bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  matematikte, modüler aritmetik'in kısaltılması. 8 = 1 (mod 7) gibi. (eşittir diil denktir işareti olcak)
  1 ... redwinemania
 2. 2.
  ses dizisi.
  ... finally free
 3. 3.
  Phiber'in ark. rakip bir grup kurdular, adını "Masters Of Deception" (MOD) koydular. 1990'dan itibaren, LOD ve MOD, iki yıl boyunca online savaslarını sürdürdüler, telefon hatlarını kilitlediler, telefon görüsmelerini dinlediler, birbirlerinin özel bilgisayarlarına girdiler. Sonra devreye FBI girdi, Phiber ve ark. tutuklandı. 1986-1994 yılları arasında devlet online sisteme geçince "hacker" ler için zor dönem basladı. Kongre, ciddi olduklarını göstermek için, 1986'da "Federal Computer Fraud and Abuse Act" (Federal Bilgisayar Sahtekarlıgı ve Kötüye Kullanma) adı altında bir yasa çıkardı. Bu boyutta "hacker"lık agır suç olarak tarif edildi.
  (bkz: LOD)
  ... cutis marmorata
 4. 4.
  (bkz: uçak modu)
  ... minik mavi balina
 5. 5.
  60' lar da bir hayat tarzı olarak belirmiştir. iş ile boş zaman arasındaki katı bir ayrım çizgisi çekip, ruhumuza tecavuz eden endustriyel hayatın doğa karsıtı ritmini eleştiren bir hayat tarzıydı. pazartesinden, cuma' ya sabah 9, aksam 5' e devam eden tekdüze çalışmanın yerini mod' ların uykuyu reddeden, uyusturucuyla ateşlenmiş haftasonlarının kırksekiz saatlik yaşam şekli yerini almıştır.
  ... rockonbaby
 6. 6.
  müzikte, bir dizinin başladığı nota hariç, dizinin içerdiği herhangi bir notadan çalarak oluşan dizi. ionian, dorian, phrygian, lydian, mixolydian, aeolian, locrian olmak üzere temelde 7 tanedir. modal müziğin temelini oluştururlar.
  ... blacklabel
 7. 7.
  oyunların izin verdiği kadarıyla, oyunu türlü şekillerde değiştirme sonucu ortaya çıkan.

  en bilinen örneği (bkz: counter strike)

  counter strike bir oyun değildir. half life'ın bir modudur. half-life'ın aşırı değiştirilmiş bir halidir. nereden mi biliyorum? neden cs yüklenmeden önce hl kuruluyor sanıyorsun? dene direk cs kurmayı bak ne oluyor. game modes diye bir şey var menüde bilmem dikkat ettin mi, half life'ta da cs'de de. abort'a tıklayınca hl oluyor birden oyun hani? sihir değil o; cs mod, ondan.
  1 ... wolf
 8. 8.
  kıs. moderatör.
  3 ... minik mavi balina
 9. 9.
  istatistikte, bir seride en çok tekrarlanan değere verilen isimdir.
  2 ... umutsuzlar parki
 10. 10.
  Bir matematik terimi, sayı dizisinde en çok tekrar eden sayıya verilen isimdir.

  (bkz: medyan)
  2 ... iceberg07