunu beklemeyin.
Zirkon yaptir 30 dan sonra ameliyatsız geri döner.
hala 4 dis sorununa cozum bulamamislar.
5.5 yasindaki yegenim sut disleri dusmeden arkadan kalici disleri cikti.sut disleri beton gibi asla sallanmiyor.bir sey yapamayiz sallanmasini bekleyin dediler.sallansa zaten biz cekerdik.

(img:#2102598)
(img:#2102599)
Halk arasında diş teli tedavisi olarak bilinen ortodontik tedavi çenedeki yapısal bozukluklar, dizilimi bozuk dişler gibi vakaları ele alır. Kişinin normal dizilime sahip dişlere ve düzgün bir çeneye sahip olmasını sağlar.
Siz bir iki şikayetle gidersiniz ama dönüşte elinizde koca bir liste olur. Farkına varmadığımız problemler bir uzmanın gözünden bakılınca ortaya çıkıyor. Çok da yüksek fiyatlar dönüyor piyasada. Vakıfbank’tan nakit avans çekip zamana yayarak yaptıracağım tüm işlemleri.
güncel Önemli Başlıklar