bugün

http://www.sabah.com.tr/2006/02/07/gun119.html

Bir dolandırıcılık yöntemi olarak kullanılan iddiamsı söz öbeği. inandırıcılığı görelidir.
Herkesin allah oldugunu kabul edersek gercek bir düşüncedir...Bizim millet niye bu kadar saf demeye geliyo sonunda...
(bkz: cehennemde gotumuzu girecek baslıklar)
son günlerde Neco saysesinde gündeme gelen mevlana yüce vakfı teşkılatı * başkanı Zeliha bülent çorak'ın iddiası . * *
(bkz: sen allahin bir lutfusun)
batıni öğretisinin ulaştığı son nokta. hallac ı mansur un derisinin yüzülerek öldürülme sebebi.
(bkz: serefsizim benim aklıma gelmisti)
nietzsche'nin sürekli agzinda geveledigi sey...

(bkz: friedrich wilhelm nietzsche)
hallaci mansur'un ettigi kelamdir ve bunun yuzunden taslanarak oldurulmustur. aslinda amaci, tahminen, (tasavvufta cok ileri gidip) allah'in sifatlarinin insandaki tecellileri hakkinda bahsetmektir. tasavvuf derin bir mevzudur ve herkes kaldiramaz. bu durumda ya hallaci mansur durumu kaldiramamis, ya da taslayanlar kaldiramamistir.
(bkz: enel hakk)
en güzel cevabı Erkan Oğur - Eksiklik Kendi Özümde şeklinde vermiştir. eksiklik kişinin kendi özünde.
hallac-ı mansur'un hayatına mal olan söz. (bkz: en-el hak)
enel hak yani ben Allahım diyen ve ardından da katledilen Hallacı Mansur'u akıllara getirir. Tasavvufi anlamda kullanmış ancak yanlış anlaşılarak öldürülmüştür.
- aman tanrım
- Smith demen yeterli

(bkz: the matrix reloaded)
Kafir sözüdür. Olm allahla dalga geçilmez lan.
yazar bu başlıkta dikkat çekmek istemiştir.
mal şakirtlerin hallacı mansuru kafir olmakla suçladığı söz. siz bunu diyenin bokunu yiyin amk.
Ben de daenerys targaryen ım. Memnun oldum.
yazar bu başlıkta sıçmanın sınırlarını incelemektedir.
Hallac tarafından söyleneni ben allahtanım bu ise farklı.
(bkz: saçmaladığını anlamak ancak duramamak).
kimse hayır diyemez. tanrı her yerdeymiş çünkü.
o ne lan fotomaç haberi gibi. alo ben allah! allah galatasaray'ı drogba'ya sordu! allah ocakta aslan!!! öldüm gülmekten.
alo kimsiniz?
merhaba ben allah
öyle birini tanımıyoruz.
Ben, allahım allahım ben günahkar ve aciz bir kulunum...