bugün

Tadından çok kokusu güzel olan yiyecek. Ayrıca, mirkelam'ın eğlendiren şarkısı.
bir zamanlar garsonluğunu yaptığım yiyecektir, birkaç yerler dışında yemenizi hijyen açısından tavsiye etmem.
kokusunu alınca bile midemdekilerin ağzıma hücum etmesine neden olan gıda idi. ta ki evde domatesli biberli yapılanını tadana dek. sevgili kokoreç şimdiye kadar sana nükleer atık muamelesi yaptığım için özür dilerim.
Hayatımda bir kez bile yemediğim yiyecek. Birinci nedeni bok mevzusu. ikinci nedeni parası. Bir ara Denemek istemiştim ama çok pahalıydı, çeyreği bile. Üçüncü neden ise görüntüsü. Gerçekten de kayış gibi ısırıp koparılması gereken bir şeyse dünyanın en iyi tadı olsa da yiyemem. Röportajımız burada sonlanıyor. Ben bunları niye anlattım? Siz niye okudunuz?
Kavurmanın üstüne iyi gider.
carrefour'da aynı marka, hemen hemen aynı ağırlıktaki dönerden 1,5 kat falan pahalıya satılan lezzet. lan insaf!
çok severek yediğim yiyecek.
Aşk değil de bağırsaktır genelde anubakoyin.
Kusura bakmayın ama hani bok yiyin daha iyi yani
Hatta bokun baharatlanis hali.
Geçen yıldı galiba. Memleketten istanbula döndüm. Bayrampaşa’da indim otobüsten, Avcılara geçeceğim. Metroyla yenibosnaya geçtim oradan da metrobüse bineceğim. Baktım yemek saati gelmiş, eve yorgun argın gidip yemekle uğraşmayım diye böyle yol kenarı, sokağa masa sandalye atılmış bir yer gördüm oraya doğru yürüdüm. Baktım herkes ekmek arası yiyor, içgüdüsel olarak döner yediklerini düşündüm ve garsona bir yarım bir ayran dedim. Geldi bir güzel yedim ama nasıl güzel görmeniz lazım. Bir tane daha isteyim dedim çağırdım garsonu, bi yarım daha yapar mısın ustam dedim, kokoreç mi abi dedi.
Yok dedim ya ben kokoreç yiyemem, tiksinirim. Adam şaşırdı, abi daha şimdi yedin ya dedi. Eyvahhhh. Kasaya gittim hemen, garson oradakilere anlattı herkes çok güldü. Ben de koşarak uzaklaştım. Evde soda üstüne soda içtim.

Yani diyeceğim o ki yanlışlıkla bir kere yedim, hakkaten çok güzeldi. Ama bile bile de yiyemem.
Bu aralar mezbahanelerde hayvan kesimlerinin az olmasından mütevellit piyasaya arzı çok azalmış adeta karaborsaya düşmüştür. Fiyatı ise gram altınla yarışıyor.
Yarım ekmek koko 20 tl olmuş. Içlendim yine..
bok çuvalı. olsa da yesek.
kaliteli izmir usulü yarım kokoreç ortalama istanbul şartlarında 20 liradır. geçen kış aylarında ortalama ayda 600 TL kokoreç giderim vardı. her gece yarısından sonra bir tane yemezsem olmuyordu.
Bizim burada tepsi dana kokoreçi çok güzel yapan bir mekan var. Keşke o kokoreçten olsaydı da yeseydim yanında acı tuşuyla. Of of.
Kötü yerde yerseniz ömür boyu nefret edersiniz,
Kaliteli yerde yerseniz bağımlısı olursunuz.
kokoyu ekmek arası olduğu kadar pilavüstü yiyenler bile var.
(bkz: ekmek arası bok)
Afedersinizde kendi bokunuzu sicin yiyin aynı yani

Ha kendi bokunuz ha hayvanın boku
Kendi bokunuzun nereden çıktığını biliyorsunuz en azından...
iyi yapan yerlerin sayılı olduğu çok sevdiğim yiyecek. *
Kokoreçe bok diyenlere söyleyin balda arının kusmuğu bi zahmet onu da yemesinler.
istanbulluyum. izmirli arkadaşlarımın yazın beni izmirde her gece sonrası alıştırdığı sokak yemeği. başta çok beğenmedim, ama zamanla sevinilesi.
Ankara'da olanlar Zakir abinin oraya bekliyorum.
evimden, memleketimden 5 aydır uzak kalmam sebebiyle hasret kaldığım mükemmel lezzet.

ağır ağır közde pişirilmiş bir kokoreç mangal teliyle direk közün üzerine atıp bir dakikada hem fazlalık yağı akıtıp hem de kömürün tadını alıp biraz kızarması sağlanır ve emeğin arasına iri kıyım konulup isteğe göre tuz ve kimyon ile yenilir. ben normalde de hiç tuz yemeyen biri olarak tuz attırmıyorum. ayrıca kokoreçe menemen gibi dometez konmaz.
hele ki yanında ayran ve turşu varsa en lezzetli öğün olabilir.
güncel Önemli Başlıklar