Tim Burton'un yöneteceği Alice Harikalar Diyarı'nda filminde Alice'i canlandıracak 20 yaşındaki Avustralyalı oyuncu. Bale eğitimi alan genç oyuncu beyazperdeye geçtikten sonra da Vogue dergisinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Filmde rol arkadaşı Johnny Depp olacak.
sarı* dalgalı saçlarıyla beni benden alan avusturalyalı güzel oyuncu. Henüz yirmi yaşında olmasına rağmen Tim Burton ile beyazperdeye kazandırılmış genç bir yetenektir. alice in wonderlandta ilk göründüğü sahnede oldukça ruhsuz ve itici bir görünüm oluştursada filmin ilerliyen dakikalarında bu izlenimi alarak tam aksi bir duruş sergilemiştir.
kendisini ilk olarak defiance filminde keşfettiğim, daha sonra alice in wonderland filminde alice karakterini canlandıran, 2011'de çıkacak olan jane eyre romanının sinema filminde jane eyre karakterini canlandıracak oyuncu.
aslen polonyalıymış isminden de anlaşılacağı üzere..
brit aksanıyla kendisine hasta ettiren hatun kişi. aslen avusturalyalı da olsa defiance'ta polonyalı aksanıyla, that evening sun'da amerikan aksanıyla, son olarak da alice in wonderland'te ingiliz aksanıyla döktürmüştür. bu yaşta native camiaya kafa tutacak dil hakimiyeti... yetenek böyle bir şey.
çok yaşlı görünen hatun.
jane eyre filmindeki performansıyla kalitesini kanıtlayan lawless'ı bekleme sebeplerinden birisi olan avustralyalı güzel aktris.
lawless deki rolü ile tanıdığım, jane eyre deki rolü ile masum ve güzel bulduğum son olarak stoker deki rolü ile çekici bulduğum oyuncu.
oyunculuğunu çok beğeniyor kendisinin aşırı doğal.
nedense bana çekici gelen bir kız.özellikle stoker filminde.kısa saçlı hali tırt ama.
alice harikalar diyarında'daki performansının ardından klasik romanların sinema uyarlamalarının aranan yüzü olmuştur.

(bkz: jane eyre) (bkz: madame bovary)

bunda doğal güzelliğinin payı nedir, ne değildir bilemem.
soyadından da anlaşılacağı gibi polonya (leh) asıllı avusturalyalı oyuncu.

Tim barton'un alice harikalar diyarında filmi ile tanınmıştır.
fenerbahçemize hayırlı olsun.
in treatment dizisinde sophie karakteri ile tanıdığım muhteşem oyuncu. Çok başarılı bir ergen karakter olmuş, çok.

Sonra the kids are all right ve stoker filmlerini de izledim lakin hiçbiri sophie kadar leziz değil. Diziyi de izlemediyseniz şiddetle tavsiye olunur.
çok şeker bir hanım kız.
jim jarmusch imzalı only lovers left alive adlı vampir(!) filminde Eve'in manyak ve sevimli kız kardeşi Eva rolüyle yine gönüllere taht kurmuş müthiş oyuncu.
Oyunculukta çok kabiliyetli olabilir ben anlamam.

ama göz rengi ve vücudu dışında kessssinlikle güzel değil.
Az ama öz oynayan yetenekli ve başarılı oyuncu. Oynadığı tüm rollerin hakkını veriyor. Sansasyonel magazin olaylarıyla veya sevgilileriyle gündem olmuyor hiçbir zaman. Only lovers left alive’da bir oynamış ki sanki 100 yıllık vampir. Keşke daha çok yapımda rol alsa onu ekrana çok yakıştırıyorum ve izlemeyi seviyorum. Bu kendi tercihi mi yoksa sektörde çok aranan biri olmaması yüzünden mi bilmiyorum ama böyle oyuncuların her yapımda rol alarak kendini harcamaması güzel. Bu sayede bir referans oluşuyor, o varsa bu dizi, film güzeldir diyebiliyoruz. Kaliteli işlerde yine kendisini görebilmek dileğiyle.
Sizi bilemem ama ben bu kadına resmen aşığım.
Ayrıca herhangi bir sosyal medya hesabı olmayan oyuncudur keşke olsada her yerden takip etsem dedirtir en azından bana.