bugün

aralarında kan bağı bulunan kişilerdir.*
(bkz: zorunlu akraba ziyareti)
doğuştan seçme şansınızın olmadığı insanlar grubu.

(bkz: gereksizlik)
arapçadan dilimize girmiş, yakınlık, yakınlaşma anlamlarına gelen söz. kurban kelimesiyle aynı köktendir.
çekirdek aile dışındaki aile üyeleridir.

dipnot: çekirdek aile yakın akraba anlamına gelmektedir.
En kötü nefret, akrabaların nefretidir.

Tacitus
size kırk kat yabancıdan daha çok kazık atacak aile yakını.
bazıları vardır, candır... kötü gün dostudur... kimse olmasa bile onun varlığını hissedip mutlu olma yolunda ilerlersiniz...
bazıları vardır, düşmandan daha beterdir... sizi kıskanıp arkanızdan çevirmediği işler kalmaz... siz bunları geç bir zamanda öğrenirsiniz, sonra ortalık karışır; akraba kelimesi dahilinde kullanılan o gammaz kişi sayesinde kendi ailenizle aranız açılır...
Ademe kadar gitsek aslında hepimiz akrabayız.
hayatınız boyunca yediğiniz kazıkların hepsinin sahibi olan aile bireyleri topluluğu.
yılda bir kere yüzyüze görüştüğünüz için telefonla aradığınızda ya da arandığınızda uzun uzun sessizliklerin oluşmasına sebebiyet veren insanlardır.
olsun, yine de çok severiz.
akrepgiller familyasının üyeleridir...işin ilginci sizinle kan bağı olduğunuzu iddia ederler. aman dikkat edin. ben şahsen uzak duruyorum. sokabilirler çünkü...
gözünün içine bakar, arkandan siker denilen pislik. işin düşer işini yapmaz. demek ki neymiş, akrabayı siktir edeceksin. ama ben yine de kendime kuzenimi ayarlayacağım, bari ben de bir ensest ilişkide mutlu olayım lan. tıpkı eski sevgili gibi...

edit: kuzenimi obsesyon haline getirdim. sırf eski manitam akrabasıyla çıkıyor diye. kuzen de evde kaldı. hem o da mühendis, işimi görsün yeter. tıpkı nefes alsın gibi bir şey...
ölümde de lazım düğünde de lazım.
(bkz: var ama yok)
(bkz: akbaba)
öpülünce yanakta tükürük kalmasıdır.
Bayramlarda gisilen, eli öpülen, kan bağı olununan kişiye denir.
Bütün Badireler Atlatıldıktan sonra Ortaya Fırlayıp, "Yahu Neden Daha Önce Haber Vermedin?" Diyen Kişiler.
bayram yaklaştığı için görülmek zorununda olunan kişiler.
dostla ye iç alışveriş etme sözünde dost yerine gelmesi gereken asıl kelimedir.
azı da fazlası da zarar olabilen insanlar topluluğudur. içlerinde kötü niyetliler olabildiğinden çoğu zaman uzak durmak gerekebilir.
seksi olması sakıncalı bir takım insanlar.
(bkz: akbaba)
(bkz: behzata ç var)
(bkz: akrep etmez adama akrabanın ettiğini)
güncel Önemli Başlıklar