bugün

entry'ler (1021)

iett otobüsünde öpüşen çift

esadaş'da öpüşmelerinden daha tehlikesizdir.

msn de bulunan kızla sevişmeye ta erzurum a gitmek

"g*t kıspetten çıkarsa y*rak bağdat'tan gelir" atasözünün de işaret ettiği üzere bu konu üzerine yüce toplumumuz hiçbir zahmeti göz önünde bulundurmayıp hedef uğruna elinden geleni yapmayı ilke edinmiştir. zira bu atasözüyle ne kadar alakalıdır bilinmez ama "sora sora bağdat'ın bulunması" da ulaşmak için de her yolun denenmesini ifade ediyor olamaz mı? *

fakir erkek ve fakir kızın sevişmesi

dikkat ıkınımsal ve çağrışımsal entry geliyor...

yoksuluz gecelerimiz çok kısa
dört nala sevişmek lazım *

hasan ali yücel

yazık ki kendisinden sonra o koltuğa en çok oturan kişi hüseyin çelik olmuştur.

enstruman çaldığını sanan ev arkadaşı

-- hacı bak şimdi unforgiven patlatacağım
++ tamam tamam ben bulaşıkları yıkarım.

fight club

roger waters , it s a miracle da

"We've got Mercedes
We've got Porsche
Ferrari and Rolls Royce" dizelerinin ardından "We've got choice" diyerek ciddi bir eleştiriyi aslında son derece ironik bir şekilde ele almıştı. evet "sözde" tercihlerimiz vardı. waters'ın da dediği üzere "mercedes , porsche , ferrari ve rolls royce" tüketici topluma sunulan alanındaki en "iyi" değerlerdi. tüketim toplumu kendi değerleri ekseninde "iyi" kavramını istediği şekilde doldurabiliyordu ve dayatıyordu. koskoca bir insan ömrünün sadece bu maddesel değerlere ulaşma yolu ile harcanması tüm sistemin gizemini özünde aşikar ediyordu. yaratılan tüm bu uygarlık göz göre göre bu düzene ön ayak oluyor nedendir bilinmez çoğu zaman karşı durmayı aklına bile getiremiyordu hatta belki de karşı durmayı bireysel çıkarları ekseninde gerekli görmüyordu.

fight club bu işleyişe keskin bir duyarlılık ile dokunmayı başarabilmiş bir eser. sisteme karşı kendi doğruları ile karşı durabilme cesaretini gösteren bireyin bu süreçte yaşadığı psikolojiyi , tercihlerini , duruşunu ele alma hususunda son derece başarılı. zira sistemin en büyük gerçeklerinden biri farklı olanı ötelemek,kabul etmemek,uzaklaştırmak. chuck palahniuk farklı olabilmenin en doğal insan hakkı olduğu gerçeğini , kendine göre sisteme karşı en ciddi silah olarak görmüş ve özgür insanın varlığını ancak anarşiye müsait bir toplumun içerisinde resmetmeyi uygun görmüş. filmde hatırlanırsa evlerinde birlikte yaşamak için kapılarında günlerce bekleyen insanları farklılıklarını yüzüne vurarak sınamaya çalışmaları aslında tüm filmin perde arkasını su yüzüne çıkartıyordu "sen çok şişmansın,defol buradan" , "yaşlısın,küçüksün hatta sarışınsın"... nihayetinde en büyük hile "hiçbirşeyin asla yetmemesi insanın varoluşunun sürekli bir eksikliğe işaret ediyor olması ve bu eksikliğin ancak sistemin iyi dedikleriyle gideriliyor olması" oyununda gizliydi. fight club tüm bu noktaları örtülü bir yaylım ateşi altında kanlı bir atmosferde sahneleyebilmiş.

18 nisan 2009 ankaraspor fenerbahçe maçı

son derece zevksiz bir maç. fenerbahçe şampiyonluk yolunda artık hiçbir iddaasının olmadığını kendine inandırmışcasına oynuyor. fenerbahçeli futbolcuların çoğunun eli belinde gezdiği dikkatimi çekmedi değil.hadi anlıyorum iddian yok ama seni orada izlemeye gelen binlerce seyircin var en azından onlara seyir zevki yaratacak bir maç izlet.

ç harfine uygulanan ambargo

biraz ironik biraz da çağrışımsal..."Onlar abc'yi öğrettiler, Che'yi biz öğrendik." *

eski fotoğraflara bakıp hüzünlenmek

"Herkesin kendi mazisine hasret çekmesi tabiidir. Zira bu en güzel hayat çağında, yirmi yaşlarında bulunduğu zamanı sevmesi ve ona tahassür etmesi demektir. Mazi en kıymetli zamanlarımızdır. Zira hatırımızda bugünlerimize kadar devam etmesiyle, en çok uzamış olan, en çok yaşamış bulunduğumuz zamanımızdır. Mazi hâle uzaklığı nispetinde sağlamdır ve biz ona hayatımızı uzattığı nispette bağlı kalırız." diyordu abdülhak şinasi hisar , boğazici mehtapları'nda .
özellikle türk dilinin genel vurgu esasına da dayanarak tümce sonundaki kısım biraz daha dikkatimizi çekmeli ,zira "biz ona hayatımızı uzattığı nispette bağlı kalırız" derken geleceğimizi de varedişi ile sarıldığımızı belirtir mazimize,ona sarıldığımız kadar varızdır. sadece bu bile maziye bakıp hüzünlenmeye maziden gelen seslerin, kokuların ve renklerin bizi hüzünlendirmesine neden olabilir.

12 nisan 2009 galatasaray fenerbahçe maçı

galatasaray an itibariyle oyuna daha hakim görünse de her iki takımda da bireysel yetenekleri yüksek olan futbolcuların bulunması maç için herhangi bir tahminde bulunmayı hala mümkün kılmıyor.

izmir

bütün sokaklarının denizlere çıktığının bilinciyle yaşar oradakiler. ve gereğini yaparlar.

gavur izmir burada tayyip nerede

onlar ankara'da ve istanbul'da elektrikleri kesip insanları karanlıkta bırakırlar ama güzel izmirim cumhuriyet meydanında ampulu her seçimlerde patlarak aydınlığını devam ettirir.

akp nin izmir açılımı

sonuçlar göstermektedir ki , bu açılım girdiğinde açılmamaktadır. *
iZMiR HER ZAMANKi GiBi DURUŞUNU GÖSTERMiŞ VE YÖNETiCiLERiNE OLAN GÜVENiNi BiR KEZ DAHA GÖZLER ÖNÜNE SERMiŞTiR.

gardaş neydisen

tipik bir erzurumlu hitabı...

çalışan kadın aldatır şeklinde vaaz veren imam

din hayvanıdır.

sözlükte çok sağlam pes oyuncularının olması

sözlükteki pes oyuncularının gazla çalışması.

(bkz: çok sağlam) *

yeni şafak

http://yenisafak.com.tr/P...2009&c=2&i=176440

sıkışmışlığını , daralmışlığını ve ezilmişliğini maalesef sadece iftiraların arkasına sığınarak , belge veya bilgilerle değil "abim dedi öyle oldu" zihniyetiyle , bastırmaya çalışan ve hatta görmezden gelen ;yazı işleri ofisinin cemaat evinden farksız olduğunu düşündüğüm kağıt israfı.

bu adamların gazete çıkartması için kesilen ağaçlara yazık.

emo er kişisinin askerde başına gelen olaylar

tezkeresini alışını takip eden aylarda arkadaşlarına askerlik hikayelerini anlatmak için hep şöyle başlayacaktır.

-- bigün yine beni döfüyodu komutaaaaaaaaaaaaaaaaaan....

kahyanın karısı

adından da anlaşılacağı üzere sanırım çok sürprizlere gebe olmayan bir film.

19 mart 2009 galatasaray hamburger sv maçı

hamburg'un çok tehlikeli ataklarla galatasaray kalesinde gol aradığı maç. sanki takımımız rakip takımı hafife alırcasına mı oynuyor yoksa bana mı öyle geliyor bilmem ama gidiş pek hayra alamet değil.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.