bugün

görsel
Benden heç bi sikim alaman.
ben yüzde 116,89 diye biliyorum.
chp genel merkezinda anket yapsan yüzde 66 alamaz ne anlatıyorsun dayı ?

görsel
Yüzde 66 çok mütevazı bir sayı. Bence yüzde 70 garanti.

Kılıçdaroğlu'nun aile fertleri arasında yapılan anket olsa gerek. Yalnız kendisi 2010 seçimlerinde olduğu gibi oy kullanamamış yoksa yüzde 80 çıkardı, evet.*
Bence % 96 bile olabilir.
kılışdarın lafına sözüne itimat mı edilir. yerel seçimlerde ibb'den bir kişiyi bile işten çıkarmayacağız diyordu, hatta namus sözü diyordu. sonuç? sözünü tuttu mu kılışdar şakşakçıları söyleyin bakalım.
Özellikle sabah gazetesinin manşetlerine bakıldığında kimlerin korkuya düştüğü görülüyor.
En son, akıl hocaları firari fetöcü filan diyordu sabah.
Geçmiş olsun, 66 sını 69 unu 62 den tavşanını bilemem.
Ama troller tedirgin, onu görüyor ve biliyorum.
Cihangir solcusu işte analitik düşünce onları terk edeli uzun zaman oldu. Ütopyanız cihangirde kahvenizi yudumlamaya devam edin belki ayılırsınız.
"Karşı taraf çalmazsa taşı koy taş bile 66 yı alır "türünden entry yazdıracak onermedir.
Chp 23-24
iyi 9-10
Hdp 9-10
diğer 4 parti için şüpheli bir 5 desek muhalefet tek bir adayda birleşirse oy oranı 49-50 civarı yapıyor.

karşıdan oy alman gerekecekse kılıçdaroğlu bunu başarabilecek olan en kötü aday gözüküyor. hadi diyelim akp ve mhp tarafından bir kısım insan ekonomi-deprem gibi sebeplerle erdoğan'dan bıktı kk'ye razı oldu en fazla gelecek oy %5 olur. %54-55 civarı ile kazanırsın en fazla. bence yine kafa kafaya sürecek bir seçim geliyor muhalefetin daha önceki seçimlere göre şansı fazla gözüküyor.
O kadar olmasada kürt seçmen desteği ile %56-60 arasında bir oran alacağını düşünüyorum.
mustafa sarıgül’de partisiyle birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek.
%101'dir o hocam.

Masada 101 oynuyorlardır hatta belki.
55 vs 45 yeterli...

10 puan az değil!
inkarı da zor.
Trafoya giren kediler için bile.
Gülmekten öldüm amk

görsel
Inşallah zaten r.t.e baya oy kaybedecek gibi.
kılıçdaroğlu en az yüzde 66 ile kazanacak
aslında kazanabilir de bu işin ...
* mühürsüz oy pusulası var .
* sandık değiştirme operasyonu var .
* suri , afgan , zenci , mecusi , uzaylı
seçmeni var .
* ve 59533 defa seçim kaybetmiş chp
den sorumlu akp dersim grup başkanı
kılıçdarı var .
yani batumlu hanedanıyla devam ...
esas sorun sandık güvenliği !...
Ak parti karşısında bu ittifak alacaktır.
%66yı bilmem ama sadece CHP, iYi Parti ve Kürtlerin desteğiyle %50yi neredeyse garantilemiştir. Bakın DEVA, saadet, gelecek ve demokrat partilerinin desteğini saymadım bile. Öte yandan son iki yılda ciddi ölçüde oy kaybetmiş MHPye bağlı olmak zorunda kalmış, getirdiği otoriter sistemle ekonomiyi de çökertmiş, yoksullaştırmayı engelleyemeyen, 18-35 yaş arasında oyu kamuoyu araştırmalarına göre %25e düşmüş olan AKP var.
Çok iyimser bir tahmindir. Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladıktan hemen sonra fatih altaylı nın programında hdp temsilcisi kendisine açıkça çağrı yaptı. Şimdi sorulması gereken şey hdp neden açık çağrı yaptı ve bununla amacı nedir,hdp kime çalışıyor.
Seçim chp genel merkezinde yapılırsa, biraz daha fazla bile alabilir.
Adam katil tecavüzcü işkenceci yakalanıyor. Bir avukat tutuyor. Birisi adama soruyor: avukat ne deyip seni savunacak?
Katil: vallahi ben de bilmiyorum ne deyip savunacagini
Şimdi sayın kilicdaroglu arkasında meclis yokken CHP milletvekillerini davutoglu, babacan,karamollaogluna kaptırmışım, hdp ye vereceği bir şey yokken ne deyip oy isteyeceğim.
erdoğan yüzde 57 ile başladı. şu an yüzde 49 gibi gözükse de açılacak sandıklar var. ve o sandıklara akp liler itiraz edip duruyor.
49 erdoğan-45 kılıçdaroğlu. her iki taraf da bu oranı kabullenmişe benziyor. geriye kalan oyların, itirazların anlamlı bir değişiklik yapıp kazananı belirlemesi imkansız bana kalırsa. ülkenin kaderini sinan oğan belirleyecek.

neyse, konuşacak çok laf var ama susacağım. sadece şunu demek istiyorum sinan oğan'cılar da en az diğerleri kadar kendini kandırıyor.
güncel Önemli Başlıklar