bugün

yeri bursa'da çekirge meydanda bulunan
"nurullah"ın en gözde döner çeşididir..
her türlü maddenin en küçük yapı taşına verilen ad..proton,nötron ve elektron gibi daha ufak yapı taşlarına sahiptir..
tüm vitamin büfelerinde birçok değişik taze sıkılmış meyve suyunun karıştırılmasıyla oluşturulan,içen insanı zımba gibi yapan,acaip faydalı karışık meyve suyu..
bambinin tescilli içeceğidir.
eskiden böyle bir karınca vardı.. nerde o eski karıncalar.. hepsi artık kendi işiyle ugrasıyor.. dünyayı kurtaranı cıkmıyor..
Elementin kimyasal özelliğine sahip en küçük parçasıdır. Proton, nötron ve çekirdeğin çevresinde özgül bir yörünge üzerinde dönen elektronlardan oluşmuştur.
küçük ama çok etkili şeylere verilen isimdir..
(bkz: acı küçük biber)
(bkz: içecek olarak atom)
bir mizah dergisi ismidir..
bahadır boysal'ın çıkarttığı derginin ismi.
kahvehanelerde kakaoya verilen isim.*
bir marul çeşidi.
Maddenin en küçük yapı parçacıklarına atom denir. ( C, S, P gibi)
(bkz: evrenin merkezi/#1543688)
yumurta akı ve şekerle yapılan, özellikle ramazanlarda bolca satılan bir tatlı. bu bünye, samsunlu olmayanlara atom dediğinde aldığı "o ne be?" cevabıyla öğrendi ki, diğer şehirlerimizde adı beze olarak geçmekteymiş atomun.
fırın sütlacın üzerine üç adet kemalpaşa tatlısı, onun üzerine bolca kaymak ve onun üzerine tepeleme şekilde konulan rendelenmiş fındıktan oluşan, bol kalorili bol enerji veren tatlı. alkol sonrası işkembe ve kokoreç menüsünün son halkasıdır.
muzlu sütün içine, bal, reçel, meyve parçacıkları, çekilmiş fındık, hindistan cevizi, vb. malzemeler konularak yapılan iki tane içtiğinizde sizi adeta atom karınca ya çeviren içecektir.*
(bkz: atomalti parcaciklar)

ve

(bkz: bambi cafe)
bursa'da dönerli sandviç'e atom denirken ankara'ya gelip atom isteyince bana meyve suyu geldi.
insanın ağzını iğrenç bir duruma geitren ''kuru tavuk döner'' dir. bursa terminali nde yeme fırsatı bulduğumuz ancak yedikten sonra izmiri bayağa bir özlediğimiz yiyecek maddesi.
samsun'a has bir yiyecektir, tatlıdır. öyle ki her gelen böyle bir şeyi ilk defa gördüğünü itiraf etmektedir.samsunla özdeşleşmiştir artık.
kökeni, yunanca'da bölünemez anlamına gelen "atomos" olan ve bir süre bu anlama ithafen bölünemediği öngörülen, bir elemenin özelliklerini taşıyan en küçük parçası.
portakal, greyfurt, muz, bal vs nin karıstırılmasıyla yapılan, harika tatlı enerji veren içecek.
sigara dumanı içmeyene doğru süzülür. ölüm beklenenden erken gelir. kızlar bekaretlerini mutlaka serserilere verir. şerefsizler lider, ahlaksızlar nedime, aptallar kahramaman olur.. ev kadınlarının aksine orospuların bedeni kiralıktır, satılık değil.
atom 2004.
kimyacıların dedigine göre bir tuz parçasını içinde o kadar çok atom varmış ki saniyede 1 milyon sayma yetenegi olan bi insan o atomları hayatı boyunca anca sayabilirmiş.
(bkz: intel atom)