bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ben arabayı kullandım, leonorda da vinci (bkz: igrenc espriler)*
  14 -16 ... cell-im
 2. 2.
  pek cok ki$i tarafindan gelmi$ gecmi$ en zeki insan oldugu kabul edilen ressam , mimar , matematikci , fizikci , heykeltira$ , mucit.
  (bkz: daha gider bu)
  (bkz: oha)
  6 ... master
 3. 3.
  sion tarikatının da baskanlıgını yapmıs olan zeka kübü.
  2 ... martyns
 4. 4.
  (bkz: da vincinin şifresi)
  (bkz: dan brown)
  ... tttddd
 5. 5.
  çok çok ilginç, ne olduğu belli olmayan bir adam.
  1 ... dr rocco amca
 6. 6.
  the da vinci code'da eşcinsel olduğu yönünde iddaalar olan, hiçbir zaman ne demek istediği tam anlaşılamayacak dahi. keşke yarım saat sohbet imkanım olsa diye düşündüğüm kişilerden.
  3 ... elendil
 7. 7.
  ressam ve heykeltraş olan leonardo da vinci ayrıca anatomik çalışmalarda bulunarak biyoloji bilimine katkısı olan bir şahıstır. anatomik çalışmaları genelde insanların anatomik yapısından çeşitli hayvanların anatomik yapısıyla karşılaştırarak yapmıştır. kadavralarla üzerinde yaptığı çalışmalarla, insan ceninin anne karnında uterusta durduğu konumu çok başarılı bir şekilde göstermiştir. ilginç bir konuya değinirsek; kendisi bu organların orjinal konumunda kalması için sıvı bir maddeyi dokuların üzerinde kullanmıştır. *
  4 ... kacak kelebek
 8. 8.
  ressamlık haricinde her ise parmak atmıs, yüzyıla damgasını vurmus dahi ressam. karısımı bir insan kisisi. ayrıca monalisadaki yüzün kendisine ait oldugu söylenmektedir.
  1 ... karpuzkabugu
 9. 9.
  kisaca (bkz: sanatci)
  -1 ... a fine day to exit
 10. 10.
  resimlerinde altın oranı kullanan resaam.
  1 ... doksanüç