1. 1.
  aynı ortak gecmısı, kulturu paylasan ve bırlıkte yasamak konusunda fikir birliği bulunan insan toplulugu
  4 ... mamafih
 2. 2.
  Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus. *
  2 ... trinfr
 3. 3.
  ortak bir tarihe, kulture sahip topluluk.
  3 ... dreamylife
 4. 4.
  kutsalin belirledigi bir yol ve istikamette, beraber yurumek suretiyle birbirine benzeyen insan toplulugu. *
  1 ... serpico
 5. 5.
  Sanal bir kavram.
  ... ucuncayir666
 6. 6.
  Ayni dili konusan, ortak bir gecmisi olan ve gelecekte birlikte yasama duygusuna sahip olan insan topluluklaridir.
  ... radament
 7. 7.
  insan toplulukları, çeşitli ırklardan, çeşitli etnik kökenlerden gelirler, ama bu tür ırki ve etnik kimlikler birbiri ile etkileşerek, birbirini eriterek, birbirini yok ederek, birbiriyle birleşerek daha büyük halk topluluklarına dönüşür ki, çağdaş milletler böyle meydana gelir. Millet aşaması, etnik, ırki, kökenlerin tarihsel olarak silindiği bir aşamadır. O nedenle çağdaş milletler bir bütün oluşturur, milletin bütünlüğü ya da tekliği kavramı da buradan türer.

  Türkiye açısından baktığımızda ise, binlerce yıldır Türkiye coğrafyasında biraraya gelen çeşitli etnik kavimler, binlerce yıl içinde birleşerek, birbirinin içinde eriyerek tek bir millet oluşturmuştur ki, bunun da adı Türk milletidir. Türk, bir etnik ya da ırki kavram değil, bu yörede yaşayan milletin adıdır. Bu ad, binlerce yıldır kullanılmaktadır ve binlerce yıldır da aynı anlama gelmektedir.

  (bkz: gökçe fırat)
  1 ... luke skywalker
 8. 8.
  fransiz doga sporlari malzemesi ureticisi. ozellikle extreme sartlar icin olaganustu, ileri teknoloji kullanan her kesin pek bilmedigi, birakin herkesi pek cok dagcinin, doga sporcusunun yeni yeni haberdar oldugu markadir. 8000 daglara cikanlarin ayanlarinda gorunen o iri yapili, turuncu renkli botlari da ureten, maliyet-islevsellik dusunuldugunde aslinda pek de pahali olmayan ve turkiye'de (bkz: adventure republic)'in ithal ettigi sevdigim, ozendigim marka.
  ... banker yakup
 9. 9.
  unutmadan merak edenler icin global web site:
  --spoiler--
  http://www.millet.fr
  --spoiler--
  ... banker yakup
 10. 10.
  Vatan topraklarında yaşayan bir ırka mensup topluluktur.
  1 ... nekrofili