bugün

sorunsal ile benzer sebeplerden oturu, gereksiz yere kullanilan kelime. genellikle yaninda bir de tamlama eki olur bunun.
(bkz: sorunsal), hatta ozelde (#49231).
Resim, heykel vb. şeyler yapılırken baka baka benzetilmeye çalışılan nesne veya kimse, örnek. (frasizca modéle kelimesinden gelmektedir.)
Bir özelliği olan nesne veya kişi.
Bir sanatçıya poz veren kimse.
Biçim.
Örnekleri içinde toplayan dergi.
otomobil ve benzeri seylerde tip.
manken anlaminda da kullanilan kelime.
Örnek olmaya değer kimse veya şey.
sözlükte, bir başlık açarken, zorunlu zannedildiğini düşündüğüm kelime. şimdi;
örnek olarak, elma meyvesi başlığında, elma zaten bir meyve olduğu için girmek istediğiniz girdiyi elma başlığına bunun bir meyve olduğunu belirtebilirsiniz. x yapan insan modeli başlığında, başlık altına gireceğiniz girdi x yapan insan'ı tanımlıyor. bu başlık da bu şelikle açılmalı. ayrıca beni sallamayan yazarlar için;

"pek kıymetli arkadaşlar;

başlıklardaki model, modeli ifadelerini kullanmamanızı rica edeceğiz. zaten bu ifadeler olmadan da anlam bütünlüğü korunuyor.

tabii "top model" türü başlıklarda bu durumun bir geçerliliği yok."

(bkz: july4th)
(bkz: gelismeler)
tanıtımlar için poz veren insan modeli.
yaşanan dünyanın kurumsal ve basitleştirilmiş bir sunumu..
http://www.psikolojisayfam.com/modeller/
genellikle aralarındaki sistematik bağlantı sonucu bir bütün meydana getiren çevreden soyutlanmış öğeler ya da kurallar bütünü.
model, olguların özel bir bakış açısından düzenlenmesidir. olguları gözlemlemek ve açıklamak için bütün bilimler bir takım modellerden yararlanır.
model ya da modellerin değeri araştırmaya yol gösterebilmesindeki yararlılıklara göre belirlenir. bu nedenle model seçimi araştırma konusuna göre değişir.
*** her konuyu açıklayan tek bir model ya da modeller bütünü yoktur.
arandığımız şu sebepten: e model olamıyoruz, model buluyoruz. yan gelip yatma hakkımızı kullanmak istiyoruz üzerlerinden. ne de olsa mopdel vitrinde nöbette.

bu vatan şimdiye kadar nice kahramanlar çıkarmıştır, gerekirse gene çıkarır, koz neydi maça mı?
hayatta bazı şeyleri keşfetmek, hayata tutunmak, başarılar elde etmek etmek adına zaman zaman kişilerin saygı duyduğu kişileri model aldığında, tekerleği yeniden icat etmek gibi bir gereksinime gerek kalmayacaktır. yakınımızda olmasa bile iyi bir lideri, iyi bir sanatçıyı, ya da bilim adamını model alıp, kendisi ile yaptıkları hakkında bilgiler alarak hedeflerimize ulaşabiliriz.
2005 eylülünde Okan Isik, Askin Çolak ve Can Temiz tarafindan "A due Carmen" adiyla kurulan grup. kadrosuna 2007'de Serkan Gürüzümcü ve Fatma Turgut * katıldı. Bundan sonra Izmir'de bir sene kadar "Kötü Kare" adiyla bar programlari yapti. Simdilerde ise albüm için yola koyuldu, adı da değişti MODEL oldu.
ilk albümleri mart başında piyasada olması beklenen çok eğlenceli, kıpır kıpır müziği olan gencecik bir grup. Kendilerinden çok sözettirecekler.
eğlenceli bir müzik grubu.
http://www.modelband.com
Perili Sirk adlı ilk albümü yayınlanmış müzik grubu. albüm 1 intro ve 5 adet parçadan oluşmaktadır.

1-Açılış
2-Ego Dağları
3-Olmaz
4-Bu Matem Dolu Cennet
5-Bak Bir Varmış Bir Yokmuş
6-Ellerin Ellerim

http://www.myspace.com/modelweb
13 Haziran 2009 günü bebek festivalinde kanlı canlı izlediğim süper eğlenceli, sempatik grup. 21 haziran 2009 pazar günü seafest09 etkinliğinde maçka küçükçiftlik'te sahne alacaklarmış. şarkıları, konser programları için

http://www.myspace.com/modelweb
perili sirk isimli ilk 'ep' ile bu yıl karsımıza çıkan izmir li rock grubu.ilk klipleri olmaz oldukça renkli ve eylenceli.son olarak kanal 1 de genc linkte ve rock fm de Pınar ın konugu olarak Karmarock ta göründüler.ortaköyde cuma geceleri sahne aldıklarıda aldıgım duyumlar arasında:)
24 ekim 2009 cumartesi akşamı eskişehir glow bar sahnesinde konserleri olacak grup. ilk kez eskişehir seyircisi önüne çıkıp puan almaya çalışacaklar. zor bir deplasman gibi duruyor.
24 nisan akşamı vega ile birlikte bronx pi' de sahne alıcak eğlenceli alternatif rock grubu.
Zamanla Duman , Mor ve Ötesi, Manga gibi büyük yer edinmiş grupların arasına girebilecek kapasitede bir grup mükemmel bir grup.