bugün

avrupa yakasında volkan karakterinin cemi aslıdan uzaklaştırmak için girdiği falcı karakterinin çığlık atarak andığı hayvan.*
(bkz: akraba)
(bkz: lan biz bir tanesine zor katlanıyoruz)*
Yeditepe üniversitesinde bunların " yalnız uçan kartal " tribini beşe katlayacak boyutlarındakiler barınır. terasta yemek yerken gelir yanıbaşınıza tüner, dik dik bakar gözünüzün göbeğine. yüzsüzdür, arsızdır. öyle bir inatla sabit kalır ki yavaştan paranoya yapmaya başlarsınız.(bkz: küçük yaşta izlenen filmlerin bünyede arıza bırakması) (bkz: alfred hitchcock the birds)sanki o meymenetsiz hayvan " bırak o yemeği yoksa gözünü oyarım." fln diyordur size.namussuz öyle bir yakın durmaktadır ki bi hamlede alır götürür gözü nerden geldiğinizi şaşırırsınız. bir ara bir tanesi beni takip etmekteydi. öleceğime yormuştum..
batıl inanca göre siyah tüylü ve uğursuz kuş sürüsü
samed behrengi'nin çocuklara yönelik bir kitabıdır. ulduz kız'ın hikayesini anlatır.
alfred hitchcock un kuşlar filminden sonra sevmediğim, sevemediğim kuş topluluğudur.
kargalar

avazı çıktığı kadar bağ'rarak
kaçıyor kargalar sürü halinde..
ufka yükseliyor bir siyah bayrak
güneşin tunç gibi esmer elinde..

kaçıyorlar sanki bir felaketten
matem tutuyorlar vah! vah! diyerek
giriyorlar çıkıp ebediyetten
fani bir aleme istemeyerek..

kaçıp kurtulmuşlar bir işkenceden
haykırışıyorlar bırak! diyerek
bilselerdi eğer daha önceden
gitmezlerdi belki merak ederek
boşuna ebedi ülkeye kadar
ölüm diyarından gelen kargalar..

yan yanyana bir zincir teşkil ederek
boşlukta durmadan şakırdıyorlar
bazen tok bir sesle takırdıyorlar
gidiyorlar işte veda ederek
bilinmez aleme doğru kargalar..

sedat umran 1943 - 1949 ( sonsuzluk atı toplu şiirler 2000 )

yetkin almancasıyla, goethe ve hölderlin hayranlığını ahmet haşim hayranlığı ile kaynaştırmak isteyen şair sedat umran' dır. gayet pastoral bir yapı arzeden şiirleri için '' sonsuzluk atı '' adlı toplu şiir kitabının arka kapakta yer alan değerlendirme yazısında ilhan berk; ham bir şiir sedat umran şiiri diyor. ilhan berk i şiir paradigmasına koyamasamda, doğru bir değerlendirme yapıyor sedat umran şiiri hakkında. ancak sedat umran çılgın bir şiir hayranı olup sempatikliğiyle tüm falsolarını örten kişidir aynı zamanda.
bugün seni öldürsem mi?
cesedine tükürsem mi? diye sözler barından özlem tekin şarkısı

klibi: http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=8ZQDQ-4ODhk
özlem tekinin yepyeni albümünün çıkış şarkısı. distortionlar açılmış,pek güzel olmuş.
'kalbimi yerinden söktün
hançerleyip hapsettin
esaretin tadı dilimde
cesaretim bilmem nerede
beni lüzumsuz yere beklettin
bırakır (çeker) gider miyim sence ?
aynaları yumruklarken
ilk defa aşk bir işkence

bugün seni öldürsem mi ?
cesedine tükürsem mi ?
kargaları gözlerinle beslesem mi ?
ya da vazgeçip yalnız üzülsem mi ?

affetsem mi ?

yer yarılsa
dibine düşse ( dibine gömsem )
gök kararsa
yüzünü örtse ( yüzünü örtsem )
şeytan görse ( son sözün ne ? )
ya da her neyse'
basın yayın organlarının yıllarca "rockçı" diye diye özlem tekin'e sonunda rock şarkısı yaptırmasının adıdır.

(bkz: çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu)
"Buna kargalar bile güler" diyenin dahi, gülmediğine inandığı kara kuşlar topluluğu.
kargalar çok enteresan kuştur. hemen hemen yurdumuzun her bölgesinde bulunur ,en uzun yaşayan kuş familyasından biridir. yavru iken alınıp evinizde beslediğiniz zaman hiçbir yere gitmez yürüyerek bir yere gitseniz sizi devamlı takip eder. yalnız karga kuşu inanılmaz kin tutan bir hayvandır, yuvasını bir bozun veya yavrusunu elinize alın hiç şansınız yok. büyük bir kin tutarak sizi devamlı takip eder, ve boş hiç ummadığınız bir anda pike yaparak size saldırır. bu yüzden karga kuşunun hem iyi hemde kötü yönleri vardır.
sonunda özlem tekin dediğimiz parça.
ahanda klibi.
http://www.youtube.com/watch?v=8ZQDQ-4ODhk
özlem tekinin yeni müziği. bu müziği dinlediğim zaman gerçekten türkçe metalin ne kadar güzel olabileceğini gördüm. işin açığı pentagramdan dinlediğim türkçe metal müziklerin o kadar sert olmadığı kanısındaydım çünkü sert müzik aslında tek başına gitarda gain i fulleyip power chords basmak değil bana göre. sert müziklerde sert dönüşler ve ani - keskin - umulmadık - beklenmedik ama tam yerinde olan dönüşler arıyorum ve bunu da genellikle endüstriyel metalde yakalıyorum ve özlen tekinin kargalar müziğinde bunu yaşadığımı hissettim.

bana göre muhteşem olan bu eseri kendi çapımda analiz etmek istiyorum:
şarkıya başta piyano ile yapılan girişte sesin yavaş şekilde yükseltilmesi ve melodinin psikolojik karmaşayı yansıtması bir sinir harbinin yaklaştığını hissettirdi ve bunun endüstriyel metallerde neden daha önce düşünülmemiş bir giriş olduğunu farkettim ama sevgili özlem tekin bunu yapmış çok iyidi. şarkıyı dinlemeye başladığım anda "sanırım sert bir müzik yapmış" şeklinde düşündüm ve yanıltmadı.

piyanodan sonra 40. saniyeye kadar olan distortion attack müziği daha odaklanmış olarak dinlememi sağladı çünkü şarkının şifreleri olan akorları verdi ve melodinin güzel geleceğini hissettirdi, bir açıdan heyecanlandırdı diyebilirim.

40. saniyeden sonra brutal vokal yapılması o bölüme gayet sertlik katmış ve enerjik bir müzik olacağını göstermiş.

nakarat kısmı gayet mükemmel ve özlem tekinin sesine harika uymuş özellikle "tükürsem mi" ifadesindeki "tükürseeeeem mi" şeklinde e harfinin sert söylenmiş olması şarkının doyum noktasını oluşturmuş ve inanılmaz...

2:46 dan sonra beklenmedik iniş yapılması hem gelecek nakarattaki sertliğin daha sivri olmasını hem de doyuruculuğunun artmasını sağlamış.
ve sonuç olarak bu kadar enerjik bir şarkının bateri atağı ile bitirilmesi ve ani kesilmesi çok mantıklı olmuş arkadan devam eden yankı ise anlatılmaz yaşanır bir hava katmış. şarkı bitince tekrar dinleme isteği uyandırıyor.

sözlere gelirsek gayet uyumlu. tam bir isyan müziğine uyan sert sözler içeriyor. türkçenin kullanımı ve sözlerin köşeli seçilmesi sözlerin metalin sertliğine yakışmasını sağlamış.

özlem tekine bu inanılmaz müziği için teşekkür ederim. gerçekten bu işin matematik işi olduğunu zaten küçük olan kitlemizde 9.0 deprem yaratarak gösterdi. sağlam bot olup bu müziği arşivine koymayacak metal - rock müzik dinleyeni tanımıyorum.
''manyaks güzel'' diye bir sıfat varsa şayet, özlem tekinin manyaks güzel şarkısıdır. özlemcim yüreklerimize su serpmiştir.
özlem tekin'in bugün günü piyasaya çıkacak albümünün adıdır. albümdeki şarkılar ise şu şekildedir.

kargalar
asker
kıyamet
ay
sebepsiz savaş
dünyam
tarlalar
kargalar (remix)
dünyam (remix)
asker (remix)

http://www.ttnetmuzik.com.tr/…album-kargalar-286574
sözleri pek sarmasa da müziği çok güzel bir özlem tekin şarkısı. sözleride çok kötü değil abartmamak lazım yani. klip güzel, ses güzel, sözler idare eder. başarılı bir şarkı olmuş. klibinde görüyoruz ki özlem tekin gitse spartacus' te oynasa hiçte sırıtmaz. elinde bıçak ve zırhla rastalı saçlarıyla koşarken aklıma spartacus dizisi geldi direkt.

kısaca güzel olmuş, devamını bekliyoruz.
şöyle başarılı bi remixi yapılmış hayranları tarafından.

http://www.youtube.com/watch?v=C6nXubpIlkA&feature=youtu.be
özlem tekin'e popçu diyenlerin götüne fena giren parça.

--spoiler--
bugün seni öldürsem mi, cesedine tükürsem mi. kargaları gözlerine beslesem mi, ya da vazgeçip yalnız üzülsem mi?
--spoiler--
"Karga" kelimesinin çoğulu.
100 kelime 50 tam cümle ezberleyebilen meraklı kuş.
gayet sağlam bi sounda sahip özlem tekin şarkısı. *
'senelerce popçu dediniz hatuna alın size' olmuş bu şarkı. sözlere demet akalın terk diyenler var, tamam kabul ediyorum biraz vasat ve arabesk ama giden sevgiliye saydıracaksa insan laf sokar gibi uyuz bir şekilde değil böyle gayet direkt dile getirmeli nefretini. o derece gelgit yaşamayan anlayamaz aradaki farkı. sadece sözlerde bütünlük yok; "ilk defa aşk bir işkence - çeker gider miyim sence" kısımları sağlamken, "cesaretim bilmem nerde" gibi kısımlar komik olmuş. ha bi de o tarz bi hatun hançerledin vs deyince insanın kafasında bi soru işareti oluşmuyor değil. kısacası biraz daha uğraşsaymış daha iyi kotarabilirmiş sözleri de, daha kaliteli olabilirmiş. ayrıca özlem'in klipte 2.22. saniyedeki ifadesini kaçırmamak lazım, hatun 2 saniyede bütün o iç savaşı yansıtmış. samimi ve özgün tavrını görebiliyosnuz klipte ve tiyatral yeteneğine de laf edilmemeli. lakin tasmaya gerek yoktu, zaten marjinalsin, zorlama işte. son olarak, "canım rock yapmak isterse yaparım, kimse yokken ben vardım" dediği albüm olur bu özlem'in.
Özlem tekin hep o herif kimse ona giydiriyor şarkılarda ama bu sefer soundla kurtarmış. Tamam iyi güzel severim özlem tekinide unut şu herifi ya.
müthiş soundu olan sözleri biraz tırt olmuş özlem tekin şarkısı. öncelikle şunu belirteyim; saçlar on numara olmuş.
kolpa ,model gibi liseli grupların olduğu rock piyasasına ilaç gibi gelen bir albüm olmuş. ama biraz kısa bir albüm sanki. remixleri saymazsak 7 şarkı bulunan (ki zaten tarlalar eski şarkısı) pek doyurmayan bir albüm. bir bir şarkılara girmeyeceğim çünkü ; hemen hemen hepsi aynı kalitede şarkılar olmuş. yani pek beklentileri karşılamasa da olmuş olmuş bu albüm...