bugün

11 kasım 1974 los angeles doğumlu.
titanic filmiyle adını tüm dünyaya duyuran başarılı oyuncu.
(bkz: basketbol diaries)
(bkz: catch me if you can)
Yeteneği ne yazık ki fiziğinin arkasında kalmış ve yakışıklı çocuk imajından hala doğru düzgün kurtulamamıştır.Oysa ki yaşıtlarından çok daha kaliteli yapımlarda rol almakta ve sağlam yönetmenlerle çalışmayı yeğlemektedir."Aviator" daki Oscar adaylığını saymazsak bir çok kimse henüz 20 yaşındayken "What's eating Gilbert Grape" teki gerizekalı kardeş rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar adayı olduğunu bilmez.Oscar'dan sonra en prestijli ödül sayılan Altın Küre'yi Aviator ile aldığını ve bunu ancak 4. kez aday olduğunda kazandığını da.Martin Scorsese ile "Gangs of New York" fiminde başlayan kankalığı, Steven Spielberg ile "Catch me if you can" da çalıştıktan sonra devam etmiş ve birlikte "Aviator"u kotarmışlardır.Ama ikiliyi bunlar kesmemiş olacak ki önümüzdeki günlerde (10/2006) birlikte çalıştıkları "Departed-Köstebek" vizyona girecek.Bu filmi bütün film meraklıları sabırsızlıkla bekliyorlar. Kadrosunda Jack Nicholson,Matt Damon,Mark Wahlberg ve Martin Sheen'i barındıran film Hong Kong Yapımı "Infernal Affairs" ın Hollywood versiyonu.Scorsese'nin oldukça gözdesi olmuş olacak ki birliktelikleri 2008 yılında vizyon görmesi planlanan "The Rise of Theodore Roosevelt" filminde de devam edecek.Bugün Robert De Niro'nun bilinen hale gelmesinde tartışmasız çok önemli bir yeri olan Scorsese belki de yeni bir De Niro'nun daha oluşumunda etkin olacak.
gangs of new york filminde sergilediği oyunculukla, kendisine karşı olan bütün olumsuz düşüncelerimi silip atan aktör.
titanic filminde birçok kızın sırf o ölüyor diye iki gözü iki çeşme ağladığı aktör.
senelerdir içimde tuttuğum iğrenç esprimi az sonra su yüzeyine çıkarmama vesile olacak başlık kişisi: leonardo tri caprio. ismi tepkimeye girmiş gibidir.
yakışıklı olduğu kadar iyi bir aktordur kendisi. erkeklerin çoğunun 'top lan bu' şeklinde kıskandıklarını dile getirdikleri, bir çoklarının yakışıklığına odaklanıp oyunculuğunun ne kadar iyi olduğunu kaçırdığı, hak ettiği değeri göremeyen kişi. titanic' teki performası akıllara zarardır. ölüm sahnesiyle her izlendiğinde ağlatmayı başarabilmiş ender kişilerdendir. oyunculuğun mükemmeliyeti için lütfen (bkz: basketbol günlüğü)
titanic filmini izlediğimde beni o kadar da etkileyememiş ancak zamanla izlediğim diğer filmlerinde beni hayran bırakmayı başarabilmiş yakışıklı bir okadar da yetenekli aktör.Neden titanic'le bu kadar öne çıktı bilmiyorum diğer filmlerindeki performansları daha kayda değer...

(bkz: what s eating gilbert grape)
(bkz: the basketball diaries)
(bkz: catch me if you can)
hala 18 yaşında gözüken aktör.
tipi aynı kalsa da oyunculuk bakımından her geçen gün olgunlaşan aktör.
scorsese öncesi kısaca sütoğlan denilebilecek martin scorseseden sonra adım adım oyuncu olmaya başlayan kişi.
nihat dogan kisisine benzetiyorlar utanmadan.

(bkz: tuyleri diken diken olmak)
oliver stone' nin çekeceği yeniden çekim alexander the great filminde ünlü imparatoru canlandırmak için bir numaralı aday olan aktör.
the rise of theodore roosevelt adlı 2008 de vizyona girecek filmde roosevelt i oynayacakmış kendisi. yönetmen yine martin scorsese.
(bkz: scorsese benim de elimden tutsana)
http://www.imdb.com/title/tt0480046/
(bkz: titanik filmindeki çocuk)
blood diamond filmiyle vizyonda boy gösterecek oyuncu. *
italyan asıllı, amerikalı aktör. pusuda yatan kurt misali, uzun bir aradan sonra, blood diamond ile kendini dünya aleme tekrar hatırlatmıştır.
hani böyle birileri birilerinin elinden tutar yükseklere çıkarır ya, leonardo'ya bu geç oldu ancak martin scorsese bir tuttu, tam tuttu..
(bkz: leonardo da vinci)*
titanic filmindeki cici çocuk sıfatından The Man in the Iron Mask filmindeki performansıyla sıyrılamamış kötü bir performans sergilemiş aktör. titanic filminde oscara aday olamadığından oscar 'a gitme zahmetine katlanmamış, ergenlikte oynadığı özürlü çocuk rolünde bayağı iyi olan aktör.
gisele butchen dişisiyle beraber olmus, bir turlu oscar alamamıs oldugu için pek hayıflanan basarılı aktor, baby face yakıstırmasından bir turlu kurtulamamıstır.
titanic filmiyle yıldızı parlayan,tvlerde devamlı gordüğümüz genç kızlarımızın yüreciğini pır pır ettiren bir insan modeli.
fanatik yahudi sevgilisi bar refaeli ile birlikte kudüsteki ağlama duvarında ağlamaya çalışırken, görüntü almak isteyen basın mensuplarını korumalarına tartaklattıran film yıldızı.
blood diamond filminde "büyüdüm huleyyyn!" diye haykıran, hala inanasım gelmesede iyi aktör.
departed filminde oyunculuğunu çok iyi konuşturan aktör. kesinlikle mimik oyuncusu. şaşkınlığı, korkuyu seyirciye çok iyi aktarıyor. helal olsun adama.