bugün

Türkiye'nin dostu olan Güney Asya ülkesi.Başkenti islamabad.4 eyaletten oluşmaktadır:Pencap,Sind,Kuzeybatı Cephesi ve Beluçistan.Devlet başkanı Pervez Müşerref'tir.
hindistan'ın ikiye ayrılması sonucu kurulmuş bir ülkedir.
başkanı beşiktaş taraftarı olan ülke..futbol topu yapma konusunda ileri gitmiş bir ülkedir..
asya'daki türk kökenli ülkelerden bile daha samimi olduğumuz ülke.
insanin turkleri cok sevdigi, muhammed ikbalin memleketi. ayrica konustuklari dil olan urduca'da bir cok turkce kokenli kelime vardir. pervez muserref gibi turkiyede okumus ve turkce bilen bir lidere sahiptir. hint diyarinin muslumanlasmasinda turklerin payinin oldugunu biliyorlar mi bilmiyorum ama gercekten bizleri cok seviyorlar.

iran yalan, dost ve kardes pakistan...
eskiden hindistan toprakları olan pakistan 1947 yılında hindistan'ın ingiltere'den ayrılması ile beraber kendi liderleri muhammed ali cinnah önderliğinde hindistan'dan ayrı bir devlet olarak kurulmuştur. o zamanlar bugünkü pakistan, batı pakistan olarak biliniyordu. şimdilerde yine ayrı bir devlet olan bangladeş ise doğu pakistan'dı * hindistan ile aralarında jammu keşmir toprakları devamlı surette bir anlaşmazlık meselesidir. her iki devlet de nükleer güce sahiptir.
sürekli sürtüştüğü hindistan'ın nükleer güce sahip olmasından sonra ,pakistan başkanı ziya-ül-hak'ın çabalarıyla kendiside nükleer güce kavuşan ülke.ziya-ül-hak bu konuda öyle hırslıdır ki "kuru ot yiyeceğiz yinede nükleer silahları yapacağız" açıklamasını yapmaktan kaçınmaz. tüm yatırımların o yöne yapılması ve talihin pakistanın karşısına çıkardığı muhammed han'ın derme çatma tesisleriyle sonunda istenilen olur. böylece oluşan güç dengesi sayesinde keşmir sorununun çözümü iyice zora girer.pakistan, bu güce sahip tek müslüman ülkedir.
cocuklarin, babalarinin ismini soyad olarak aldiklari ulke. neticede kadin evlendiginde kocasinin soyadini aldigindan dolayi bir ailede anne ve babanin soyadi ayni, cocuklar da babalarinin ismini soyad olarak almalarindan dolayi cocuklarin soyadi aynidir.

babanin ismi: muhammed ali
cocugun ismi: sanna muhammed(kiz) ve ejaz muhammed(erkek)
(ps. kiz cocuklar evlendiklerinde kocasinin soyadini aldiklarindan ornek erkek cocukla devam ettirilmistir.)
babanin ismi: ejaz muhammed
cocugun ismi: nosheen ejaz(kiz) ve pervez ejaz(erkek)
tıp konusunda oldukça mesafe katetmiş kardeş ülke...
(bkz: benazir butto)
türkiye yi ve türkleri çok seven insanların yaşadığı ülkedir... insanları ne kadar temiz ve iyi yürekliyse şehirleri o derece kirlidir ve havada garip ağır bir koku vardır ki nereye giderseniz gidin o koku hep vardır...
TÜRKiYEDEN HiNDiSTANA YAPILACAK OLAN BiR YOLCULUKTA iRANDAN (ZAHEDAN) SONRA KARA YOLU iLE TAFTAN ŞEHRiNE ULAŞIP, TAFTAN ÇÖLÜNÜ TRENLE GEÇMEK ZORUNDA KALIP ELLi DERECE SICAKTA 32 SAAT YOLCULUK YAPTIĞIM, YOLCULUĞUN SONUNDA AYNAYA BAKTIĞIMDA KENDiMi TANIYAMADIĞIM, BÜTÜN BUNLARI BANA YAŞATMASINA RAĞMEN iNSANLARINDAKi TÜRK DOSTLUĞUNDAN DOLAYI ÇOK TA SEVDiĞiM HiNDiSTANDAN ON KAT DÜZENLi VE TEMiZ AMA iRANA GÖRE DAHA DÜZEENSiZ VE PiS OLAN ÜLKE.
ÖZELLiKLE YAŞLI AMCALAR (Ki iNGiLiZ SÖMÜRGESiNi YAŞAYANLARI MEVCUTTUR VE ÇOK iYi iNGiLiZCE KONUŞURLAR) TÜRKiYELi HELE iSTANBULLU OLDUĞUNUZU ÖĞRENDiKLERiNDE SiZE ÖYLE BiR BAKAR ÖYLE BiR SEVGi GÖSTERiRLERKi DUMUR OLUP OLDUĞUNUZ YERDE KALIRSINIZDIR.
ÜZERiNiZDE iSTANBUL, VEYA TÜRKiYEYi HATIRLATAN HERHANGi BiR KiYAFETLE GEZMENiZi HiÇ TAVSiYE ETMEDiĞiM ÜLKEDiR AYRICA ZiRA iLGiDEN SOKAKTA YÜRÜYEMEMENIZ SÖZKONUSU OLABiLiR.
AYNI DURUM iRAN iÇiN DE GEÇERLiDiR AMA BiR FARKLA, iRANDA TÜRKiYELi OLDUĞUNUZU ÖĞRENEN HERKES SiZi DURDURUP BARLARI PAVYONLARI VE KARAKÖYÜ SORAR. HELE BiR DE MUHATABINIZ OTOBÜS VEYA KAMYON ŞÖFÖRÜ iSE BU MUHABBET MUHATABINIZIN SALYALARI YÜZÜNDEN MiDE BULANDIRICI BiR HAL ALABiLiR.
180 milyona yakın nüfusu olan, Türkiye'nin tek gerçek dostu ülkedir.. öyle ki; kurtuluş savaşı zamanı kadınlar kollarındaki bilezikleri çıkarmışlar ve bize yollamışlardır.. Devlet başkanı Pervez Müşerref'tir...
(bkz: cive pakistan)
kendine gerçekten yazık eden ülke. gerçekten pervez müşerref ne yapsın karanlık güçler ülkeyi sarmış durumda dini hala kapalı kutu olarak yaşayan bir ülke iç savaşın uzun bir zaman sürecegi ve çok yakında ülkenin iç karışık ile malum bir iktidarsız devlet olacagı bellidir.
(bkz: keşke bütün insanlar kardeşçe yaşasa)
depremler ve evsiz kalan milyonlarca insan, sel felaketleri ve evsiz kalan binlerce aile, şeriat yanlılarının ayaklanması ve binlerce ölü, darbe girişimi ve binlerce ölü şeklinde başlayan haberler ile sürekli gündeme gelen kardeş ülke. yoksullugun ve cehaletin islam cografyasında en belirgin oldugu ülkelerden biridir.
dünyanın en kaliteli futbol toplarının üretildiği ülke. *
kıbrıs türk cumhuriyeti'ni tanıyan ender ülkelerdendir.
Ordu göreve diye bağıran bazı vatandaşcıklarımıza; alın size ordu görevde olduğu zaman böyle ülke yönetiyor diye örnek gösterilmesi gereken diktatörlük.
dün devlet baskanı pervez Müşerref tarafından 'ülkedeki aşırı dincilerin isyanı ve yargının müdahaleleri' sebep gösterilerek ikinci kez askeri darbe ilan edilen ülkedir. Özel televizyon kanalları kapatılıp, telefonlar asker tafafından kontrol altına alınmıştır. Ülkenin tarihinde ki ilk darbe yine pervez Müşerref tarafından ilan edilmişti.
yeni bin rublesine türk bayragi basan devlet.

--spoiler--
http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=180&sz=89405
--spoiler--
salah birsel şiiri.

çıt çıt çıt güzin demek buzlu viski
siz bilmiyorsanız ben biliyorum
ben içki seviyorum
güzin'i de seviyorum sıcak olursa
haziran olursa bütün esmerleri topluyorum
ama nerden şimdi aklıma geldi
güzin varken haziran

akşam olursa güzin'leri selamlıyorum
100 bin güzin bir o kadar da dudak işte
300 dudak iyi kötü eğilip öpüyorum
ben çiçekleri esmerlere boyuyorum
üsküdar'ı da boyuyorum kalabalık olursa
ama nerden şimdi aklıma geldi
güzin varken üsküdar

çıt çıt çıt bütün esmerleri ben övüyorum
güzin'i de övüyorum esmer olursa
güzin demek düğün dernek
siz inanmıyorsanız ben inanıyorum
ben pakistan'ı da seviyorum
ama nerden şimdi aklıma geldi
güzin varken pakistan

köçekçeler (toplu şiirleri 1), adam yayınları
gandhi'nin ayrılmaması için günlerce ölüm orucu tuttuğu ülkedir. tam adı Pakistan islam Cumhuriyeti'dir. müşerref'in değimiyle demokrasi ile yönetilmektedir.
benazir butto nun suikast a uğraması ile iyice kaosa sürüklenecek olan ülke.
100 milyonu aşkın nüfusuyla akla gelen siyasi sorunlar yüzünden belini doğrultamayan sadece pasaportu olan insanlara kimlik veren türk dostu bir ülkedir.