bugün

ApocalypticA nin da cok saglam caldıgı metallica sarkısıdır
sozleri ise soyle olan parcadır;

so close no matter how far
couldn't be much more from the heart
forever trusting who we are
and nothing else matters

never opened myself this way
life is ours, we live it our way
all these words i don't just say
and nothing else matters

trust i seek and i find in you
every day for us something new
open mind for a different view
and nothing else matters

never cared for what they do
never cared for what they know
but i know

and nothing else matters

but i know

never opened myself this way
life is ours, we live it our way
all these words i don't just say

trust i seek and i find in you
every day for us something new
open mind for a different view
and nothing else matters

never cared for what they say
never cared for games they play
and i know

no nothing else matters
her eline gitar alan yeni yetmenin çalmaya çalıştığı parça,metallica'nın en motor parçalarından olmuştur zaman içerisinde.

(bkz: tikkylerin sevdigi metallica parcalari)
bir de bu şarkının sözsüz,keman versiyonu vardır ki.... (bkz: aman allahım)..özellikle şarkıya önceden aşina olan bir dinleyici için hayalin aktivasyon enerjisi denebilir bu müziğe..ilk başta anlaşılmaz nothing else matters mı bu yahu dedirtir ama hehhhh!! denildiği o an gözlerin önünden en güzel yaşanmışlıklar ya da yaşamak istenmişlikler klasik tabirle film şeridi gibi avamca manyak gibi geçmeye başlar..müzik başa alınmadan sigara tazelenmelidir..
metallica nın yaptığı en güzel şarkılardandır.bir diğeri için
(bkz: one)
yeni yetme gitaristlerin** arpejini kasması, akabinde aynısı gibi olmaması ve onun akabinde ritim atarak çalmaya çalışması, çalmaya "so glos" diyerek başlaması yaygın olan şarkı. bi de yanılmıyosam james hetfield şarkı hakkında "bu şarkıda dansedenleri görünce sinir oluyorum" diye bi şöz söylemişti.
bi çoğumuzun rock'cı bi kız ortamına girdiğinde çuvallamamak için can simidi olarak kullanıp hemen konuyu değiştirdiği şarkı ismi.
müzikal anlamda kalitesi tartışılabilecek olsada en piyasa metallica parçalarındandır arabeskçisinden rapçisine kadar herkes dinler.
gregoryan kilisesi'nin de coverlayıp hristiyanlık dini ilahisi olarak söylediği metallica'nın dünya müziğine kattığı önemli şarkılardan.
james hetfield in nedense konserlerin de bir tabureyi oturup soyledigi,son kisimlarinda tabureyi tekmeleyip atmasini anliyamamisimdir.metallica nin en orospu,en iyi sarkilarindan biri.ayrica bu sarkiyi duyan ciftlerin dans etmesi de ayrica uyuz bir olaydir.
metallica nın yaptığı güzel şarkılardan biridir.bütün kesimlere hitap eder.çünkü içinde yok denecek kadar az metal öğesi vardır.
ne kadar piyasa olmuş metallica şarkısı densede beni her dinlediğimde etkileyen nadir parçalardan biridir. konserlerde james taburede söyler n.e.m'i. parçanın sonunda tabureye tekme konur, tabure arka tarafa dogru uçar, james'in ufak bir gitar solosu ile parça tamamlanır.*
metallicanın black albumunde yer alan eskitemedigim sarkısıdır.apocalyptica,savatage,staind gibi grubların yaptıgı coverlarda oldukca iyidir.

bir baska metallica slow harikası ise
(bkz: low man s lyric)
elevator versiyonu sigara yaktıran şarkılar cinsindedir
geçen yaz ağustos ayıydı sanırım.annem, ben ve kuzenim denize gidiyorduk.aşırı derecedeki sıcak hava yine bunaltmıştı.denize girmek için sabırsızlanıyor, hızlı adımlarla kuzenimle ilerliyorduk annem de evlerin bahçelerine bakarak öylece arkamızdan geliyordu.

ve gelmiştik...

kuma ayağımızı basamıyorduk o derecedeki sıcaklık hakimiyetini sesleniyordu etrafa.eşyalarımızı koyarak hemen havlularımızı serdik.denize baktığımda baya dalga vardı.sinirlenmişti yine karadeniz kızmıştı sanki..

buna rağman insanlar aileleriyle eğleniyor sevgililer ise birbirlerine sevgi gösterileri yapıyorlardı.biz de girdik uzunca bir süre kaldıktan sonra çıktık.kurulanmamızın ardından her zaman olduğu gibi voleybol oynamaya başladık çok da iyi oynayamıyorduk hani fena değildik işte.sonra 2 kişi yanımıza yaklaştı bizden fazlasıyla büyüklerdi "maça var mısınız gençler" diye atladı kısa boylu olanı bizde birbirimize bakarak; "tabi, çok iyi değiliz ama oynayalım" dedik şüpheli düşüncelerle.

voleybol sahası yine doluydu sıramızın gelmesini bekliyorduk.sonunda sıramız gelmişti ve başladık.yeniliyorduk şaşırtıcı değildi bu bizim için kendimize güveniyorduk, güvenimizin yansıtmış olduğu enerjiyle de kazanıcağımıza inanıyorduk ve öne geçmiştik.

setin bitmesine yakın tribündeki izleyiciler birden ayaklanmıştı denize doğru gidiyorlardı.ben de bakışlarımı oraya doğru yönlendirdim.bu arada da hep pop müzikler çalan beachde kirk'le başlayan arpej girmişti ilk kez metallica çalmışlardı..evet 'nothing else matters'dı bu..

merakla bakışlarımı kalabalığa doğru yoğunlaştırdım ölümü anlatırcasına acıyla çalan siren sesi kulaklarımızı tırmalamaya başlamıştı.sorduğumda; bir baba ve çocuğunun cesedini arıyorlardı.kurtarıcı botlar, ambulanslar, insanların kargaşası bu esnadaki devam eden şarkıyla kanımı soğutmuştu acımadan.ölümü hissediyor gibiydim.

nothing else matters'la hissetmiştim tüm bu yaşananları.paylaşmak istedim, paylaşmalıydım belki de.Allah, kimseye o baba ve çocuğu gibi böyle acı ölümler yaşatmasın.
solarisis brutal vokalle şarkıyı coverlamış ve etkileyiciliği artmıştır. dinlenesidir.
ing. dünya zkimde ahiret t.....mda anlamına gelir
nedense, girişi bana hep selvi boylum al yazmalim filmini anımsatır.
daha önce hiç çalışmadığım halde dün akşam solosunu attığım, daha sonra noluyo lan dediğim ötesi bir şarkı..
beni benden alan, yapılmış en güzel şarkı..
metallica sevmeyenlere metallica dinletebilecek şarkıdır. buna karşın metallica sevenlerin pek de sevmediği metallica şarkısıdır.
hayat hakkında düşündürmeye çalişmiş ve de düşündürmüş olna aşmiş şaheser.
uzakta da olsa farketmez
kalbimin olduğundan daha yakın olamaz
biz kim olduğumuzu bilelim de
gerisi farketmez...
yanık versiyonu için http://www.youtube.com/watch?v=hAhJIXS2lw8
sarkinin yanik versiyonu yarmistir. yine de sarki her turlu guzel.