bugün

Ben özlemedim ki seni kedi özledi.

https://m.youtube.com/watch?v=uqixojDpRX0
Mıncıklanası (karşılığında minik pençeden fena tırnak yeme ihtimalinizin olduğu), mırlamalarıyla huzur veren hayvanlar. Sinir etmesi de çok hoştur; kızınca çok tatlı olurlar. Müthiş canlılardır.
görsel
annemin sevmediğini iddia ettiği halde evlat muamelesi yaptığı hayvandır.
ulan galiba bu hayvan ırkının insanlardan daha çok fotosu var.
artık bazı kedileri gördüğümde ulan bu kedi mi ha tanıdım bunun başka bir fotosu vardı diyorum.
bir hayvan değilde teknoloji ile beraber bir ayfon gibi obje oldu çıktı lan paticik.
yok düşerken, yok sıçarken, yok kaçarken..

günün birinde evrimsel bir dile geliş olursa diyecekleri tek şey,

"yeter ulan şaklaban yerine koyduğunuz avradınısiktiğimin insan mahlukları!!!!!"
görsel
Farklı bir kafa yapısına sahip hayvan.
içgüldüLeri Yazıya dökülebilse kim bilir ne saçma şeyler ortaya çıkar.
Benden daha prensipli olan canlıdır. Beğenmediği şeyi tövbe yemiyor.

Bi de kedi gibi yazarlar vardır ki onlarda candır.
Düşüncelerini hiçbir zaman anlayamayacağımız dünyalar tatlısı şey.

Kafası gerçekten ilginç çalışıyor. Masanın üstündeki cam bardağı patisiyle yere iteleyecekken ona hayır derseniz önce bi bakar sonra hiçbir şey olmamış gibi atar aşağıya.

Camdan aşağıya pisi pisi derseniz yukarı size bakarak yürür önündeki boşluğu görmez o boşluğa düşer. Sonra hiçbir şey olmamış gibi kafasını o boşluktan çıkarıp size bakar.

Gece uyurken odanıza almanız konusunda diretir aldırır kendisini. Uykuya yeniden dalarsınız. Bi anda ayağınızın küçük parmağında bir acı ile uyanırsınız. Bunu neden yapıyorlar anlamıyorum. Ölen kedim öyleydi en azından.
Yine sabahın ilk ışıklarında yorganın altından ayaklarıma saldırıp bir güzel korkutmuş olan hayvandır. Eve en çok yakışan minnoş mu minnoş sürtünmeleriyle oyun oynarken dağıttığı eşyaları bile size unutturabilecek potansiyaldedir. Odaların kapısı tam kapalı değilken patisiyle çekerek açmayı öğrenebiliyorlarmış.
Güzel bir hayvan.
az önce markete salam almaya giderken sokakta gördüm şirin bi yavru. seveyim dedim sevdirmedi kendini. salamı açıp ona verdim. şimdi kucağıma tırmanıyor.

salamı kendime almıştım ama şu tatlı tatlı sırnaşmaları yok mu. salam fabrikası aldırır adama yahu.
köpekten daha çok sevdiğim hayvan. nankör derler ama bir yalnışını görmedim.
sevimli ve serseri hayvan swh
görsel
Pencere kenarı güzeli...
Ay pek sevimli olan hayvandır. Gece üstüne gelir yatar mırıldar. ISIRILIR O ISIRILIR.
Sevilesi ama sevmediğim hayvan türüdür.
nankör değildir

kedimin yavrusu çakıl'ın birkaç gün önce yavrulamış
3 tane miniminnak şey
kedim anneanne oluyo bu durumda.
kediler köpeklerden daha zekidir, 6 kediye karda kızak çektiremezsiniz.
huzur verir.
regl döneminde ilaç gibi gelendir.
hele yorganın içine girip karnınıza yatıyorsa sıcak su torbası etkisi yaratır.
ilerde düzgün bi evim olursa %99 ihtimalle sahipleneceğim hayvan, çok seviyorum bu nalet hayvanları.
2 gün sonra burdura okula dönüyorum. bi arkadaşım var kız. kardeş gibiyiz.

gitmeden yanına uğradım 2 yıldır görüşemiyorduk. yurt dışında okuyordu. bitmiş okulu. gelince yavru bir kedi görmüş sokakta. tedavisini falan yapıp eve almış.

büyümüş sıpa. neyse kedisine kendi adını koymuş. adı elif. kapılarını çaldım. annesine elif evde mi dedim. bu kedi çıktı geldi. ürkütücü ürkütücü miyavladı falan.

neyse orijinal elif geldi. sarıldık birbirimize. baya görüşmedik. çakma elif(kedi) kıskandı sanırım. çenemde kocaman tırnak izi oluştu. tutmaya çalışınca parmağımı ısırdı.

girdim içeri 4 saat oturduk sohbet ettik. normalde kediler sabit duramaz. o 4 saat aramıza oturdu kıpırdamadı bile.

çok garip kafa yapıları var. aynı anneden babadanmışız gibi bir kardeşim olur kendisi ama onda bile kıskandı.

gitti bir de orijinal elife kendisini sevdirdi. benim çenem acıyor. kedi umursamadı bile. ben de seveyim dedim kızgınca meav meav meav diye seri şekilde bağırdı.

o 4 saat bi rahat bırakmadı. çıktım kapı önündeyiz sarılcaz bir daha miyavlamaya başladı.

kediye evinizi açacaksanız kıskançlık yapanileceğini düşünün.
görsel
görsel