rutin bursa izmir yolculuklarımdan birini, bu kez değişiklik olsun diyerek eskişehir-kütahya-uşak-manisa üzerinden yaptığımda gördüğüm şehir.
arkadaş bir şehir bu kadar sisli olur mu !
bir girdim, çıkamadım sisten. resmen kendini benden sis tesettürü ile gizleyen şehir.
fakat bi kuru fasülye yedim. anlatılmaz yaşanır.

2 gün boyu her fırsatta osurmaktan donum yırtıldı o ayrı.
içindeki termal otellere fukarlık yüzünden hiç gidemediğim şehir. Ama bugün cmt yani sayısal çıkabilir.
Bir rivayete göre kütahya da bulunan meşhur Çeşmeden su içenlerin 7 yıl oradan çıkamayacak olmalarına inandıkları tuhaf şehirimsi.
bir ilçesinde (emet) askerlik yaptım, yazın cadde üzerinde karakolun ön kapısında 2 saat nöbet tutarken yoldan geçenlere bakarak, sayarak vakit geçirmeye çalışırdık.
süre; 2 saat, yoldan geçen insan sayısı ; 1.
hani 'allahın ziktirettiği yer' derler ya. burası öyle değil. burası bayağı ziktiredilmiş yer.

karşı köşedeki bakkalda satılan haşhaşlı ekmek efsoydu yalnız. ayrıca soğuğu soğuk, öyle böyle değil. böbrekler donar, işeyemezdik, işesek bile :

görsel
Mart ve nisan ayinda acemi birligimi bu lanet sehirde yaptim. Bir sehrin havasi bu kadar degisken ve soguk olur mu ya? Kutahya ise oluyormus. Gokyuzunde ise hic silinmek bilmeyen ucak izleri de baska bir anektod. Sabahin 5inde zifiri karanlikta ve sisler icerisinde uyanip, gotum dona dona 2bin kisi ile birlikte buyuk ve rutubetli bir yerde, metal bardakta soguk cay ve gofret ile yaptigimiz kahvaltilar ise cabasi. Allahim ben cok kotu oluyorum. Devam edemicen böhühhh :((
ısırganı meşhurdur.
ege bölgesinin en az atatürkçü kenti .
görsel
bu kız nickini şehre ünvan olarak vermeyi hak etti bence bu özverisinden sonra.

(bkz: hislikütahya)
hisli şehir, şehr-i his. *
sıklıkla gittiğim bir şehirdir kütahya. 235.000 merkez, 572.000 toplam nüfusu ile orta büyüklükte bir şehirdir. üniversite öğrencileri kente bir popülizm katmış. gidince mutlaka kalesine çıkar oradan şehri bir seyre dalarım. fotoğraflar çeker, temiz hava alır sonra dönerim. geçen yaz gittim bir geceyi orada geçirdim güzel bir kızarmış tavuk yedim lezizdi. birde duyduğuma göre inegöl'e müthiş göç veriyormuş burası. inegöl'deki kütahyalıların sayısı oldukça fazlaymış. inegöl'ün şehir merkezi nüfusu 258.000, kütahya 235.000 yani belli göç verdiği. sanayisi fazla yok, tek avm'si sera avm. işte öyle şirin bir ilimiz kütahya, severiz sık sık gideriz.

birde belediye bir hizmet yapmış şehrin her yerine kameralar koymuş oradan 24 saat kütahya'yı izleyebilirsiniz. http://www.kutahya.bel.tr...sp?islem=goster&id=10
Bildigin ic Anadolu şehridir Ege diye kendilerini avuturlar. Bolca bagnaz barındırır ayrıca.
Kaliteli porselenleri olan şehir.
Akp şehri.
çomar köyüdür. ilçe yapılmalıdır.
ilçe olması gereken iller listesinde her daim zirveye oynayan bir köy. şehir olamayacak kadar küçüktür.
o seni bulur. bekle ve gör.

edit : tamamdır *
Sözlükte sürekli ağlayan bir yazarın memleketidir.

Yok o buranın değil Kütahya'nın, yok oranın değil Kütahya'nın. Her şey aslında kütahyadan kopmuş, dünya önceden Bi kütahya bulutuymuş.

Varsayalım ceteris paribus her memleketin meşhur şeyi aslında kütahyanınmış. Ula niye hiçbir şeyinize sahip çıkmadınız.

Ula hani kablo? Ula hani pano?
Yaklaşık 70 bin üniversite öğrencisini ağırlayan eğlence sektöründe diğer sektörlere oranla gelişmiş şehir. Ayriyetten istanbul özentisi kafelere ve aizanoi antik kentine ev sahipliği yapan şehirdir. Çoğu anadolu şehrinde olduğu gibi birçok evliya türbesine de sahiptir.
aralık ayı sonuna doğru belki de türkiye'de soğuk havanın en derinden hissedildiği şehirlerinden birisidir.
Namuslu takılıyor görünüp, dişi sineğe bile hallenenlerin çoğunlukta olduğu memleket
Akp şehri.
Akp şehri.
hisli biri sayesinde adım adım ilmek ilmek her karesini her bucağını öğreniyoruz. ne sikime yarayacaksa orası ayrı tabii.
Yaklaşık 250 kişilik nüfusu ile Büyükşehir statüsü alma yolunda emin adımlarla ilerleyen şehir.
43Hislibiri43 referans kodu ile kayıt olunması gereken il.