bugün

zall'a sağlam bir gaz verirsek çok kısa bi süre zarfında sözlüğe ekleyeceği özellik olacaktır. aslansın, kaplansın, kesseler acımaz, yürü be zalllll..

(bkz: detaylı arama)
zall dan beklediğimizdir. sözlük yavaş yavaş ama sağlam bir şekilde gelişiyor zall ın çabalarıyla, bunu da isteruk. *
bir online sözlükte oldukça gereksiz olan sistemdir.

(bkz: Yonja)
ekşi de olan sistemdir. yonja ya has değildir.
ekşi sözlükte olmasının geresiz olduğunu değiştirmediği sistemdir.

(bkz: smiley)
uygulansa kime ne zararı dokunacağını merak ettigim sistemdir. olursa hoş olur, olmaması da büyük eksiklik değildir.
karma sistemi gelirse eğer madonna'yi baglantilarim sayesinde türkiye de bir konser verdireceğim.
sidik yarisinda onemli bir etki payina sahip sistemdir, gereksizdir.
tatli tatli yaziyoruz surada, cikmasin boku.
kişisel yorum:

eğer ekşi oylarınıza karşılık aşırı artı oylarınız varsa stabil olmayan sistemdir. sabahleyin 700 lerde olup kestane şekeri olmak, öğlen saatlerinde 180 e düşüp çikita muz olmak, akşama doğru 0 puana düşerek düz adam olmak ve geceleyin 900 lere çıkıp olay adam olmak bu nedenledir.
(bkz: eksi oy verince karma düşüyormuş) ; mantiklı aslında. karma ne demekti; iyilik yaparsan iyilik bulursun kötülük yaparsan kötülük bulurdun. yani devamlı eksi oy verirsen karman düşer. * *
(bkz: karma kaygisi)
(#2734700)
bu sistemin matematiksel işlemlerini bilen kişiler 72 ülkenin gizli birimleri tarafından koruma altına alınıyormuş.

(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: KARMA LiSTESi)
(bkz: ruhum fingirdek)
çalışmadığı halde, yada modların inisiyatifine göre çalıştığı halde hala kullanımda olan saçma sistemdir.
bir s.ke derman olmayan, bir boka yaramayan (evet, yazıya agresifliği adet edinmiş bi ergen gibi giriş yaptım. herkes göt! canınız cehenneme! ehe ehe) sistem.

ne gereği var? iyi yazan yazarlar ödüllendirilsin, manevi bi tatmin yaşasınlar filan mı? bilmiyorum varoluş amacını. (yazının bu kısmında da üniversiteye yeni başlamış, kendine felsefi bi altyapı oluşturma çabasındaki bi genç oldum evet. varoluş amacı, uuuwww!)

yarışın, yarışmanın her türlüsüne karşıyım hacı. etiketin, statünün her türlüsüne de karşıyım. karmanın, iyi yazan yeni/tanınmayan yazarların önünü tıkadığını düşünüyorum. fırsat eşitliğini ortadan kaldırdığını (evet, üniversite üçüncü sınıf ve sol ortamlara ilk girişler: fırsat eşitliği) düşünüyorum. daha da çok şey düşünüyorum ama şu saatten sonra karmanın kaldırılacağına inanmadığım için boşa nefes tüketiyormuşum gibi geliyor.

hiç olmasa çok süper olurdu. evet, yazıyı böyle dünyanın en yüzeysel cümle kalıbıyla bitirdiğim için yüzüm bir nebze kızardı.
karma sistemin içine bahçe' li matematiği bulaştığını düşünüyorum. * *
eziklerin üzerine kafa patlattığı sistem. sanki üstün hizmet madalyası alacak pezevenkler. evet.
earl'e danışılarak detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

(bkz: my name is earl)
uludağ sözlük'te nasıl çalıştığı anlaşılamayan; sözlük'ün en sorunlu yanlarından biri.

yaklaşık bir günde 10 artı oy almama karşın hiç eksi oyum yok. birileri eski yazılarımı görmüş... sonuç? -220 olan karmam -219 olmuş.

karma için yazmıyorum ama bu saçmalığa değinmeden geçemedim.
bir eksi oy 2-3 artı oy götürüyor. mod onaylı.
karması yüksek kimseyle karması düşük kimsenin verdiği oyların da farklı etki etmesinden ötürü karışık olan sistemdir.

yani karması 100 olan birinin sizi artılamasıyla karması 10 olan birinin sizi artılaması arasında çok fark var.
karması 100 olan 2 kişiden aldığınız artı oylar, karmanızı 1 puan arttırıyorsa, karması 1000 olan bir kişiden alacağınız bir eksi, karmanızı 2 puan eksiltecektir.
"+" (artı) seviyedeki karmalara yeni isimlerin eklendiğini an itibarı ile fark ettiğim sözlük sistemi. benim bulduğum yeni karmalar;

(bkz: lev nikolayeviç tolstoy) an itibarı ile (bkz: notrinova)'nın karması.
(bkz: johannes kepler) an itibarı ile (bkz: experimental)'ın karması.
(bkz: isaac newton) an itibarı ile (bkz: vaudeville for vendetta)'nın karması.
(bkz: efendi) an itibarı ile (bkz: sirkecidentrengider)'in karması.
(bkz: kültür abidesi) an itibarı ile (bkz: zall)'ın karması.
(bkz: taçsız kral pele) an itibarı ile (bkz: zubizarett)'in karması.
(bkz: helkeli dikilesice) an itibarı ile (bkz: usualsuspects)'in karması. (yazımı aynen böyle sanırım heykeli dikilesice demek istemişlerdi.)
not: daha bulursam ekleyeceğim...

edit: 1 tane daha buldum...
edit2: sizde bulursanız yollayın yazalım, yeni nesiller aydınlansın ama bu listede adı olmayan karmaları yazın: (bkz: karma listesi/#2741954)

teşekkürler;
zubizarett
her entry için tek tek hesaplanır.

mesela atıyorum 33 numaralı entry 8 artı ve 3 eksi oy aldı. bu entry için verilen artı oylar fazla olduğu için karmanıza +1 etki yapar.

29 numaralı entry iki eh işte 2 artı ve dört eksi oy aldı. eh işte'nin artı oydan tek farkı yazara aynı zamanda "hadi bunu biraz daha güzel gir" demek olduğu için onlar da artı oy sayılır. dört artı dört eksi olduğu için karmaya etki etmez.

5397439853936729429 numaralı olmaz olasıca entry mesela 127 tane eksi ve üç tane artı oy aldı. eksi oyların bu derece fazla olması bir şey ifade etmez, aldığı eksiler daha fazla olduğu için karmaya -1 etki eder. üç artının yanında dört eksi alsa yine -1 etki eder karmanıza.