1. 1.
  reaksiyon.
  2 ... coincidental magic
 2. 2.
  tepki gösterme, belirti verme.
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  birden fazla maddenin birbirleri ile çeşitli yollar ile etkileşip kendi özelliklerinden farklı maddeler oluşturması olayının genel adıdır.
  ... massattack
 4. 4.
  türkçenin kurallarına aykırı bir kelime. tepkimek diye bir fiil olsa "me" ile isim yapılmış diyeceğiz. ama yok öyle bir fiil ve "ki" eki sadece fiilden isim yapabilir. değilse tepki diye bir isim olabilir. onu anlarız. tepmekten tepki. tutmaktan tutku gibi türkçeye uygun bir kelime. ama o zaman da "me" diye bir isimden isim yapma eki olması lazım ki yok öyle birşey!

  galiba bazıları kıçlarından epeyi bir kelime uydurmuş. sonra kıçlarından uydurdukları kelimeleri bir şekilde ağzımıza sokmuşlar. dil böyle birşey işte. en az ne yediğine dikkat etmen gerektiği kadar ne konuştuğuna da dikkat etmelisin. sonra bir gün gelir düşünemez duruma düşersin. dilin içler acısı haldeyse senden sağlıklı bir düşünce de çıkmaz. denklem bu kadar basitken nasıl böyle umursamaz olabiliyoruz bu konuda o da ayrı bir mesele.

  not: bu arada birşey ayrı yazılır diyecek olan akıllılara ön cevap. çok sık birlikte yazılan kelimeler zaman içinde birleşir. tıpkı "hiçbir" gibi. sakın tdk'yı adres gösteren bir uyarıyla gelmeyin. kalbinizi kırarım canlar.
  ... enistein
 5. 5.
  Kimya bölümü bitirdikten sonra evlenen, kimyager gencin kızına takacağı isimlerden biri.
  (bkz: teslime)
  (bkz: tepkime)
  ... asatru
 6. 6.
  kimyanın en güzel unsuru...
  ... hayis zayeb
 7. 7.
  Endotermik mi ekzotermik mi ?
  ... mkezer56