bugün

entry'ler (676)

pis yedili

"lakapsız lise dizisi olmuyor mu?"

işte bu soruyu sordurtuyor bana bu rezalet dizi. yok cimbom, orço, trafo bilmem ne...

ben de kendi lise dizimi çekmeye karar verdim. karakterleri ise şöyle olacak:

1- yarrak hasan

grubun malı, zıpçıktısı. her olaya burnunu sokan, burnunu soktuğu her olayı da boklayan gerzek. aptal mimikleriyle sevimlilik yapmaya çalışır.

2- zurnacı mülayim

yetimhanede büyümüş dertli genç. atarlı şehrin atarlı insanı. annesi yıllar önce talihsiz bir kazada vefat etti. babasının kafasına da okey masasında inek düşünce yetimhaneye gitmek zorunda kaldı. orda çok iyi yürekli bir zurnacıdan zurna çalmayı öğrendi. şimdiye kadar geçimini zurna çalarak sağlıyordu. ta ki bir kavgada zurnayı herifin birinin götüne sokana dek...

3- lamer bünyamin

albino hastası. boş zamanlarında msn şifreleri çalıyor. sevimsizlik abidesi.

4- oynak götlü muharrem

grubun ağır abisi. bu lakap ona neden verildi, bilinmiyor. zurnacıya günde 250 defa "la bi dur gari amına koyim!" diyor. herkes ona hasta. boş zamanlarında google'a özlü sözler yazıp, özlü söz dağarcığını genişletiyor.

5- kaşar hülya

önüne gelene veriyor. (yarrak hasan hariç)

6- jambon yasemin

saçlarının rengi jambona benzediği için bu lakabı aldı. oynak götlü muharrem'e yanık. görüntü olarak hipopotamı andırmakta.

7- ayıcık fadime

140 kilo. ikiz kardeşini yediği hakkında dedikodular var. finansal açıdan grubun amına koyuyor. (her allah'ın günü 14 tane lahmacun yenir mi be kardeşim!)

dizinin ismi: koz maça

kahramanlarımızı yeni okullarında neler bekliyor?

bilgisayar kullanma yaşının iyice düşmesi

yaşanılan durumdur. artık 5 yaşındaki çocuğun bile evinde bilgisayarı vardır. sanal platformlara çok büyük darbe vuran bir durumdur ayrıca.

ben ilk 2004'te bilgisayar sahibi oldum yani 16 yaşında. belki biraz geç ama bence gayet güzel bir durumdu. bilgisayar kullanmayı az çok becerebiliyordum en azından. şimdi bakıyorum 5 yaşındaki çocuk da bile bilgisayar var. örneğin bizim komşunun çocuğu. 6 yaşında, bilgisayarı var. bunun tabi daha hiçbir şeyden çaktığı yok, sürekli beni çağırıyor. yok oyun yükleyiver(oynamayı bilse bir de) yok gogleyi açıver yok bilmemne... ulan daha okuma yazma bilmeyen çocuğa bilgisayar alınır mı?

sanal platformlar da çok etkileniyor bundan tabi. her taraf ilkokul insanı. saçma insanlar, seviyesiz muhabbetler. ahhh ah.

sevgiliden ayrıldıktan sonra atılacak son sms

- siktir git lan zaten bi boka da benzemiyodun. ben kaçar sen kaşar. ayna ayna, çelik ayna. (kızgınlık anıyla)

bayram günü sokağa hakim olan pis koku

ah ne pis kokudur o, ah!

bayram günü, millet namazdan geldikten bir saat sonra falan sokağa yavaş yavaş süzülmeye başlar bu koku. böyle işkembemsi, kellemsi bi koku. öyyyyk!

o kokuyu duydu mu burun nasıl yesin kavurmayı? sokaktan böyle iğrenç bi tezek kokusu, işkembe kokusu gelirken sen nasıl yiyebilirsin o çatalındaki eti? sen ete bakarsın, et sana.

ben bu yazıyı bir öküze yazdım

- amma da lezzetliydin be!

(evet, öküz kestik)

oy vermeyi bilmeyen yazarlar

- bu entrynin üzerine gelin. nickimin altında bir kaç garip işaret çıkacak. gülen surat ifadesine tıklayın, oy vermiş olacaksınız. somurtan surat ve tekerlek ağızlı suratlara dokunmayın, onlar oy değil, süs.

not: başka yazar üzerinde denemeyin. ben seçeneklerden seçtim bu gülen suratın oy düğmesi olmasına. genelde yazarlar somurtkan suratı seçerler oy düğmesi olarak. o yüzden bana oy vereceğiniz zaman gülen surat ifadesini, diğer yazarlara oy vereceğiniz zaman somurtkan surat ifadesini kullanın. hadi canlarım benim, göreyim sizi.

angus ve sarıkız diyalogları

- lan, sarıbok! seninki o kadar boynuzlamış ki seni dünya'yı taşıyormuşsun o kafandaki boynuzlarla, doğru mudur?

+siktir lan, angut.

yaran mesajlar

annenin attığı mesaj.

- yüce allah seni ıslah etsin oğlum!

16 19 kasım 2010 türkiye genelinde hayvan katliamı

bu başlık da bize göstermiştir ki trollüğün modası geçmiş. bayat tad veriyor artık. ayrıca hala bunlara kanan varsa ya acemidir ya zeka yoksunu.

tanım: katliam değildir. beceriksiz, ahmak insanların elinde değişebilir, o ayrı.

unutulmaz film replikleri

koğuş ağası: k.a şaban: ş mahkum1: m1 mahkum2: m2

k.a: (bıçak çıkartır)ben adamı bunla şişlerim ulan!
ş: kebabçı salonu mu ulan burası, ayı? (elindeki tesbihi atar, koğuş ağasının kafasından geçirir)
ş: aa nasıl geçirdim ama?
k.a: ne demek ulan bu?!
m1: manası çok derin. ben adama bilezik gibi geçiririm demek.
m2: saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar.

türk filmlerinde geçmiş en iyi iki üç replikten birisidir bana göre.

michael jackson dansı yapan yarışmacılar

yetenek sizsiniz adlı yarışmanın %30'ını oluşturan yarışmacılar. diğer kısımlar şöyle:

%20 break dansçı
%20 şarkıcı
%25 geri zekalı
%4.99 olmasa da olur ama iyiymiş bu da
%0.01 kayda değer yetenek

michael jackson

hani bu taklitleri var ya bunun, izlerken "oha ya müthiş dans ediyor!" dediğimiz. işte onlar bile bu kadar iyiyse michael jackson'ın ta kendisini düşünmek bile istemiyorum dedirtiyor. büyük adamdı harbiden.

yetenek sizsiniz türkiye

o bastıkları butona "siktir" adını verdim. programı az da olsa eğlenceli kılabiliyor.

- aha acun siktiri bastı.

sarhoş replikleri

(adam arabayı nehire yuvarlamış)

- kestirme diye girdik ağğbey.

ihl sözlük

fethullah gülen'e "durmadan ağlayıp zırlayan adam", "sahte gözyaşı dökme ve böğürme sanatının en iyi icracısı" gibi şeyler dediğim için beni 15 günlük çaylaklık cezasına çarptırmış sözlüktür. halbuki geleli 4 gün olmuştu daha. *

asdkjhasdaskda yerine eyjafjallajökull diye gülmek

spastik gibi. o ne be öjkykasdfsydss?

ihl sözlük

imam hatip liseliler sözlüğü. ancak ben ne yapıyorum? herkese "yobaz" diyorum. yobaz dediğim kişilere de "kesin imam hatip lisesinden mezundur" yazıyorum. uçurabilirler beni ama zevkli bir iş. *

lokantadan ağzında kürdanla çıkan adam

lokantadan çıkıp bir de o kürdanla stada kadar geleni de vardır.

sözlük yazarlarının itirafları

ebeveyn kelimesini bir ebenin adı sanıyordum lan. (bkz: ebe wayne) *

smokin413

bir adet 7. nesil yazar. hoş gelmiş.