1. 1.
  gustave flaubert'in, üzerinize afiyet, her bakımdan pek bi doyumsuz olan bir kadını anlattığı etkileyici yapıtıdır.
  7 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  iğrenç bir kadının anatomisinin Türk düşmanı (bkz: gustave flaubert) 'dan anlatıldığı öss sorularına meze olmuş bir romandır..Madame Bovary bir doktorla evli iken yemediği halt kalmamış iki herifle aşk yaşamış,eve haciz getirmiş ve sonunda da intihar etmiş bir kadındır..

  Mr. Homais karakteri(aynı mesleğin erbabı olmamızdan ötürü heralde) aklımda kalan ve kitabın belirleyici,babacan biraz da kurnaz karakteridir....
  5 -7 ... rasko
 3. 3.
  realizm akımının etkisinde yazılmış ilk romanlardan biridir..
  5 ... panapa
 4. 4.
  claude chabrol'un 1991 tarihinde basarili bir sekilde beyaz perdeye tasidigi gustave flaubert romani. madame bovary'nin yasadigi ask acisi anlatiliyor.
  alakali olarak (bkz: die leiden des jungen werthers)
  1 -1 ... laz pacino
 5. 5.
  sıradışı ve ahlaki çöküntü olarak tanımlanan tutkular yaşayan bir kadın kahramanın ,yazıldığı dönem için hoş karşılanmaması romanın ve flaubert in büyük tepkiler almasına neden olmuştur
  1 ... panapa
 6. 6.
  Realist bir romandır..: Madam'ın tam adı emma bovary'dir.Yazarımız Gustave flaubert.
  yayımlandığı dönemde yasaklanmıştır kitap, toplum ahlakına aykırı olduğu gerekçesiyle... Emma evli ve aşık ya... Hem de Fransa'da .. Aşk insanlarının ülkesi. Ne diyim!
  2 -2 ... kiraze
 7. 7.
  lisede her sınıfta mutlaka birilerinin okuduğu kitaplardan biridir. *
  -1 ... komplikasyon
 8. 8.
  her lisede okutulmayan bir kitaptır.
  keske tum liselerdeki erkek ogrencilere okutulsa da erkekler buyurken karsılarına cıkan kadınların ne istedigini bilseler diye dusunuyorum.
  yoksa bir kadın neden aldatsın ki?
  bir sebebi olmalı. *

  genel anlamda uslup olarak cok akıcı degildir, tasvirler uzundur fakat konusu ilginctir. bu yuzden cok bilinen bir kitap olmustur. evet yazıldıgı donemde tepki toplamıstır. ama; evet bir ukala ama var, anna karenina kadar etkin midir, bence degildir.

  beyler okuyun, anlayın. hatta ezberleyin. gereklilik parametrelerinizin icine bu iki kitabı sıgdırın.
  7 -3 ... kabaktadi
 9. 9.
  ilkokul çağlarında daha gözüm bile açılmadan nerden elime geçtiğini bile bilmediğim ama ağzımın sulanarak okuduğum başrolünde çift kaşarlı bir ablanın olduğu derinnn bir roman.
  3 ... kirmizi baslikli kiz
 10. 10.
  gustave flaubert'in ölümü yazmak ve ölürken yaşanan duyguları anlatmak için doktor gözetiminde intihar ettiği kitabın ismidir.
  (bkz: bu kadar da realist olunmazki)
  2 ... cranium