bugün

"-" işareti ile gösterilen değer.
sağlık terminalojisinde hayat fonksiyonları durmuş olan için solenen
(bkz: negatif)
Komik olduğunu zanneden, sadece ekşisözlük yazarlarının esescinin g*tünü yalamak için alkış tuttukları (şukela,okurken yarıldım, gibi yorumlarla) zavallı bir yayın(-dı).
dilimizin yan arka kısmıyla algıladığımız tad.
gürcüce altı.*
alkolün veya diger maddelerin etkilerini kaldıramayıp cok cabuk yıkılan yada abuk subuk hareketler sergileyen insana gece bitene kadar ortamda verilen isim. (bkz: eksiye düşmek)
sözlükte yazmaya yazmaya nasıl bir his uyandırdığı unutulan meret.

birkaç gündür yeniden yazıyorum; ben yokken yükselen karmam tepetaklak olacak yakında, hissediyorum.
yunancada da 6 sayısını ifade eder.
(bkz: iki eksi birleşmeden artı olmaz)
Zıt anlamı pozitif olan negatif diye adlandırılan saçma bir şey.
(bkz: Negatif)
Yemekten bıktım.
matematikte çıkarma işleminin sembolüdür. evet.
alpertunna'yı bilirsiniz, eksi vermez, artı vermez, eksilense s*klemez, artılansa sevinmez, horoz gibidir, vura vura geçer.

bilirsiniz, pc ya da bilgisayar başındayken atatürk'ü günde bir kere anarım, genelde geceleri olur, özünde şu son bir iki günü saymazsak gündüzleri pek girmem (keyif çatıyorum da ohm, ohm), (bkz: mustafa kemal atatürk) başlığına yazdığım entry dakika geçmeden üç (3) eksi yiyor.

bir rastlantı, iki rastlantı, üç rastlantı.. bir haftadır böyle, ruskekliği ya da bilmem neresini avuçlayan barbaros gibi açık da eksilemiyorlar, bre kimsiniz siz? derdiniz var ise bana anlatın uşaklar, hollanda'dan gelen malzemeler var taze taze, çözerim sorununuzu.
sözlükteki bir oy. zıttı "artı"dır. 3 gündür bir arkadaş sürekli beni eksiliyor. kimsin lan sen.

edit: geldi gene..
Artık birisi eksilediğinde nickinin direkt o seçmeden gözükmesini istediğim bir güncelleme isteği.*