bugün

türkiye'de yapılan en tipik acıkan insan dürtüsü/refkeksidir. bunda etkili olan en önemli unsur o saatte daha çok çorbacıların açık olması, o saatte çorbacıların daha çoğunlukla açık olmasının nedeni de o saatte ağır yiyeceklerin tercih edilmemesi olabilir.
içkili bir geceyi bitirebilecek en güzel yol.
çorabı yırtılan birinin yapacağı şeydir. o saatte açık çorapçı bulmak biraz zordur. hem ne acelesi vardır yani sabaha kadar çorapsız durulabilir. gece ses duydum ses iyim iyi.
bol alkollü geçen bir gecenin ardından sabah ışıklarının görünmesine 10-15 dk kala yapılabilecek en anlamlı harekettir hem midenize vitamin girmesini sağlarsınız hemde kendinize gelirsiniz.

mercimek ve işkembe tercihimdir.
Toplanın çorbaya gidiyoz diyen arkadaşların varsa haftada en az iki defa yaptığımız gece aktivitesidir.
içip, eğlenilir sonra soluk burada alınır ama benim tercihim ıslak atmaktır.
ülkemin güzelliklerindendir, varsa kafa dengi 2-3 arkadaşınız çıkın gidin çorbacıya, için, sohbet ede ede gezersiniz, oh mis, özledim lan. hay başlığı açan arkadaş bu saatte arkadaşı arattıracan bana ya.
gece gece mercimeğin o enfes tadını damağınızda bırakan eylem. evet.
Kamyoncular yada içkiciler gider bu saatte.
Alkol sonrası bir ritüeldir. Evet.
Sadece Türkiye’de yaşanan olay. Evet.
sadece türkiye'de olması normal, yurtdışında pub menülerinde yöresel çorbalar zaten var.

çünkü adamın genetiği sikindirik. pub'a gidip sandviç, çorba, bira alıyor.

bana sorsan bakkaldan pergel, cetvel, bir de çikolata almakla aynı mantık düzleminde bir hadise.
Özlenendir. Şu korona bitse de gitsek. Evet.
işkembe ya da kellesiz paça. içine bol sarımsak soslu gece osurtmalı ama bol zevk veren damağa. Heyt be
Arkadaşlarla masalar kurulmuş eğlenilmiş çakırkeyfsin ve gecenin sonunda ayılmak için çorbacıya gidiyorsun.. Özlendin be kardeşim.
Aşırı özlediğim aktivite. insanın yorgunluğunu alır, karnını doyurur, kafasını açar. Candır can.

Favori çorbacım ayık... seni çok özledim.
Güzel bir işkembeci olursa neden olmasın.
Arkadaş ortamıyla beraber gidilince daha zevkli olur.
Pandemi sebebiyle mahrum kaldığımız eylem.
bir alkol sonrası eylemi. pandemi yüzünden uzak kaldık maalesef.
O koku size de geliyor mu ?
Bol sirke sarimsak kokusu ?
Ekmek yerken, az once sikilan limon kokusu. Corbaya atilan pul biber kokusu.

Yan dudaktan asagiya dusen salya tanesi.
Ne mekanda alkol içebiliyoruz ne çorbacıya gidebiliyoruz, kaldık öyle evlerde...

Hayır burda çorbacıların tam önünde de polis çevirme yapıyor, gidip zuladan da içemiyoruz...
Hiç Böyle bir lüksüm olmadı.
anca evde yapıp içiyorum çorbayı, nabalım.
aşırı özlenen aktivite. arkadaşlarla alkol sonrası bol sirke ve sarımsaklı paça beyin çorbası efsane olur.
yüksek promilli bir gecenin sonundaysa oldukça keyiflidir.
güncel Önemli Başlıklar