bugün

galatasaraylıları üzen futbolcu. *
daha fenerbahçe onu da türk yapacağdı. vakitsiz gitti.

(bkz: kezman kezman)
galatasaray taraftarının gidişini veya kalışını zerre kadar s*klemediği oyuncudur.
galatasaray'ın son üç sezonda iki defa şampiyon olmasının nedeni mateja kezman değildir. o yüzden biz galatasaraylılar neden üzülelim veya özleyelim bir fenevbahçe futbolcusunu anlayamadım.

takımının oyuncusu gidiyor adam buraya "galatasaraylılar" üzülüyor falan yazmış.
ondan sonra bir galatasaraylı laf koyacak. sonra galatasaray çetesi bilmem ne diye saçmalayacaklar. * *

not: ne yani yalan mı?
Maldonayu da al git.

edit : rte tarzında söylenir *
galatasaraylilari hic mi hic ilgilendirmeyen topcudur. yok iste " penalti kacirdi, cok gol kacirdi o yuzden sampiyonlugu verdik be kanka. " diyenlere ele avuca gelir fukara tesellileri bulmayi denemelerini tavsiye ederim.
(bkz: git kendine daha cok guldurmeden)
haberturk adlı intet sitesine göre psg nin fenerbahçe ile bonserviste anlaşamadığından transferinin yattığı söylenen futbolcu.
http://www.haberturk.com/...cat=170&dt=2008/07/26
psg'nin kendisi için yaptığı teklif reddedilmiş futbolcu. daha da kimse istemez heralde artık.
fenerbahçelilerin en sevdikleri futbolcu.niyeti futbolu fenerbahçe' de bırakmaktır.
(bkz: ironi)
"heyyt yavrum beea! kulübe bak kulübe! dünyanın en büyük golcülerinden biri olan kezman'ı kadromuza kattık be! yok böyle bir olay! rakiplerimizin agızları aclıktan kokuyo, biz ise basıyoruz parayı alıyoruz yıldızları. kezman olm bu, boru mu? catır catır gol atıyo adam!" diye transferi öncesi bagıranların şimdi satıldıgı takıma sevgi gösterilerinden bulundugu sırp futbolcu.

benzerleri için:

(bkz: nicolas anelka)

(bkz: ariel ortega)

büyük takım olmak bu herhalde...hımm...

edit: bsg cekenler de var. vah kezman oğlan vah!
bonservisi için 4 milyon euro teklif edilmişti ama az geldi demek bizimkilere, satılıp yerine çok sağlam bir orta saha alınması gerekirdi. işin bir de istatistik boyutu var gerçi...

kezman oynadığı ilk sezon 24 maçta forma giymiş. bunların 22 sinde, ilk 11 de oyuna başlayıp 9 gol atmış.

oynadığı ikinci sezon 22 maçta forma giymiş. sadece 17 maçta ilk 11 de oyuna başlamış ve attığı gol sayısı 11. fenerbahçe formasıyla toplamda 53 maçta 26 gole imza atmış. istatistik olarak bakıldığında bence gayet yeterli bir başarı.
kadroda kesinlikle tutulması gereken futbolcu. guiza ve semih'in olası sakatlık yahut formsuzluğunda ilhan parlak'la işlerin yürümeyeceği açık.
aragones tarafindan mtk budapeste macinin 18 kisilik kadrosuna alinmamis futbolcu.

luis aragones kezman'i istemiyor olabilir ama kezman hala fenerbahce'nin sozlesmeli futbolcusudur. ve elinizde kezman gibi gunu gununu tutmayan/adi bile rakip takimi korkutmaya yeten bir adam varken ilhan parlak'i kadroya alip; koca kezman'i kadroya almamak ne derece dogrudur, bilemiyorum.

http://acetobalsamico.blo.../kezmann-veda-karesi.html
mtk maçı kadrosuna alınmayan futbolcu. geçen yılki lale devri bitmişe benziyo. zira zico'cuğum ağlayana forma veriyodu ama bu sene öyle olmayacağa benziyo. gitmesi hem klüp hem de kendisi için iyi olacağını düşündüğüm futbolcu. iki gol atıp morali mi düzelicek? ya da bu moralle fenerbahçe'ye ne derece katkı yapabilecek?
bonservisi için fenerbahçe nin kendisini isteyenlerden 8 milyon euro istediğini açıklamış forvet oyuncusu.
kaliteli oyuncu olduğu su götürmez, bunu burada tartışmak bile mantıksız olur. ama hiç bir zaman fenerbahçe'nin oyun stiline uyum sağlayamamıştır, artı adam futbol oynamaktan çok parasını almaya kasıyor sanki.

ne kadar kaliteli olsa da, aziz yıldırım'a buradan sesleniyorum :

"hocam siz 8 milyon euro'ya mateja kezman'ı nah satarsınız."

anlaması zor bir cümle olmasa gerek.
psg'nin kendisi için 4 milyon avroluk bi teklif sunduğu futbolcu. yarınki mtk maçının kadrosunda da yer almamakta. bu kararlar zaten gitmesi kesinleşmiş gibi. artık fransa'da başarılar diliyorum kendisine.

edit: ben dahil birçok insanın bok attığı bi adamdır bu kezman. ama psg taraftar forumlarında yapılan ankette taraftarların takımda en çok görmek istediği adamdır, birinci sıradadır. kendisini isteyen ise bi dönem şiddetle fenerbahçe'yi çalıştırması istenen paul le guen'dir.

yav ben mi yanlış biliyorum bu futbol denen şeyi yoksa fransızlar mı anlamadım!
psg formasıyla efsane olmasını ve fenerbahçe'ye geri gelmemesini dilediğim futbolcu.
her ne kadar kızılsada fenerbahçe taraftarının en sevdiği futbolculardan biridir kendisi hırslıdır,azimlidir, kaliteli bir futbolcudur fakat başarılı olamamıştır fransada eski günlerine döner inşallah.

edit:
Bazı internet sitelerinde futbolcumuz Mateja Kezman'ın Paris Saint Germain'e verildiğine dair haberler yer almaktadır. Kulübümüz ile Paris Saint Germain arasında süren görüşmelerde, kulübümüzün yaptığı teklife karşılık henüz bir geri dönüş olmamıştır. Dolayısıyla anlaşma sağlandığı ve Kezman'ın gönderildiği şeklindeki bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü

(bkz: gitmemiş lan bu yine)
fenerbahce.org'dan kulübün teklifine henüz bir cevap alınmadı açıklanarak psg'YE gönderildiği HABERi yalanlanan futbolcu.
tahminen psg ye kiralanacak futbolcudur. bir sene içersinde istenilen performas sergilenirse 4 milyon euro karşılıgında psg takımına satılacaktır. ilk opsiyon psg takımındadır. x bir klup 5-6 milyon verse bile psg 4 milyon euro verir ise fenerbahce takımı ilk olarak psg ye satmak zorunda kalacaktır.
paris saint germain'in ısrarla kendisi için fenerbahçe ile anlaşıldığını iddaa ettiği futbolcu. herşey partizan maçlarından sonra netlik kazanıcak sanırım.
psg ile kesin olarak anlaşmış futbolcu. bu akşam paris e gidecek ve sağlık kontrollerinden geçecek.
http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=73193
(bkz: kezban pariste)
kızların hasta olduğu herif... allah için şekil şemal yerinde, psg ye gidiyo diye hayranları arkasından zırlayacaktır...
iki gün önce arkadaşların sıkıştırıp ağzından, "haftaya gidiyorum" lafını aldıkları futbolcu. alemci seni. *