bugün

görsel
acısı tam kıvamında ayarlanmalıdır.

kekik ve kokoreçin tadını bastıran acı kullanan kokoreçciden uzak durunuz.

yanında içecek içmeyin.

bitirdikten sonra sadece ağzınıza ferahlık verecek kadar ayran yerinde olacaktır.
kokusu burnumda tüten.
kendisi için çoocumu keserim ama antalyada yapamıyor dingildekler..

(bkz: mağdurum amk)
O kadar karnim acikti ki suan "All i need all i need is la la la la" diye kokorece sarkilar soyluyorum.

Ama her kokorec degil sadece cinar kokorecden olani istiyorum. Ah be evde olsam bi kosu gider alirdim ne guzel 3-5 de midye atardim uuuffff
Yasama sebebim. Varolus amacim. Bagimlisi oldugum sey.

Bir mucize. Bir lutuf.
Şu an yemeğe gittiğim..

Tam 45 dakika yol gideceğim..
görsel
Çok az yerde yenir, yanında da büyük bir ayranla efsanedir.
Bira kokoreçin değil biranın ekürisidir, yanlış kişiyle evlendirmeyin.
Sokak lezzetlerinin en perfectosu.
Ayık kafayla yediğim zaman, alkollüyken yediğim tadı alamadığım Türk işi fastfood.
uzmanlar, doğal aşı, bağışıklık sistemi için haftada, bir-iki tüketin demekteler, sevenlerine.
zamanında aşkından Avrupa birliğine rest çekilmiş, hakkında şarkılar yazılmış efsane yiyecek.
Otistik bir tanıdık var. Şimdi burada olsa o üstten bakan ifadesi ile şöyle derdi.

- otistik değil. Otizmli. Otistik kelimesi insanlar için kullanılmaz. Bunu anlayabiliyorsun değil mi?

Bunun çocukluğu boyunca dayak yemesinin sebebi bu işte. iki keskin gözünü sadece sinirlendiği an gözüne dikip o mimiksiz gözüken yüzünde korkunç bir aşağılama ile sana bir şeyin doğruluğunu umursamaz gibi görünerek söylüyor. işte tam o anlarda elime bir zincir alıp onu sabahlara kadar dövmek istiyorum.

Benim gibi normal olmasını istememden daha normal bir şey yok. Hayvanlar alemine bak. Güçlü olan hayatta kalır. insanlar alemi sosyal ilişkiler ile devam eder. Kendi çöplüğümde sadece işine geldiği anlarda iletişim kuran şişik egolu birini istemememden daha normal ne var? Pardoooğnn?

Diyeceksiniz ki; bir gün çocuğunu otizmli bir öğrenci itecek. Evet yapacak bunu. Bunu ondan nefret ettiği için yapmayacak ama. Bunu iletişim kurmayı bilmediği için yapacak. Ve sen hızla öğretmene gideceksin. Sınıfında otizmli bir öğrenci istemeyen o öğretmenin abartılı tepkileri nedenli sinsice okul bahçesinde beklemeye başlayacaksın. Otizmli olduğu halde eve tek başına gidebilen o çocuğu sinsice takip edeceksin ve ara yola saptığı an çocuğun boğazına yapışacaksın. Ve o gün sana korkuyla bakan o çocuğa en güçlü halin ile tokat atacaksın. Dişlerinin arasından bir daha çocuğuma sakın dokunma cümlesi çıkacak. Bi de çocuğun yumuşacık saçlarını çekeceksin dersini iyi alsın diye. Sen bu yaptığını unutacaksın, o çocuk 23 sene sonra bile senin yüzünü unutmayacak.

Peki hiç vicdan azabı çekmeyecek misin?

Güldürmeyin beni. Elbette çekmeyeceğim. Ben t.c vatandaşıyım. Oy veriyorum.

Şu ilk başta bahsettiğim otistik tanıdık uzun zamandır kokoreç ve otizm ilişkisini araştırıyordu. Bunu ilginç şekilde canı sürekli kokoreç çektiği için yapıyordu. Ama bunlar böyle kıl tipler işte. 1 sene kokoreç olsa da yesek der ama yeni lezzete açık olmadığı için gidip yiyemez. Neden sevmiyorum bunları, sanırım girinin sonuna geldikçe anlıyorsunuz.

Bir gece baktı olmuyor, hamile gibi kokoreç aşeriyor, gecenin bir yarısı gidip sıcacık ekmeğin içine özenle yayılmış kokoreç ekmeğini yiyor. Öyle de bu kokoreç mevzusuna devam ediyor çünkü ilginç şekilde kokoreç kendisini iyi hissettiriyor. Sanki karnında 20 kilo ağırlık taşıyormuş ve kokoreç sayesinde o ağırlık tamamen gitmiş gibi. Böyle bir boşluk hissi. En son gördüğüm zaman daha enerjik ve daha mutluydu. Hatta keyfi epey yerindeydi.

Yani sanırım bazı uzmanlar doğru söylüyor gibi. Kokoreç otizmi abartmayalım iyileştirmese bile, otizmli bireylere kendilerini daha iyi hissettiriyor. O yüzden otizmli olanlar haftanın 2 günü kokoreç yesin. Evet öyle istiyorum.

Bye.
görsel
sakatatların kralı. saat dakka farketmez, görürsem mutlaka yapıştırırım.
cahil insanların "boklu bağırsak" dediği, ancak kalın değil ince bağırsaktan yapıldığı için bok diye tabir edilen dışkı bulunmayan, tam aksine çok faydalı olan yiyecek.
Tarifini ve içeriğini duyanların iğrenerek yargıladığı, yedikten sonra bir tane daaha istediği şukela lezzet.
Şöyle;

görsel
tıka basa tok olsam sunla mıdyeyı onume koysalar götümden kusarım gene yerim o derece yani.
ekmek arası baharat. gereksiz pahalı. ucuz olsa da hep yesek.
olsa da yesektir.
Acilen vegani yapilmasi gereken yiyecek.
olsada yesek türünden bir yiyecek. barsık iyidir iyi.
evde olduğum vakitler her gece yiyecek kadar sevdiğim lezzet. istanbul'un meşhur kokoreççilerini denemiş olsam da bana en çok hitap eden yer biraz klasik olacak ama salaş bir dükkan oldu. salaş dediysem kokoreçi dana bağırsağına sarılmış iç yağı değil. kaliteli malzeme kullanıyor adamlar. ayrıca küçük esnaf ve müşteri kitlesi belli simalar olduğundan gide gele dükkan sahibi ile belirli bir samimiyet yakalayıp kokoreçinizi torpilli ve istediğiniz şekilde fantazi yapıp hazırlatma olağanına sahip olabilirsiniz.