bugün

starwars serilerinde jedi şövalyelerinin kullandığı çok faydalı silah..
(bkz: starwars)
ışın kılıcını kullanmak kolay bir hadise değildir.jedilar haricinde kullanılmaz zira ancak bir jedi kendisine yöneltilmiş silahlardan gelen ışınları kılıcı ile absorbe edebilir.Fakat bu ışın kılıcı her zaman tam çalışmaz sanırım tek ten kaynaklanan sorunları içerisinde barıdırır.efenim örenklemek gerekirse 3. bölümde dart vader obi van kenobiyi bu kılınçla ortadan kaldırmışken 5. bölümde oğlunun ki bu kişi luke skaywalker sadece elini kesmiştir.demekki o zaman volt düşmesi olup 220 değil 110 la çarpmıştır karşısındakini.regülatörle düzeltilebilir durumdur...
not: ula ne güzel yazmış dur şuna şükela vereyim dedim. oy yerinde edit çıktı. meğer ben yazmışım. hay allahım kendimi çok sevyorum. yanaklarım da pek şeker. bana baba desem bişi olur mu acıba?
not2:neyse ancak yerine nacak yazmışım onu düzelttim arada...
(bkz: sidik yarisi)
ve işte karşınızda dansöz "ışın kılıcı"... (bkz: cem yılmaz)
orjinali için:
(bkz: lightsaber)
aşağıdaki linkte hakkında herşeyi bulabileceğiniz gelişmiş bir silah :

http://www.yildizsavaslar...me/isinkilici/turler.html

allam sen akıl fikir ver.
bunu açıklamaktan çekiniyorum ama, bu şeyi her gördüğümde, duyduğumda kalp atışım hızlanıyor, acaba sorusu kafamın içinde hızlı salınımlar yapıyor.

şu teknolojiden tek istediğim şey lan, arabanızı, uçağınızı alın istemiyorum hiçbirini, bir tane ışın kılıcı yeter anasını satayım. gerek rengi gerek boyutu her şeyiyle bana uygun bir tane ışın kılıcı.

(bkz: bunları yazarken ağlıyorum biliyor musun)
dansöz lan dansöz. *
bu mereti voink diye acıp ciuv diye kapamak lazımdır.
sesine hasta olduğum hede.
ışın demetlerinin birleşerek reaksiyonla oluşturdukları ve dokunduğu yeri yakıp yıkıp geçiren bir gavur icadı.
hem esnek hem sağlam, ikisi bir arada.
acilen seri üretime geçilsin ama ışın kılıcıyla şaka neyin olmasın!
star wars evreninin ve jedi'ların, aynı zamanda sith lordlarının en güçlü silahıdır.
normal kılıçlara göre kullanımının ve düellolarının çok farklı olduğunu şu bilimsel sav ile anlatalım:
normal kılıçlarda ağırlık merkezi sapında değil, kılıcın ortasındadır, bu yüzden kıcılı her savurduğunuzda, bir önceki savurmanın enerjisi bunu otomatikleştirir, ve bir sonraki hamleyi kolaylaştırır. yani kılıcı savurduğunuzda, o merkezkaç enerjisinin gücü bir sonraki hamleye aktarılır, bir sonraki savurma, bu güçle otomatik olarak yapılır. her savurma bir öncekinin devamıdır. bunun en güzel örneği troy filminde hektor ile aşil'in yaptığı dövüşte izlenebilir.
oysa ki ışın kılıcında ışının ağırlığı olmadığından, saptan başka ağırlık yoktur, ve kılıcın ağırlık merkezi sapındadır. bu yüzden her kılıç savurması başlı başına tek bir harekettir, bir önceki hareketten beslenmez, ve her hareket bir sonraki hareketi, savurmayı kolaylaştırmaz. her hamle bir öncekinden bağımsızdır, o hareketin devamı değildir. bunun en güzel örneği count dooku ve yoda'nın düellosunda görülebilir.
star wars serisindeki jedi ve sithlerin kullandıkları silahtır. kullanması ileri teknikler istemektedir.

jedilar yeşil mavi vs renklerde ışın kılıçları kullanırken sithler kırmızı renk kullanırlar. bunun sebebi de kılıçların yapımında jedilardan farklı maddeler kullanmalarıdır.
ayrıca (bkz: ışın kılıcı sesi)
yapılması fizik kurallarına göre olanaksızdır.

önce ışığı öyle bir manüple edeceksin ki 1,5 metrede zırt diye duracak. durduğu yetmeyecek yavaşlayıp katı maddeler gibi tepki verecek. yetmeyecek, kesip biçecek... bunların da üstüne bunun kendi içinde güç kaynağı olacak.

he canım he! haa bak, plazmadan yapabilirsiniz ama onun adı da ışın kılıcı değil plazma kılıcı olur.
(bkz: ışın çelebi)
henüz icat edilmemiş olması üzücüdür.
voltran'ın her bölümünde canavar robottan habire dayak-kötek yedikten ve seyirciye atraksiyon yaşattıktan sonra iki elinin arasından çıkarttığı ve sonra da canavar robotu fena halde yararak imha ettiği silahıdır.
her evde bulunması gereken liderlik unsurlarından biri.

öbürü için bakınız diyecem ama "çok fonksiyonlu çakı"ların başka bir adı vardı.
neyse işte adı o...
bilmem kaçıncı dönem anap milletvekili.
sinema sektöründe şimdiye kadar yaratılmış kurgu icatları arasında en sevdiğimdir. ne solucan deliği olayı ne görünmezlik. en yaratıcı fikir bu bence. düşünenin aklına rabbim zeval neyin vermesin. (bkz: george lucas)

not: lazer ışınını boşlukta kısıtlayacak bir yöntem henüz bulamadıklarından öyle sağı solu kesip biçme hayallerine hiç kapilmayın.
ossurulduğunda göte çakılan çakmak akla gelir.

neden ise?
Bilim kurgu filmlerinin demirbaşıdır. Aslına bakacak olursanız yıldız savaşları serisi ile ilk kez bu fantezi ortaya sürülmüştür; ancak, o kadar tutmuştur ki uzay filmleri dendi mi akla gelen ilk üç şeyden biridir bu silah. Diğer ikisi ise, uzay gemisi ve uzaylıdır.
2014 yılında kullanımına başlanan ve oldukça faydalı bir icat.

"Işın Kılıcı Alırken Dikkat Edilecek 10 Husus"
http://www.sozlukhaber.com/h/8918/
çok havalı ve güzel bir savaş aletidir. star wars serisinde birden fazla rengi mevcuttur. jedilar genelde mavi rengini kullanıp hiçbir şekilde kırmızı rengini kullanmazlar. sithler ise kırmızı renk dışında ışın kılıcı kullanmazlar.
güncel Önemli Başlıklar