1. 1.
  islam dinince 4 buyuk melekten biridir.kıyamet habercisi olarak bilinir.
  ... hasnicktir
 2. 2.
  sûr borusunu üflemekle mükellef melek.
  1 ... the kene
 3. 3.
  Dünyanın oluşumundan önce sur'a üflemiş;tekrar üflediğinde kıyametin kopacağı Kur'an'da yer alan 4 büyük melekten biri.
  1 ... esteban
 4. 4.
  kıyamet günü surunu öttürerek bütün ölmüş kişilerin canlanmalarını, ayağa kalkmalarını haber verecek olan melek.
  1 ... hoscakal
 5. 5.
  Aklıma hep şu soruları getiren görevli melek; üflerken acaba belirli bir makama uyacak mı? Hem bizim hem de onun için şüphesiz en önemli olacak olan güne, büyük showa acaba önceden hazırlık yapıyor mudur? Bir de isyan etmiyormudur neden en angarya ve en önemsiz iş bana düştü? içten içe hayıflanıyor mudur bu duruma? Mikail kafasına göre kar yağdırıyor, hortum çıkartıyor, kafasına göre küresel ısındırıyor alemleri, bana vermişler bir düdük diyor mudur?
  8 -6 ... oldu
 6. 6.
  adem peygambere secde eden ilk melektir. sûr borusunu üflemek ile görevlendirişmiştir. sûr'ü 3 defa üfleyecek, ilkinde çıkan şiddetli sesten dolayı insanlar ölecek, ikincisinde insanlar dirilecek, üçüncüsünde ise hesap vermek için maşherde toplanacaklardır.

  ayrıca diğer meleklerin görev dağılımlarını da yapar. levf- i mahruz'da yazılanlara göre diğer meleklerin görevlerini belirlediği de bilinir. buradan yola çıkarak melekler arasında ki en rütbeli olanıda denilebilir. yalnızca sûr için yaratıldığı söylenemez. zira ayetler '' biz alemleri oyun olsun diye yaratmadık '' diyor. yani hiç bir şey nedensiz veya boşa yaratılmamıştır.
  8 -2 ... traktor
 7. 7.
  gelmiş geçmiş en kötü isimlerden biridir kanımca. daha doğru düzgün isimler koyun şu çocuklara yahu ömür boyu taşıyacaklar o ismi dedirten cinsten.
  2 -2 ... leggare
 8. 8.
  tanrı tarafından kayırılmış melektir. azrail ordan oraya koşup insanların canını alırken,cebrail ayetti savaşta müslümanlara yardımdı koşarken, mikail balkanlardan ülkemize soğuk hava dalgası yollarken cep telefonunun alarmını kurmuş kıyameti beklemektedir. ayrıca bu entry için beni ahirette tenhada kıstıracak melektir.
  (bkz: çıkışa gel lan)
  (bkz: ballı melek)
  14 -7 ... shadowkiss
 9. 9.
  sura bir kere değil iki kere üfleyecektir. birinci üfleyişte herşey dağılacak, paramparça olacaktır, kıyametin koptuğu gündür. ikinicisinde ise bütün ölüler dirilecektir.
  3 ... zarth vader
 10. 10.
  (bkz: levh-i mahfuz)
  1 ... kizilmaske