1. 1.
  ispanya'da bir sehir.
  5 ... joker
 2. 2.
  bir freddie mercury albümü.
  4 ... yes
 3. 3.
  (bkz: barca)
  2 -1 ... kemalettin şentürk
 4. 4.
  adı freddie mercury album olan eserin içinde yeralan bir şarkıdır.aynı zamanda 1992 barcelona olimpiyatları resmi parçasıdır.
  2 ... evildeth
 5. 5.
  kendimi kisa sürede olsa ülkemde hissettire bilen ender avrupa sehri. Büyük Sagradan Familia gibi görülmesi gereken eserlerin bulundugu haritada bakildiginda sokaklarinin karekare göründügü ve yemek icin kesinlikle all you can eat lokanta zinciri "Fresco" nun ugranilmasi tavsiye edilen bir sahil sehir.
  3 ... lalapunx
 6. 6.
  (bkz: bursalona)
  3 ... optimus prime
 7. 7.
  Avrupanın en güzel şehirlerinden biri...Gaudinin her yanını bezediği farklı mimarisiyle,turisti,öğrencisi,göçmeni,her türden insanlarıyla,plajları,gece hayatı,yemekleri,havası ve hatta suyuyla kaygısız,sorunsuz,rahat şehir.Hiçbirşeyin aksamadığı,herşeyin yerinde ve güzel olduğu ama kusursuz ve sıkıcı olmadığı gerçek bir akdeniz sahili....
  (bkz: la sagrada familia)
  (bkz: parque güell)
  (bkz: tibidabo)
  (bkz: barri gotic)
  (bkz: montserrat)
  4 ... ida
 8. 8.
  izmir'de bir bardır .
  2 ... gerko
 9. 9.
  özgürlükler şehri olarak tanınan bu güzel şehirde geceleri yalnız erkek olarak dolaşmak tehlikelidir. aksi halde zenci hayat kadınları orana burana saldırabilir. ispanyanın istanbulu gibidir. her bir güzel binayı gaudi isminde biri yapmıştır. la rambla en ünlü caddesi sayılabilir. plaça catalunyadan aşağı denize doğru kaptırdın mı la rambladan geçmiş olursun. ayrıca ispanyada biraz da olsa ingilizce konuşulabilen nadir yerlerden biridir.
  2 ... tatzo
 10. 10.
  Katalonya'nın başkentidir.
  2 ... nakreb