bugün

En nefret ettiğim hayvandır.
Gerçekten itici ve samimiyetsiz olurlar.
Zaten öyle olmasalar adları nankör olmaz.
Şu an büyük bir sevgiyle dibimde yatan hayvan. Kendilerini nankör sanan içi kurumuş at ağızlılardan bahsettim, siktirsin gitsin ipneler dedi.
(bkz: metin altıok) dizelerini akla getiren hayvandır.

"Neden kedi seven
Bir insan
Olduğumu
Biliyorum da
Kedisiz ve sevgisiz
Getiriyorum
Yaşadığım günlerin
Yaprak döken sonunu? "
Kediyi ciddiyet öldürür.
yüksek egolu ve yemekte aşırı seçici hayvanlar. bizim mahalledeki sokak kedilerine ekmek versen burun kıvırıyorlar. üstelik mis gibi sıcak yeni alınmış ekmek. süt, et, balık veya peynir istiyorlar. bunlar zamanında vahşi doğada nasıl hayatta kalmış anlamış değilim.
görsel
dün akşam anın görüntüsüne atmıştım keratayı, sabah akşam yanımda. sürekli bi guruldama, mutluluk hareketleri:) evde sadece benim kucağıma gelip kuruluyor, uyuyor, sürtünüyor, yalıyor. yahu resmen hayvan sevgisi hissediyorum çok enteresan benim için. eskiden bu kadar değildi, ev halkı bir hafta tatile gittiğinde beraber kaldık, yoldaş olduk, dost olduk birbirimize. o tarihten sonra acaip bir sevgisi var bana karşı, biraderler kıskanıyor o derece:)

yıllarca bizim gamsız lloydu besledim, hala da besliyorum, kendisi golden olur. yüzümüze sıçmaz pezevenk. bu Sevgi o yüzden garip geliyor. yerim lan ben kedimi!
Patileriyle akılları alan.

görsel
--spoiler--

dikkat !!! ileri derecede bilgi içerir.

--spoiler--

miyavlayan hayvan.
En sevimli varlıklardan birisidir. Hallenen kanı bozuklar mevcuttur.
Sevgi pıtırcıklarıdır insana yasama sevinci verirler.
görsel
Tık tık : https://45.media.tumblr.c...j1hfwcaA1rhrmq2o1_540.gif
çoğu kızın hastası olduğu evcil hayvandır.
328 adet fotoğraf var. rastgele kedi getiriyor önünüze. hazırladım uğraştım baya o fotoğrafları isimlendirirken falan.

isterseniz buradan bakabilirsiniz:

https://aligoren.github.io/randomcat/

fotoğrafa tıkladığınızda ya da dokunduğunuzda yeni bir kedi getiriyor önünüze.

önerisi olan var ise ekstra olarak kediler ekleyebilirim de.
en çok şiddet gören hayvandır. evet efendim.
Hayvandır. Kuyruğu, tüyleri falan vardır. Bir örneği ektedir:
(img:#978536)
Bu kedi şımarığın tekidir, kimseyi beğenmez hayvanoğlu hayvan. istediği yere girer, ikamet yeri fakültedir. Benden daha çok derse girmişliği vardır. Bazı kızların korkulu rüyasıdır. Ama güzel kedidir vesselam.
olsa da sevsek hayvanı.ama konteynerdakiler tam psikopat.
Bir tanesiyle 14 yıl paylaştığım mahluk.

Köyde evimiz tahtaydı. Ev tahta olduğundan sağda solda her yerde fareler gezerdi. Kapan, zehir, yapışkan başetmezdi farelere. Birgün köy muhtarının da evde olduğu köyün kaderini belirleyebilecek ufak çapta bir MGK toplantısı hüviyetindeki bir toplantıda ufak pembe Kuyruklu bir fare köy erkanının Şaşkın bakışları Arasında ortalık yerde bıyıklarını oynatınca ufak çapta bir diplomatik krize sebep oldu.

işte o an zaten halihazırda fareye benzeyen köy muhtarı kriz sebebi fare gibi bıyıklarını oynatıp köy evinde kedi Şart. Benim var bir Avcı kedim çok avcıdır. Yarın gelin bitane alacalı yavrusundan vereyim dedi.

Ve biz bu protokol krizini başarıyla Yöneten über politik zeki muhtarımız sayesinde alacalı bir kedi sahibi olduk.

ilk Başlarda kuyruğunu kovalamaktan başka bir meşgalesi olmayan kedimiz günler ayları aylar Yılları kovaladıkça gelişiyor adeta bir minyatür bir Aslan gibi farelerin korkusu oluyor çok fantastik fare imha operasyonlarına imza atıyordu.

Günü geliyor kilim Altında kaçmaya çalışan bir fareyi pençesiyle bayıltıyor tam ayılıp başka bir kenara kaçacağı vakit tekrar pençeliyor oyun ediyordu.

Bazen harmanda yakaladığı bir fareyi havalara atıp yere düşmeden tekrar havalara fırlatıyor adeta sirkte lobut Çeviren bir cambaz gibi Neş'e kaynağımız oluyordu.

Derken bir gün kara bir Yılanla boğuşurken denk geldim. Samanlıktan kaptığım tırpanla bu can dostumuzun imdadına koşuyordum ki zalım yılan kedimizi vurdu. Tamamen atadan duyduğumuz şekilde kocakarı yöntemleriyle kedinin Ağzına bir tas Pekmezli süt döküp ilk müdahaleyi yapıp kusturduk kediyi.

Şaşılacak şey kurtuldu kedimiz.

Sonra aradan yıllar geçti. Dede evinde kaldı kedi. Yıllar yıllar sonra köye geldiğimizde ekmek sobasının Altında uyuklarken gördüm. Eski şaşaalı zamanından eser kalmamış. Bir gözü kör olmuş, kulağının biri yırtılmış, tüyleri dökülmüş, kuyruğu Yarıdan kesilmiş. Sağlam kalan gözü ekseri kapalı. Arada önündeki ekmek doğranmış yoğurdun kenarında biriken yoğurt suyunu içmek için Kafayı kaldıran. O kafasını kaldırdığında kafası Parkinson hastaları gibi titreyen bir hale gelmiş.

Herkes Ağzına bakıyordu kedinin. Hatta iki büklüm dede bile. Yattığı yerden kediyle dertleşiyor. Kah Havaların soğumasından kah meyve ağaçlarını don vurmasından şikayet ediyordu kediye.

Kedi de durur mu kâh bir hırıltıyla kâh da cigerden bir mırıltıyla cevap veriyordu.

Sonra bir sabah ölüsüyle karşılaştık kedinin. Sabaha kadar kedinin inlemesine tanık olan dede verdi kara haberi dişsizlikten peltekleşmiş sesiyle.

-titladi, titladi, öldi.
görsel
Bizim kız biraz geniş.
görsel
Uyuyor şimdi benim kız. Bana nispet yaparcasına. Derdimi anlamasa da iyi bir dost. Yesin, içsin oyun oynasın, yanımda olsun yeter.
Saygı ve korku duyduğum sinir bozucu hayvan. Ne demeye evcilleştirdiniz?
tatlı yiyeceklerin tadını alamazlar.
Bundan alti yedi yıl önce evdeki fareler için beslediğimiz hayvan. Çok tatli oluyor bunlar.
http://www.ensonhaber.com...kedi-izle-2016-02-22.html