bugün

Hani yerken damakta yağlı bir tat bırakıyor ya o tadı artık sevmiyorum o yüzden artık eskisi gibi yiyemiyorum o yağ midemi bulandiriyor.
işte o yağ kalitesiz kokoreç anlamına gelir...
Yenilesi saatleri gelmiş. bol acılı oy oy oy.
Yenilesi saatleri gelmiş. bol acılı oy oy oy.
Çıtır çıtır ekmeğin arasında şırrılopgulp.

Şırrılopgulp: ağız sulanma efekti.
Çok pahalı satıyorlar bağırsak nasıl bu kadar uçar anlaşılır iş değil.
olsa da yesek dedirtir. bu arada şampiyon kokoreç yapamıyo ordan yemeyin. sedat'ın kokoreçi daha iyi.
çoğu kimsenin miğdesini bulandıran ancak tadı efsane olan yemek. iyi yapılırsa tabe.
şarkısı bilem var; kokoreççç, koko kokoreç!
Ömrü boyunca bokla haşır neşir olup bu kadar lezzetli olmayı beceren gıda.
midesiz iğrenç tiplerin yediği bağırsaktan yapılan yiyecek. net..
olsada gömsek.
Bol acılı yenilir.
görsel

Bu saatte bu başlık olmaz yani.

Açık yer varmıdır acep.
Bu yaptığınız ayıp ama.

Lezzetli bir yiyecektir.
oğlum veganız yapmayın.
Düzgün yapılmamış olanı kayış gibi yenmeyecek bir hale gelen yiyecek.
Gece gece keşke görmeseydim dediğim başlık.Bir defa yiyen hep ister.
seviyorum ama abartıldığını düşünüyorum. yarım ekmeğine 40-50 lira isteyen yerler var.
Tadı kokusu kadar güzel olmayan.
Küçücükken tanıştım kokoreç ile. Evin yakınında minibüs durakları vardı. Orada arabada yapıp satardı bir adam. Yanında da hep midyeci olurdu. Ne zaman oraya insek dedem bir çeyrek yaptırırdı banada. Karabiberi fazla olunca hoşuma giderdi. Bir de önceden çok çıtır çıtır olurdu kokoreç. Şimdi öylesini bulamıyorum. Izmır kokoreç yazan yerler var hatta hiç benzemiyor. Izmır de annemlerin şimdiki oturduğu yerde kokoreçle ünlü. Adım başı kokoreççi var. Izmirliler anladı bile. Ben 2 tam ekmek kokoreç yiyebilirim bir oturuşta.
kokoreç süt içinde bekletilen iyice yumuşayan bildiğiniz bağırsak'dır. kokoreç tezgahlarına yaklaştığınızda burnunuza güzel bir koku gelir bu koku sizi oraya çeker. hadi bir yarımdan bir şey olmaz deyip yemek istersiniz, aslında güzel kokunun kaynağı mangalda kızaran bağırsağın kokusudur. birkaç çeşit baharat katılarak sunulur aslında pahalıdır ama tadı güzeldir öyle çok abartırsanız midenize dokunabilir, içindeki baharatların da etkisiyle midenizde reflü, yanma gibi rahatsızlıkları tetikleyebilir. her şeyin tadında bırakılanı güzeldir tamam yiyin ama abartmayın.
en sevdiğim ikinci yiyecek. epeyce küçükken mağazamızın önünde bir dayı gelir arabayla yapardı onun tadı şimdi hiçbirinde yok. yaklaşanlar var ama o eski tad yok.

harika bir yiyecek olduğu benden sonra bir onkoloji uzmanı tarafından da doğrulanmış. * ne de güzel konuşmuş .

https://www.google.com.tr...foto-galerisi-2009762.htm

--spoiler--
onkolog dr. yavuz dizdar, sokak yemeği olarak bilinen kokoreçin nasıl bir besin olduğunu açıkladı. dizdar, kokoreçin mutluluk hormonu sağladığını belirtti.
--spoiler--
gece atıştırmalığıdır. yarın öğlen yiyeceğim inşallah.
Hakkını vererek yapan bir yerde yenildiği zaman tadına doyum olmayan allah gibi yiyecek.