bugün

maça kızı'nda bütün cezaları alma olayıdır. (13 kupa 1 maça kızı) diğer oyunculara *26 puan yazılır.
kafa ile birine şiddetli bir saldırıda bulunmak, vuran kişiye de vurulan kişiye de büyük eziyet ve acı veren eylem.
bazı türleri için;
(bkz: gazeteye kafa atmak) *
(bkz: icip icip sozluge kafa atmak) *
(bkz: moderatore kafa atmak) *
(bkz: babaya kafa atmak) *
(bkz: lavaboya kafa atmak) *
(bkz: sevgiliye kafa atmak) *
(bkz: kiza kafa atmak) *
çalışılan derslerin ve formüllerin kafadan gitmesine sebep olan saldırı.
Yakalanan balığın tekneye çekilirken oltaya sert biçimde kafa vurması.
etrafta atılacak bir taş bulamayan bir kavgacı kişiliğin aklına taş kafasının gelmesi.
futbol literatürüne de girmiş olan bir faul türü
kırmızı kart nedeni.
(bkz: arda)
(bkz: zidane)
(bkz: babaya kafa atmak)
nereye veya neye atıldıgına gore degi$ebilecek eylem..
kel olan insanların bu eylemi yaptığında daha hoş bir görüntü meydana getiren durum.
kavga sırasında çok etkili bir etkisiz hale getirme biçimidir. hesaplanarak ve soğukkanlılıkla yapılırsa ve karşınızdaki kişinin beklemediği bir anda yapma avantajına da sahip olabilecekseniz ve yeterince de yakınsanız (tamam birader, gel biraz yürüyelim de şunu bi konuşalım diyerek koluna girip yavaşça yürümeye başladıysanız direkt olarak şakaklara atılan sert bir kafa büyük olasılıkla onu tek seferde safdışı edecektir)
direkt olarak alın da hedef seçilebilir ama sizin canınız da vurduğunuz sertlikle orantılı olarak acıyacaktır ve ama yine de etkilidir.
esas hedef burun kemiğidir. bu hassas noktaya ya direkt olarak yönelebilirsiniz ya da kafanızı yandan burnu süpürecek şekilde kullanarak her iki yandan da burnu kırabilirsiniz.
etkili hedeflerden üçüncüsü, eğer çok aşırı zarar vermeyi düşünmeyip sadece göz korkutmak istiyorsanız direkt olarak ağız, dudaklar ve dişler olmalıdır. bol miktarda kan çıkacağından görsel efekt etkisini gösterecektir. sivas'taki ilk gençlik yıllarımda bolca kavga etmek zorunda kalmış, epeyce sopa ve tabii ki kafa da yemiş bir olarak eğer karşılaşırsanız hazırlıklı olun şeklinde girdiğim bir entry'dir. (sakın yanlış anlaşılma olmasın) o yıllar taekwondo çalışmıştım ama olgunlaşınca neredeyse tamamen tersi bir prensibe sahip olan aikido ya yöneldim.
şöyle diyelim ve bitirelim; yapmasan da bil ama bilmediğini sakın yapmaya kalkma. (bkz: don t try to do this at home)
an itibariyle yapmak istiyorum, ama neye ve kime belirsiz, kimse zarar görmesin istemiyorum, ama yapmak istiyorum evet. ilkel dürtüleri olan bir hayvanım belki de.
(bkz: 10 adımda kafa atmak)
iki elinizi yumruk şeklinde çenenizin altında ve birbirine yakın tutarak attığınızda, pow'unuz daha iyi dolduğundan olsa gerek rakibinizin kendini kaybetmesini daha çabuk kılan harekettir.
kavga anında hasıma atılanı ölümcül olabilmektedir. dikkat edin.
kafa atmasını bilmeden kafa atan kendini bayıltır.
ne yaptığının farkında olarak kafa atan hasmını bayıltır.
topa ve insana olmak üzere ikiye ayrılır.
budur; http://www.ntvspor.net/vi...eri/kaleciden-saglam-kafa
kask ile yapıldığında asla zarar görmeyeceğiniz lakin karşı tarafın zifirini sikeceğiniz vuruştur.
yapılmadan önce derin nefes alıp hedefe konsantre olarak, yıkımı yüzde 100 artacak olan kafa tepiği.
isabetliyse çok etkili bir vuruş tekniğidir. esas olan surat ortasına alnın üstünü denk getirmektir.
erkeklerin en zevk alarak yaptıkları işlerden biri. bknz hobi
silent hill'deki piramit kafaya yapılmaması gereken fiil.
pyramid head
http://en.wikipedia.org/wiki/pyramid_head