1. 1.
  jean luc godard 'ın serseri aşıklar'ının* patriciası. romain gary nin bir zamanlarki eşi. aslen amerikalı olsa da genellikle fransız filmlerinde yer almıştır. oyunculuğundan çok intiharıyla konuşuldu ne yazık ki. kısa saç bir insana bu kadar mı yakışır. patricia karakteri teoman nın papatya şarkısında gönderme yapılan kişidir bu arada. hani çok sevdiğin o filmi gördükten sonra kısacık kestirip saçlarını içtin ilk sigaranı
  7 -1 ... audrey
 2. 2.
  (bkz: yalnız avlanan tanrıça)
  1 ... panapa
 3. 3.
  dünyanın en güzel kısa saçlı kadını.
  3 ... louis cyphre
 4. 4.
  godard'ın vazgeçilmezlerinden.
  ... zibende
 5. 5.
  liv ullmann ile birlikte(zaten aynı sene doğmuşlar da bizim jean canına kıydı genç yaşında), nasıl anlatayım bilmem ki;

  (bkz: aysel git başımdan)

  ve hatta,

  gözlerin gözlerime değince,
  felaketim olurdu ağlardım.

  demek istediğim.
  1 -1 ... paradigma
 6. 6.
  ''patricia franchini'' karakteriyle (bkz: serseri aşıklar) filmindeki guzel amerikalı.o filimde aklımda en çok kalan sahne çizgili elbisesiyle yolun ortasında gazete satması ve bağırması.bu kadar guzel bir kadının bir kutu uyku hapıyla hayata gözlerini kapatması çok acı tıpkı ''Belmondonun'' filmin sonunda ölmesi gibi.
  ... brell
 7. 7.
  yeni dalga'nın kült filmlerinden birisi olan : a bout de souffle filminin kadın başrol oyuncusu. filmde de belmando'nun partnerini canlandırmakta. diğer godard filmlerinden alışık olduğumuz üzre filmin sonunda belmando'yu satan karakterdir. bu tip satıcı bir karaktere masculin feminindeki children of coca cola lardan birisi olan ve children of marx lardan birini satan chantal goya örnek verilebilir.

  hayatının daha ilerki dönemlerinde içersine battığı alkol, yanlış evlilikler, ölen bir çocuk ve georg traklvari bir intihar teşebbüsü hayatı onun için içinden çıkılmaz bir hale getirmiştir. ölümü ise sır perdesiyle kapanmıştır. carlos fuentes'in bu "Yalnız Avlanan Tanrıça" sının "yalnız mı avlandığı" yoksa gerçekten intihar mı ettiği ise kesinliğe kavuşmamıştır.
  ... calderon de la barca
 8. 8.
  kısa saçlı kadınların sebebi olan güzellik.*
  jean seberg
  2 ... haziran
 9. 9.
  çok sempatik ve zeki yazar. * *
  1 ... ecileyte
 10. 10.
  kısa saçlı kadın imgesi.

  iri gözlerini gözlerime dikip, içten ve umursamaz bakışlarıyla bana saatlerce baktıktan sonra sadece "çok acıktım" demesini "istiyorum" ama bunu, benim bu isteğimi onun bilmeden yapması gerekiyor.
  1 ... metalycra