1. 1.
  fazla samimi olunmayanlara karşı kullanılan bir hitap şekli,seviyeli saygılı insanlara söylenen söz ayrıca soner yalçın'ın sabetayizmin köklerine indiği,ünlü türk sabetaycıları açıkladığı fazla uzun ama güzel kitabı.
  3 ... elendil
 2. 2.
  soner yalçın tarafından yazılan "beyaz türklerin büyük sırrı" alt başlığı ile izmirde yaşamış hacı mehmet efendiyi ailesini ve aillesinin osmanlıyla ermenilerle yahudilerle masonlarla ilişkilerini anlatan türkiyenin yönetiminde bulunmuş evliyazedeleri anlatan inceleme araştırma kitabının ismidir.
  2 ... combatant
 3. 3.
  efendi eskiden yahudi dönmelerine söylenirdi.bu yüzdendir yaşayan yaşlı birine efendi diye hitap ederseniz size kızacaktır.
  2 -1 ... baadir
 4. 4.
  içinde on yüz bin milyon tane isim geçmesi sebebiyle dikkatli okunması gereken, aksi takdirde geriye pek bir şey bırakmayacak olan kitaptır.

  bunu okuyan bunları da okudu:

  (bkz: reis)
  (bkz: binbaşı ersever in itirafları)
  (bkz: bay pipo)
  (bkz: the özal)
  1 ... fth
 5. 5.
  bir kölenin varlığı ve kölenin efendiliğini kabul etmesi şartlarını barındırması gereken kişi.

  Hegel'in belirttiği üzere: insan diğer insanlarla ilişkileri bağlamında tanımlanır, bir efendi, kölesi onu efendi olarak kabul etmemişse nasıl efendi olabilir?
  ... caty blake
 6. 6.
  soner yalçın ın türkiye de sabetayist isimleri ve ilişkilerini, gereksiz yere uzatarak anlattığı kitabı. gereksiz yere diyorum çünkü, anlatılan kişi ve olaylar arasındaki bağlar zaten bugüne kadar binlerce kitapta anlatılmış, pek çok kitapta derlenip toplanmıştır. bu durumda efendi kitabından geriye sadece adı geçen kişilerin sabetayist olduğunun eklenmesi dışında bir şey kalmamaktadır. yani soner yalçın, bu kitabı bu kadar uzatmayıp "efendim şu şu kişiler sabetayisttir" diye bir liste çıkarsaydı da yeterdi.
  bununla birlikte bu kitap, son dönem revaçta olan yahudi düşmanlığı açısından irdelendiğinde de aslında çok ilginç bir dönemde, ilginç bir kampanyayla piyasaya çıkmış olduğu görülür.
  son olarak: bu kitaptan öğrendim ki, bu ülkede sabetayist olmayan tek kişi benmişim.
  1 -1 ... suzergecer
 7. 7.
  (bkz: bdsm)
  -1 ... papaya
 8. 8.
  efendi 2 adlı kitapta da sabetay sevi nin kurucusu olduğu akımın ispanya ya dayanan kökleri anlatılmış , dinler arası bazı şekilsel benzerliklere örnekler verilmiştir
  ... gladio78
 9. 9.
  eski yunancadan gelir... aftendi, saygıdeğer kişi anlamındadır...
  2 ... demolay
 10. 10.
  osmanlı larda beylerin okuma yazma bilen ogullarına verilen ad.
  ... efesim