bugün

entry'ler (836)

23 kasım 2022 düzce depremi

TRT radyo tiyatrosu gibi, başlığı ARKASI YARIN..

Sonraki merak konusu... 99 depreminin üzerinden 23 sene geçmiş...

inşaata yığınla para harcanmasına rağmen biz ‘Çök Kapan, Tutun’ içerikli eğitime geçerek önlem aldık.

Deprem anında uyanık olanlar yönergeye uygun davranmışlardır sanırım. ;)

erman toroğlu

ona hangi takım zevk veriyorsa şampiyon olsun diye yırtınan kirli yatak çarşafı.

son iki yıldır beşiktaş kendisini zevkten inletirken geçen sezon sonunda şenol güneş kumpası kuranların başındaydı. ona göre, bjk'deki sözleşmesi uzatılmayacak ve fatih terim gs'nin başına şenol güneş'te milli takımın başına geçecekti.

komplo tutmadı.

şimdide şenol güneş'le fikret orman arasındaki ilişkinin sonunu merak ederken kendisine cincon takımının zevk verdiğini söyleyip duruyor.

zevk almaya mütemayil futbol magandası.

kayseri

türkiye'nin çok para kazanan şehirlerinden biri olmasına rağmen kültür ve demokrasi noksanı olan şehirlerden biri.

kültürün parayla satın alınamadığını gösteren şehirlerin öncü olanı.

ikinciliği konya alır.

kılıçdaroğlu nun erdoğan a meydan okuması

Bir mee sesi duyulur, çoban sürüsünü peşine takıp yeni bir miting efelenmesi planlayarak tartışmadan her zaman olduğu gibi kaçar.

anti kemalistim sapına kadar şeriatçıyım

o sap müsait yerinize çoktan girmiş, haberiniz yok mu?

yanında birkaç kadın olan erkeği pataklamak

keko. yanında bir kaç kadın olan erkeğin hem eli, hem beli hem de dili kuvvetlidir. Nasıl olsa yanında kadınlar var, tatsızlık olmasın diye kavgadan kaçacağını yahut sana acıyacaklarını düşünüyorsun ama fena yanılıyorsun.

sen bu kafayla mutlaka dayak yersin.

afiyet olsun!

espri ve spirit

ruh,canlı,neşeli anlamındaki spirit fransıca kökenli bir kelime olarak espriyle aynı anlamda da kullanılmaktadır.

yani konuştuklarından bir anlam çıkarılamayan, eğlenceyi yakalamayan kişi aslında ruhsuzdur.

sonuçta, arka arkaya kötü espri yapabilen kişilere kısaca 'ruhsuz ibneler' diyebiliriz.

10 aralık 2015 sporting lizbon beşiktaş maçı

bjk'nin de bu enayice oynanan avrupa ligi'ni bir kenara koyup hedefimiz 4. yıldızı müsait yerimize takmaktır dediği maç.

uefa şampiyonu bile olsan kazanacağın para şampiyonlar ligine katılıp da ilk turda elenen takımların aldığının yarısı kadar bile değil. özellikle uyanık cim bam bim bom takımı bu işi çakarozladığından uefa euro ligi iplemiyor ve lig şampiyonu olarak cukkayı dolduruyor.

bjk için hayırlı olmuştur.

not: her şey bir yana, tolga'nın büyük takım kalecisi olmadığı bir kez daha ispatlanmıştır. şampiyonluk hedefinden kopmadan devre bitirilebilirse, mutlaka kaliteli bir kaleci alınması hem farz hem sünnettir.

ben uzaktayken

sözlüğün sayfa yapısı değişmiş, sanırım beta sürümüne geçilmiş.

kötü görünmüyor, bazı yhönleriyle daha işlevsel olmuş.

ben uzaktayken daha neler olmuş, yakında hepsini anlarız.

gelin ve gelincik

Gelincik, bir balık türü
Gelincik, bir bitki türü
Gelincik, bir memeli cinsi
Gelincik, Rusya'da bir şehir
Gelincik, artık üretilmeyen sigara markası.

rte nasıl gemi var gemicik var demişse, gelin var gelincik var...

diğer yandan gelincik hayvanı, köylülerln tavuk kümeslerine dadanıp tavukları boğup öldüren tehlikeli ve yırtıcı bir havandır. sanırım gelin gibi süslü ve gelinlik kuyruğunu andıran bir kuyruğu olmasından dolayı gelincik adı verilmiş.

albinoni nin adagiosu

yoran, kafa karıştıran, acımasız hayatın sakinleştirici müzikal hapı.

ruhu arındıran, göğe yükselten müzik. sevdiğiniz birini kaybettiğinde oluşan koskoca boşluğu dolduran ancak anlam verilemeyen huzur.

çok sevdiğiniz yok artık ancak hayat devam ediyor diyen iyimser bir yanı da var. hayat devam ediyor ama sen yine de adgio dinleme süresince kargaşayı, anlamsızlıkları unut. unut ki, kendi yarattığın ve anlam veremediğin boşluk kalsın sadece.

http://www.youtube.com/watch?v=XMbvcp480Y4

moonlight sonata

düğünde yahut nikah töreninde müzik olarak moonlight sonata' yı seçmemişitir umarım. ancak balayında chopinden fantasie impromtue' lar bilhassa tavsye edilir.

mutluluklar dilerim.

çan eğrisi

kiliseye gitmeyen birinin fark edemeyeceği bir eğridir.

eğrinin altında kalanın canı çıkar, üstte kalan sevinçten hoplar, ortadakiler durumu idare eder.

wagner den lohengrin dinleyen başbakan

hiç hatası olmayan, daha döğrusu hiç hatası olmadığını iddia eden bir kahramanın açmazlarını ve başarısızlığını anlatan wagner operasının yazgısıdır.

kardeş katili olmakla suçlanan aşığı elsa' yı koruma işiyle görev sorumluluğu arasında açmaza düşen şövalye, gerçeklerin acıtı yüzüyle karşı karşıya kalacak duygu dünyası alabora olacak ve mükemmel olduğu iddiasından adım adım uzaklaşacaktır.

ünlü tenor janoas kaufman, kahramanın yazgısını şöyle açıklamaktadır: ‘bu kişinin başarısızlığı ve zor bir karaktere sahip oluşu hoşuma gidiyor. hiçbir hatası olmayan süper bir kahraman rolünde olmak ise çok sıkıcı bir şey. duygusal ve farklı yönleri olan bir kişiliği canlandırmak bana hep ilginç gelmiştir.’

operadaki şövalye, ilerleyen sahnelerde bir şekilde yazgısını ve mükemmel olmadığını fark ediyor ama bizim kahramanımız her ne olursa olsun hala mükemmel olduğunu, hiç hata yapmadığını, iç ve dış mihrakların komplosunu gerekçe gösterip durmaktadır.

http://youtu.be/s88P4Tcp6qg la scala, kaufman, barenboim.

chopin vals no 1

(#14339264) grande vals brillante.

scherzo

(#22596803) chopin' in scherzosu.

chopin in scherzo su

kelime anlamına yakışan şekilde chopin'in şaka yaptığı, alışıldık çizgisinin dışına çıktığı eseridir.

romantik hislere garkeden doku, yerini ardılı rahmaninov gibi sert dokunuşlara bırakmış 'dışavurumcu bir müzik' ortaya çıkmıştır. chopin' in çizgi dışına çıktığı bu nadide eser onun aynı zamanda karanlık ama neşeli yönünü de gösterir.

geleneksel chopin romantizmine alışanların bu eseri sindirerek dinlemeleri, dinleme esnasında esere odaklanmaları önerilir. yoksa chopin in dışavurumcu, şakacı kaosunda kaybolmak olasıdır. ya da hasstir oradan chopin in romatizmine n' olmuş böyle... diyerek yakınmanız da mümkündür.

http://youtu.be/I8j6ZiMMVQQ rubinstein yorumluyor.

akp den hesap soran akp seçmeni

inanç turizm'in son müşteri ikramlarından sonra görülebilecek tepkidir.

(bkz: ikramına bağlı)
(bkz: cüzdanıyla midesi arasına sıkışanlar)

abdullah öcalan ın misak ı milli vurgusu

yüz yıl önce türkmen nüfus ağırlıklı kerkük ve musul un önce saddam zulmü ile dağıtılması, abd tarafından saddam ın devrilmesinden sonra her iki petrol zengini şehrin hakimiyetinin bölgesel kürt yönetimine bırakılmasının son adımıdır. apo misak ı milli vurgusu yaparak birleşik kürt devletini hayal ettiğini açıkça ortaya koymuştur.

adam olun biraz yakında mebus olacaksınız lan

çıkması muhtemel yasaya göre seçilme yaşı onsekize indirileceğinden hazırlıklı olmayı betimleyen durumdur.

yaşadınız ülen. çiş eğitimi de ilköğretimde veriliyor demek ki korelasyon doğru çalışıyor. yani ilköğretimde çiş eğitimi tamamlanırken, orta öğretimde de size mebusçuluk öğretecekler. lisede yok o kız benim, yok önce bana gülümsedi, yok ilk teke zortlatmasını ona ben yaptırdım kargaşasına son. aday adayları toplanır ve önce asil adayları oylama ile tespit ederler. sonra tüm okul olarak oylama yapar kime kime denek düşüyor belirlersiniz.

lise bitince haliyle hoop! ver elini parlamento. memleketin anasını bellersiniz lan. vallahi. sözlükteki dallama muhabetlerinizi de propaganda çalışmalarınızda referans olarak kullanırsınız.

ha... bu arada mebusçuluk faalliyetiniz sürerken üniversite eğitiminizi aynı anda tamamlayacak, mezuniyeti kolaylaştırıcı yasalarıda şıppadanak çıkarıverirsiniz, elinizi tutan mı var oğlum?

yaşadınız ülen... vatan sizden hizmet bekliyor.