bugün

entry'ler (5215)

fifa 22

momentumunu götünden siktiğimin oyunu.

dünya hassas kalpli insanlar için bir cehennemdir

goethe'ye atfedilen, onun mu emin olamadığım hiç de araştırmadığım ama gerçekliğini hayatımın her alanında neredeyse gün aşırı yaşayarak gördüğüm sözdür.

hassas, narin bir kalbim var. lisede alınganlığımla alay konusu olurdum hatta. o günleri geçtik geldik yirmi beş yaşına bu kalp hastalığını bi yenemedim. insanlara bakıyorum. kalpsizler, karaktersizler, yavşaklar, piçin önde gideni bazıları. ama bir şekilde bu insanlar bir şeylere tutunuyo birilerine yaranabiliyor. ben yaranamıyorum amk. iyi biri olmaya çalışıyorum. eksiklerimin, yanlışlarımın farkındayım. her zaman çözüm odaklı davranıyorum. yardımcı olmaya, kendimden parça verip karşımdakini tamir etmeye çalışıyorum ama yok olmuyo. Ne eğitim hayatımda ne iş hayatımda ne aile hayatımda ne sosyal hayatta ne aşk hayatında bir kişi de hakkımı teslim etsin ya. uğramadığım haksızlık görmediğim muamele kalmadı şu kısacık ömrümde. ben bunları hak edecek ne günah işlemiş olabilirim ya? yok abi benim gücüm kalmadı artık. bi annem var beni hayata bağlayan. onu üzmemek için yaşıyorum. ona bi şey olduğu gün bu çocuk kaçar. hadi eyv

gece gelen açlık hissi

Iki buçuk ay sonra ilk kez yenik düştüğüm istektir. Tabi ki bunda ruh halimin de etkisi büyüktü. Amma ve lakin ırzına geçtik diyetin. Yarın kaldığımız yerden devam.

uludağ sözlük

Yazarlarının hislerini paylaşmalaranı engelleyen sözlük. Neymiş çok fazla sözlük içi entry girmişim de bilmem ne. Ulan anasını siktiniz sözlüğün. Anca canımız sıkıldıkça gelip içimizi dökecek kadar yer kaldı ona bile mani oluyosunuz. Napayım yani bi tane itiraf girebilmek için on tane bilgi içerikli entry mi gireyim? Çok beklersiniz

tinder

Ya bu aq aplikasyonu karşılıklı beğeni usulüyle çalışmıyo mu? Niye hem like atıp hem de konuşmuyosunuz? Hadi dicem yanlışlıkla oldu vs eşleşmeyi de kaldırmıyolar aq öyle duruyo. Diyolar ki ilk mesajda dümdüz merhaba selam falan yazınca kızlar cevap atmıyomuş :D ulan ilk mesajdan size evrenin sırrını mı verelim tc kızları ne istiyorsunuz bizden

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

napcaz bu şıpsevdiliği aq. yok mu bunun doktoru, tedavisi, ilacı falan. önüme gelene kapılmaktan, her seferinde üzülmekten perişan oldum. her şarkı başka birini hatırlatıyo yıldım aq hayatından.

instagram

insanların 2018 yılında attıkları storyleri anılar başlığıyla paylaştığı sosyal medya uygulaması.

Sizin o arşivdeki otuz sekiz tane storyyi tekrar paylaşmak için harcadığınız mesaiyi sikeyim ben amk çocukları.

her şey yolunda giderken sevgilinin ayrılması

Kendinizi kandırdığınızın ispatıdır. Aslında hiçbir şey öyle sandığınız gibi yolunda gitmemektedir. Ama aşk sizi hayatınızdaki tüm problemleri siktir etmenizi sağlayacak kadar sarhoş edebilen yegane şeydir.

Sonra bir gün bi uyanırsınız, dün dünyayı sizin için renklendiren insan artık yoktur. O zaman o karanlık dünya size bakıp gülümseyerek her şeyin yolunda gittiğinin basit bir yanılgıdan ibaret olduğunu söyler.

Uslanmaz bir romantik olarak yine bir ayrılık sonrasında doldum geldim. Yakıcam buraları.

odun sevgili

Her yeni ilişkimde gidip daha beterini bulduğum sevgili türü. Her seferinde seviyeyi daha aşağı çekmeyi nasıl başarıyorum acaba ya? Gidip de duygusu, tutkusu olmayan kızlara niye tutuluyorum? Daha da acayibi bu duygusuz kızlar neden ilişki arıyolar? Biri olsun diye mi, boşta kalmamak için mi?

Tanışıyosun konuşuyosun bi şeylere başlayalım diyosun. ilk dedikleri "ya ben biraz odunum pek anlamam böyle şeylerden ehe ehe". E siktir git o zaman niye karşımda oturuyorsun aq?

Gece gece dellendim yine ya. En son annemin bulduğu hayırlı bi kısmetle evlenicem. Flört dönemini de sikeyim, odun kızları da sikeyim

yazarların söylemek istedikleri

En son böyle hissettiğimde hayatımdan iki yılı çöpe atmıştım. Bakalım bu kez neye mal olacak

sözlük yazarlarının itirafları

2013 yazıydı, lise sona geçmiştim. dershaneler açılmadan önce ailecek tatile gitmiştik bir sahil kasabasına. bir hafta kadar kaldık. bir gün kardeşlerimle birlikte yine denizdeyiz. daha doğrusu onlar genelde sahilde oturuyolar ben çok iyi yüzemesem de suyu çok sevdiğimden denizden çıkmıyorum tabi.

akşam üzeri dalgalar da hayli artmış fark etmeden baya açılmışım kıyıdan. kendime geldiğimde kıyıdan ne kadar uzakta olduğu fark edip paniklemiştim. ayağım da yere değmiyor. kıyıya yüzmeye çalışıyorum ama dalgalar çok sert bi gıdım ilerleyemiyorum. baya bi uğraştım olacak gibi değil. bağırıyorum el sallıyorum kıyıya kardeşlerim görsün yardım çağırsın diye. ama hem çok uzaktayım sesimi duymuyolar hem de şaka falan yapıyorum sanıyolar gülüyolar kendi aralarında.

biraz daha çabalayıp dermanım kalmayınca tamam dedim. burada bitiyo. o zamanlar inançlıyım da, kelime-i şehadet getirip bıraktım kendimi suya. pes ettim. aynı filmlerdeki gibi gözümün önünden bi şeyler geçiyo. ne geçebilir ki daha 19 yaşındaydım. öleceğimi o zaman anlamıştım korkmuştum da.

sonra gözlerimi bi açtım. benden daha az yüzme bilen ve yaşça da cüsse olarak da benden küçük olan kardeşim o can havliyle nasıl yaptıysa gelip çıkarmış beni sudan. kenara doğru sürükledi beni. kendime gelmem yarım saatten fazla sürdü. o kadar su yutmuştum ki ciğerlerim yanıyodu. o günden ne anneme ne babama bahsetmedik. 5 sene oldu hala da bilmezler.

keşke diyorum şu son beş yılda yaşadıklarım o gün bilincimi kaybettiğimde gördüğüm bi rüya olsa. gözümü bi açsam yine o sahilde olsam. acıdan ciğerlerim yansa zar zor nefes alsam. düşünüyorum şu beş yılda ne yaşadım, ne kadar ileri gidebildim, ne katabildim kendime. ne aile ilişkilerim, ne üniversite hayatım, ne sosyal hayatım, ne ilişkilerim, ne akıl sağlığım hiçbiri o günden daha iyi düzeyde değil.

sık sık kendimi bu ruh halinde bulur oldum. yıllar geçti ama içimdeki sıkıntı, ciğerlerimdeki o acı geçmedi. ardımda bırakacaklarımdan ve gideceğim yerden korktuğum için canıma da kıyamıyorum. keşke diyorum gözlerimi o sahilde açsam ya da hiç açamasam. o gün bitmiş olsaydı her şey, ne güzel olurdu.

donuz sisteminin yarak gibi olduğu gerçeği

görsel

Sözlüğün donuz sisteminin işe yaramaz olduğu gerçeğidir. Üstteki örnekte görüldüğü üzere yıllardır aynı boktan donuz sistemi devam ediyor. Şunu adam akıllı düzeltemediler. Adamı donuzlamışsam başlığını niye görüyorum ya ben? Bazı başlıkları merak edip başlığa giriyoruz entry yok çünkü donuzlamışım adamı. Akıl hafsala alacak gibi değil, Saçma sapan işler.

sözlük yazarlarının favori marvel karekterleri

Karizmasından ötürü Captain America, geyiğinden ötürü rocket racoon ya da yeni adıyla rabbit.

üniversite mezunlarının işsiz kalma sebepleri

Her şehre üniversite açılması en önemli sebeptir.

ilk oynanan bilgisayar oyunu

(bkz: virtua cop 2)

sözlük yazarlarının itirafları

En ufak bi şey yaşadığım bi kadına direk bağlanıyorum. Escorta gitsem ona da aşık olurum aq. Varsa bu durumdan nasıl kurtulacağımı bilen psikologlar dm açık.

gecenin şarkısı

Ufomuo - yıldızlar.

flört dönemi

Birbirini tanımaya, ortak noktalar ve zevkler bulmaya çalışma amacıyla başlayıp; önce o yazsın, o yazmazsa ben de yazmam gibi saçma sapan yerlere giden ve sonunda iki taraftan birinin daha çok "yazması" sonucu ilişkiye ya da iki tarafın da siklememesi "o yazsın bana ne" tavırlarını sürdürmesi sonucu zamanla * hiç tanışmamış gibi olmaya evrilen saçma sapan dönem.

yazarların en son aldığı iltifat

- çok düşüncelisin..

Evet öyleyim. Keşke siz de biraz öyle olsanız amına koduklarım hepiniz kereste gibi olmak zorunda mısınız?

herr mannelig

Haggard versiyonu da çok iyidir ama benim favorim gamarna. Çünkü haggard versiyonunu dinlerken bir metal şarkısı dinliyormuş gibi hissediyorum ancak gamarna versiyonunu dinlerken kuzeyden esen rüzgarların içime işlediğini hissediyorum, o ezgiler beni alıp iskandinav topraklarına götürüyor. Müthiş bir şey bu nasıl bu kadar geç keşfettim.