bugün

https://youtu.be/PCz3boFi5tY

ilk 1 dk lütfen.. gerisi keyfe kalmış..
Bildiğimiz bezenin burjuvalaşmış boyutu .
(bkz: Ünal Kaplan)
görsel
Pahalı olmasının sebebi sadece badem unu kullanılarak yapılmasıdır.
Kabuğu soyulmuş Bademi un haline getirip şeker ve yumurta akıyla çırpıyorsunuz. Kıvam alması için Yumurtanın oda sıcaklığında olması önemli.
Renkli görüntü için boya kullanılıyor. Ben Kakao tercih ediyorum.
Peçeteyle sunularak rezil edilen tatlı.

Yumurta beyazı bazlı aromalı küçük bezelerdir.

Kurabik değildir çünkü buğday unu kullanılarak yapılmaz.
Böyle bir yabanci şarkı vardı sanki Makaron Makaron diye. Komikti.
Sıcakla büzülüp kabloyu saran elemandır.
Bugün yaklaşık 45 dk elektrik-elektronikçi gezdim.
Bi espirisi olmayan kurabiyemsi iğrenç bi tatlı.
Yemeyenler hiç bir şey kaybetmiyor.
Hiç yemedim ama canım çekti gece gece resmini görünce tatlısı.
son zamanlarda her yerde denk geldiğim fakat denemediğim şey. (kurabiye mi nedir tam emin değilim)
beze kıvmında pasta izlenimi veren bir tatlı türü olup rengarenktirler.
gözümde çiçek buketi gibidir sebebi ise taşaklı sevgilisi olan kızların aldığı renkli hediyelerdir.
basit görünen ama yapımı zor olan, pahalı fransız menşeli kurabiye.

temeli badem unudur, pahalı olmasının ilk sebebi bu. sevimli renklerde olması da ünlenmesini kolaylaştırdı.
bir aralar pastacılığa merak saldım, tarifleri araştırdım ama benlik değildi. Makaron yapmak "babağğ badem unu diyom yuaa" diye çığlık atmamayı gerektiriyor. abim yapmamı istemişti ama tüm saygımla "ben o işe bulaşırsam aklımı kaybederim, çok ince iş" dedim. kendisi yapmayı denedi. yapamadı.

mahalle pastanelerimizin bu işin altından kalkamayacağını düşünüyorum. çok iyi olan bir pastaneye de denk gelmedim, dilimi riske atmamak için, hiç yemedim.
onun yerine acıbadem kurabiyesi alıp, görsellerden Makaron diye aratıp onlara bakarken ağlayarak kurabiye yiyorum. ühü.

belki bir gün izmir'de üstüme güzel Makaronlar atarlar, ben de tadarım. kim bilir?
görsel

acıbadem kurabiyesinin gıda boyasına bulanmış hali olan gereksiz yiyecek.bir de utanmadan bunu fahiş fiyatlara satıyorlar ya,neyse.
Tadını bir türlü beğenemiyorum ya .
Hiç yemedim ucuz olsa alırdım fiyatı diğer tatlılardan yüksek. Şuan masterchefte yapılıyor.
Bir aralar büyük bir hevesle almıştım tam bir hayal kırıklığıydı. Ya da benim beklentim çok yüksekti.
Renkli ve aromatik mini luppo orijinal ismiyle halley. Namı diğer izolasyon malzemesi
Duş jeli aroması bile olacak kadar sükse olmuş gereksiz pahalı tatlımsı.