geçtim bugün kütahya'dan. otogarda bile yüze yakın çomar saydım 5 dakikada.
Şehir kasabadan farksız olduğundan genç nüfus alışveriş sosyal yaşam için genellikle Eskişehir’e gider.
iş imkanları dar, sosyal imkanları sıfıra yakın, kentin modernizminin tek sebebi olan Dumlupınar üniversitesi öğrencilerine ise yobaz bir kent olduklarından rahat vermezler.
Bir Yozgat’tan farkı yok.
inşallah bir gün aydınların çıktığı çağdaş bir kente dönüşür o zamana kadar bir daha hiç görmesem de olur.
görsel
Biraz da geriye kalan 80 tane illerden bahsedilen burada gayrı.
sikkolar sikkosu güzide bir şehir. lan bir şehirde eğlence namına hiç mi bir şey olmaz arkadaş ya.
Sadece yol kenarındaki porselen mağazaları hoşuma gidiyor.Küçükken zorla hamamlarına havuzlarına götürürlerdi o yüzden sevmiyorum.
Son zamanlarda sol frameden düşen bir şehir.
eski fakbadimin olduğu şehir. ne güzel pompalıyordum.
Nüfusuna göre hayat kadını * sayısı fazla olan şehirdir.
hislibiri hortladımı lan.

iki yıl sonra döndüm sözlüğe hala kütahya muhabbeti amunyum.
Hislibiri'nin olmadığı yerde Kütahya'dan bahsetmeyin.
bu muvahhide isimli yazar önce ben hislibiri'nin yakın arkadaşıyım dedi sonra da hislibiri'nin ta kendisi olduğu ortaya çıkmış birisi.

yani şu beyin yapısına bakınca evleneceği adama acıyorum. bir manyakla evleniyor çünkü. alalh damat adayına sabır ihsan eylesin. amin.
http://www.youtube.com/watch?v=pnue5HLN8SY

kütahya demek türkü demek, türkü demek hisarlı ahmet demek.

Ben kendimi gülün dibinde buldum
Kuru kuru sevda imiş sarardım soldum
Sevda bir düş imiş kendime yordum
Ay karanlık gece vurdular beni
Yarin çevresine sardılar beni
görsel
Ah canım dpüm.
danla biliçovskinin memleketi olan şehirdir.
il Sınırdan geçtim şu an, görgü tanığı olarak aktarıyorum arkadaşlar; Kütahya'da bok var.

Şaka şaka, bildiğin klasik anadolu şehri, bana kalırsa en güzel yanı insanının çevre Anadolu illerine oranla pek bozulmamış olması. Öyle çok özel bir yanı yok, termalleri güzel, kafa dinleme tatili yapılabilir.

Not: Kütahya'lı değilim.

Edit: havası dünyada gördüğüm en ideal hava.
Okuduğum şehirdir. ilginçtir ki seviyorum.
Aha bu eşeğe tecavüz eden daly.rak Kütahyalı galiba.

Yıllarca burada Kütahya ve Kütahyalı güzellemesi yapan hislibiri isimli yazarı açıklamaya davet ediyorum.

Allah'ın sopası yok işte durur durur böyle vurur hisli kardes.

görsel
Ege sayılan ama ruhen iç anadolulu sayılan yer. Yobaz dolu. Eşek de sikiliyormuş burada.
Bu manyaklardan burada çok var. Hepsini toplayıp yakın ya. Aynı havaya maruz kalmak bile istemiyor insan.
Umarım eşeğin rızası vardı bağırmadı diye serbest bırakmazlar şerefsizi.
iç ege ile iç anadolu arasında kalan bir il.
kütahya ve eskişehir sınır komşusu iki ilken kütahyanın yobaz bir halka ve ultra durgun bir hayata, eskişehirin ise gençlere hitap eden canlı bir yaşam ve aydın bir halka sahip olmasına anlam veremiyorum.
hayatımda ise kütahyalı tanıdım. ilki islami aile ve yetişme tarzına mensup, uzun dönem süleymancılarınki gibi yurtlarla iç içe büyümüş bir tipti. diğeri ise aleviydi.
Ne olur bana kendini sevdir dediğim şehir.

Yoksa geçmeyecek 6 yıl seninle.
Halkı yarrak gibidir afedersiniz. Işleri güçleri bırakıp öğrenciye nasıl silebiliriz derdine düşmüşler.
Kızları bir acayip güzel olan şehir. Belki de o dönem asker olduğum içindir. Bilemiyorum Altan bilemiyorum.
kütahyaya oturmuş yazar beyanı.