bugün

dinimizde caiz olup olmadigi din alimlerince hala tartisilmaktadir. ben sahsen mekruh sayiyorum.
ot.
(bkz: legalize it)
cigara
dalga
haşiş, ot olarak da bilinen kurutulmuş kenevir yaprağıdır.
haşiş aslında bu bitkiden çıkarıldığı için marihuanadan daha etkilidir.
hollanda'da 30 santime kadar bitkisinin yetiştirilmesine izin verilen, 31 santim bile olsa bitkiyi yetiştirenin hapse atılmasına sebep olan, fena kafa yapan madde.
(bkz: esrar)
(bkz: sarıgöl)
(bkz: karabayır)
turklerin de tarlalarında ya da evin bir bölümünde yetiştirmeye calıstıkları bir bitki. ama yakalanma ihtimali cok yüksek. cunkü pis kokan bir bitki dir ve bir kac km öteden bile * kokusu duyulabilir. *
bir çeşit esrar, ot olmasının yanında, güzel de bir nirvana şarkısıdır. dinlenilmesini tavsiye ederim.
(bkz: Matta Markos Luka marihuana)

esrar, kenevir bitkisinin uyusturucu olarak kullanımını tanımlar. Mariuana ya da marihuana ise yine aynı amaçla kullanılan bir başka bitkinin ismidir.
(bkz: howard marks)
bob marley'in ölümüne yol açan kafa yapıcı ot. türkiye'de her yerde bulunmaz. esrar ile karıştırılmaması gerekir. aynı şey değildir.
kanadadaki ve kuzey amerikada tum halkin gencliginde kulanmis oldugu bir madde bazi dinler icin kutsaldir ve ibadetde kullanillir.
aynen ülkemizde bulunan esrar maddesiyle aynı özellikleri taşir sadece yaprakları daha büyük ve daha gelişmiştir. kafasıda daha iyidir.*
asıl yazılısı marıhuana degıl, marıjuana'dır.
barcelona'da, yanına gittiğim bir arkadaşımın 60 yaş ve/ veya üstü komşusunun avlulu apartman sistemi sebebiyle yetiştirmekte hiç bir sakınca görmediği nadide bitkimiz.
çınar yaprağını andıran yaprakları olan bitkidir. yasaktır, günahtır.
(bkz: oniki buçuk)
Çocukların yanında şarkının "marijuana que fumar" yerine "Limonada que tomar" (limonata içmeye..) koymak şeklinde sansürlenerek söylendiği görülür. Yalnız bir dörtlük sabittir ve her şarkıda bulunur. Eklenen farklı dörtlükler ile oluşan çeşitli versiyonları vardır. Birçok sanatçı kendi versiyonunu söyler, halk arasında söylenirken uydurulduğu da olur.

Şarkı genelde şu kalıbı izler:

La cucaracha, la cucaracha
Ya no puede caminar
Porque no tiene, porque le falta
Marijuana que fumar.

bir dörtlük

La cucaracha, la cucaracha
Ya no puede caminar
Porque no tiene, porque le falta
Marijuana que fumar.

bir başka dörtlük

La cucaracha ............... (ve bu şekilde devam eder)

http://tr.wikipedia.org/wiki/La_Cucaracha
(bkz: pafküf)
çimlere basmayın içinde marijuana olabilir şeklinde yazılara sebep olan bitkidir.
reklamı fazla yapılmaması gereken, bağımlılık yapan berbat şeydir.
"türk telekom'u ayağa kaldırmayalım." derim ben.
kuzey amerika da esrarın adı marihuana dır. bu ispanyolca adı tasımasının nedeni abd ye meksika dan gelmiş olmasıdır.