Atatürk çü insanların az olduğu Ege kenti.
Yakın zamanda bu kadar gündeme gelen şehir olmamıştır. Dallas mı dersiniz artık bilemiyorum. Türkiye'de bu kadar büyük şehirler varken topu topu 200 bin insanın yaşadığı yerde birkaç ay içinde

- valinin makam arabasını yenilenmesi
- belediye binası ki küçük saray olarak geçiyor halk arasında ve buraya alınan 7.5 milyon TL'lik mobilya.
Ve son olarak da eski vekilin belediye özel kalem müdürü olması, işe gitmeyip Ankara'da durması ile gündeme geldi.

Demek ki büyük şehirlerde neler dönüyor acep?
atatürk ve cumhuriyet sevgisi olmayan ege kenti bence gümüşhane bayburt erzuruma yollanmalı .
Adım başı kafelerin olduğu şehirdir.
Çısssss.
toplumu maldır. yobaz ve sapıktır. orada okuyanların anlattıkları böyle.
Atatürk ve cumhuriyet sevgisi olmayan kent.
Sene 2001; Kültür Park istikametinden tren garına uzanan yol üzerindeki iş Bank ATM'sinin yanında baraka tarzı bir büfeden bira alırdık el altından. Zaten iki tane tekel bayi vardı. Onlarda taa o zamandan bu günleri görmüşler gibi saat 22:00 da kapanırdı. Tekel birahanesi vardı Erbaylar Otel'in yanın da. Marka ile tekel birası içerdik. Haşhaşlı gözlemesi, yaren'i, incik suyu, sofram lokantası, vazosu, mecburiyet caddesi diye bilinen ana caddesi, cafe 35 i, kervan pastahanesi aklıma gelenler. Kütahya'lı arkadaşlar ses verin.

Birde Karavan Gözleme vardı. Hala duruyor mu merak ettim.
Atatürk ve cumhuriyet e küfür edildiğine inandığım şehir .
Yerel seçim sonuçlarının ilginç olacağı şehirlerden biridir. Şöyle ki her parti kendi adayıyla seçime giriyor. Mevcut olan akp. Ancak 2014 seçimlerinde mhp kıl payı burayı kaybetti. Akp önceki adayla değil başka bir adayla seçime giriyor. MHP ise eski milletvekili ve eski belediye başkan adayıyla seçime giriyor.

iyi parti, sp,dp ve CHP'nin de kendi adayı var. Ancak önceki seçimlerde MHP'ye giden oylar kendi partilerine dönerse aradan sıyrılan akp tekrar alır.
Atatürk ve cumhuriyet sevgisi olmayan şehir bugün ispat etti.
ben kendimi bildim bileli belediye ya refah partisi´nin yada akp´nin elinde olan sehirdi.
ilk defa mhp´nin eline gecmis bir belediyesi oldu. bisey degisir mi? sanmiyorum.
ayrica; cumhur ittifaki, ittifak yaparken kütahya´yi es gecti sanirim. hem akp hem de mhp´den aday göstermisler. oysa; konya´da bir ittifak söz konusu olmus.

ömrüm boyunca halkinin bir nebze olsun tutuculuktan kurtulurmasini umdugum memleketim. aksi taktirde o sehirde hicbir gelisme olmayacaktir.
(bkz: göt dağı)
Uzunçarşılı'nın aynı isimde bir kitabı var önemli. 1932 idi basımı. Yanılmıyorsam.
Yeryüzünde ki en değişken havaya sahip şehirdir.
Kütahya hakkında
hmmm
bilmiyoum gali.
dogasi muhtesem ama degerlendirilmeyen nadir sehirlerdendir kütahya. yesilligi, ormanlari, daglari, kayaliklari, yeralti ve yer üstü su zengiligi ile doludur.
sehir merkezi ve insanlari hakkinda artik yorum yapmaktan vazgectim. yarim saat uzakliginda bulunan eskisehir ve eskisehir insani ile kütahya merkez ve kütahya insanini kiyaslayamiyorum bile.

nasil bir düzendir anlamis degilim.
- ellerinde bulunan o kadar güzel tarihi evleri onarmayip, cogunu yikilmaya mahkum birakmislar.
- en son dönenler camisi´ni (mevlevihane) restore ediyorlardi. ulu caminin (evliya celebi´nin seyehatnamesinde adi gecer) direk karsisinda bulunur. bu caminin ne zaman yapildigi hakkinda adam akilli bir bilgi yok. ne kadar tarihi bir yapi oldugu artik siz düsünün. bilin bakalim restorasyon ne ile yapiliyordu? dogru bildiniz, direk cimentoya gömmüsler.
- hisar kalesinin restorasyonuna keske hic bulasmasalardi. orayada tugla cimento ile girmisler.
- sokakta her türlü kadin cinsine gözleriyle tecavüz eden bir halk olmuslar.
- gürallar ailesi sehri parsel parsel satin aliyor yada fabrika kurulabilecek alanlari kiraliyor.
- kütahya´dan baska ilceleri merkezinden daha ileri olan baska sehir görmedim. tavsanli, gediz, simav bile merkezden daha ileri.

her o sehre gidisimde ilerleme yerine daha da bir geriledigini görüyorum. En azindan yerinde bari say.
Annemin, dayımın askerliğini heranlatışında soğukluğu ile andığı efsanevi şehir. Hiç gitmedim. Soğuk yer sevmem, gitmeyi de düşünmüyorum.
(bkz: kötü nahiye)
görsel
sehiri genellemek iyi birsey degildir ama 5 tane birbirinden alakasiz kütahyali ile tanistik. 5 i de yamuk cikti. biri ev sahibi digerleri egitim amacliydi.

evlerden Irak diyerek uzaklasmistim.
Porselenleri iş görür ama pahalıdır. Bir tanıdığa hediye alayım dedim yok bütçeyi aşıyor. Yapımı zor mu acaba dedirttiren. Simav daki kaplıcalara gitmek isterdim.
Doğduğum büyüdüğüm şehir. 12 ayın 11 ayı kış olarak geçer. Halkının, Konya halkından pek bir farkı yoktur. Öğrenci nüfusu fazla olduğu için gün geçtikçe insanllaşıyorlar ama.
içbatı Anadolu Bölümü'nde Kütahya ilinin merkezi şehirdir.
Çeyiz memleket
Pek bisey beklememek lazım.