1. 1.
  11 kasım 1974 los angeles doğumlu.
  titanic filmiyle adını tüm dünyaya duyuran başarılı oyuncu.
  10 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  (bkz: basketbol diaries)
  (bkz: catch me if you can)
  2 -1 ... ulassbora
 3. 3.
  Yeteneği ne yazık ki fiziğinin arkasında kalmış ve yakışıklı çocuk imajından hala doğru düzgün kurtulamamıştır.Oysa ki yaşıtlarından çok daha kaliteli yapımlarda rol almakta ve sağlam yönetmenlerle çalışmayı yeğlemektedir."Aviator" daki Oscar adaylığını saymazsak bir çok kimse henüz 20 yaşındayken "What's eating Gilbert Grape" teki gerizekalı kardeş rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar adayı olduğunu bilmez.Oscar'dan sonra en prestijli ödül sayılan Altın Küre'yi Aviator ile aldığını ve bunu ancak 4. kez aday olduğunda kazandığını da.Martin Scorsese ile "Gangs of New York" fiminde başlayan kankalığı, Steven Spielberg ile "Catch me if you can" da çalıştıktan sonra devam etmiş ve birlikte "Aviator"u kotarmışlardır.Ama ikiliyi bunlar kesmemiş olacak ki önümüzdeki günlerde (10/2006) birlikte çalıştıkları "Departed-Köstebek" vizyona girecek.Bu filmi bütün film meraklıları sabırsızlıkla bekliyorlar. Kadrosunda Jack Nicholson,Matt Damon,Mark Wahlberg ve Martin Sheen'i barındıran film Hong Kong Yapımı "Infernal Affairs" ın Hollywood versiyonu.Scorsese'nin oldukça gözdesi olmuş olacak ki birliktelikleri 2008 yılında vizyon görmesi planlanan "The Rise of Theodore Roosevelt" filminde de devam edecek.Bugün Robert De Niro'nun bilinen hale gelmesinde tartışmasız çok önemli bir yeri olan Scorsese belki de yeni bir De Niro'nun daha oluşumunda etkin olacak.
  12 -2 ... rick blaine
 4. 4.
  gangs of new york filminde sergilediği oyunculukla, kendisine karşı olan bütün olumsuz düşüncelerimi silip atan aktör.
  ... fowler
 5. 5.
  titanic filminde birçok kızın sırf o ölüyor diye iki gözü iki çeşme ağladığı aktör.
  8 ... mystery
 6. 6.
  senelerdir içimde tuttuğum iğrenç esprimi az sonra su yüzeyine çıkarmama vesile olacak başlık kişisi: leonardo tri caprio. ismi tepkimeye girmiş gibidir.
  7 -1 ... yasak merve
 7. 7.
  yakışıklı olduğu kadar iyi bir aktordur kendisi. erkeklerin çoğunun 'top lan bu' şeklinde kıskandıklarını dile getirdikleri, bir çoklarının yakışıklığına odaklanıp oyunculuğunun ne kadar iyi olduğunu kaçırdığı, hak ettiği değeri göremeyen kişi. titanic' teki performası akıllara zarardır. ölüm sahnesiyle her izlendiğinde ağlatmayı başarabilmiş ender kişilerdendir. oyunculuğun mükemmeliyeti için lütfen (bkz: basketbol günlüğü)
  3 ... cilekrazzi
 8. 8.
  titanic filmini izlediğimde beni o kadar da etkileyememiş ancak zamanla izlediğim diğer filmlerinde beni hayran bırakmayı başarabilmiş yakışıklı bir okadar da yetenekli aktör.Neden titanic'le bu kadar öne çıktı bilmiyorum diğer filmlerindeki performansları daha kayda değer...

  (bkz: what s eating gilbert grape)
  (bkz: the basketball diaries)
  (bkz: catch me if you can)
  2 ... tazefasulle
 9. 9.
  hala 18 yaşında gözüken aktör.
  4 ... whatawickedgametoplay
 10. 10.
  tipi aynı kalsa da oyunculuk bakımından her geçen gün olgunlaşan aktör.
  5 ... legend of the stranger
 11. leonardo dicaprio Başlığındaki Önemli Entry'ler