bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Richard Matheson'un muazzam bilimkurgu eseri. ithaki yayınları tarafından basılmıştır. Bir insanın yabancılaşmasını anlatır, finali çok vurucudur. insan toplumunun yerini vampirler almıştır eserde ve dünyada gerçekten de tek canlı kalan insan Robert Neville'dir.

"Gündüzleri sorun yoktur... Ama geceyle birlikte sokaklar, karşı konulmaz bir dürtüyle arzuladıkları o kıymetli sıvı için; kan için, dünyadaki son insanın kaleyi andıran evine doğru uluyarak, sürünerek, yalpalayarak yürüyen ölülerin kemik beyazı bedenleriyle dolmaya başladığında çöker dehşet kentin üzerine..."
    9 ... loras
  2. 2.
    film fragmaninda calan müzik requiem for a dream soundtrack'den araklamadir.

inanmayanlar dinlesin
    http://www.youtube.com/watch?v=R4hltqBWH70+

bu da orjinal hali
    http://de.youtube.com/watch?v=rA8kZ2R90Tw+

bu kadar da olmaz ki kardesim.
    4 -3 ... b2dalo
  3. 3.
    kansere çözüm olması için geliştirilen bir tür virüsün beklenmedik bir nedenden dolayı değişime uğraması ve bunun da insanlara bulaşmasından sonra gelişen olayları anlatan bir Francis Lawrence filmi.
    izlenimlerim;

--spoiler--
    film de başrolde will smith ve yoldaşı k9 sam'i görüyoruz. oyunculuk oldukca başarılı. yalnızlık psikolojisinde insanın ne gibi durumlar göstereceğini çok iyi anlatmışlar. film başlangıcı, gelişimi düzgün ve doğru zamanlamalarda işlenmiş.
    ancak filmin süresi beklediğimden daha kısa geldi. bu yüzden konunun finale bağlanması biraz aceleyle olmuş gibi geldi.
    daha uzun bir film olmasını beklerdim.
    --spoiler--

film türkiye de gösterime girmedi. ama girdiğinde mutlaka izlemeniz gereken bir film.
    4 ... lucifer anarchos
  4. 4.
    tek solukta izlenebilecek harika film.
    3 -1 ... kaytanbiyikliprens
  5. 5.
    sonu çabuk getirilmiş film öyle ki sanki yapımcı musluğu kapamışda hemen toparlayıvermisler gibi. Sonunun bu şekilde kötü bağlanması sinirlendiriyor insanı güzelimm filmi piç ettiniz diye.

--spoiler--
    itiraf ediyorum sam'in öldüğü sahnede ağladım.
    --spoiler--
    9 -1 ... bellum
  6. 6.
    farklı bir kurgu ile internete düşmüş, saçma sapan çeviri ile kuşa çevrilmiş, yetersiz felsefesine rağmen ilk üç günde abd'de yaptığı 76,5 milyon dolarlık hasılatı ile bir anti-ütopya filmidir.
    1 -1 ... antilopyawrusu
  7. 7.
    28 gün sonra nın eline su dökemeyecek olsa da, gene de izlenilebilir olan film.
    büyük beklenti hayal kırıklığına sebep olur.
    3 -1 ... terbiyesiz
  8. 8.
    Finali açık bırakıldığından devamının gelebileceğini söyleyebiliriz fakat ben insanların şehir dışına çıkarılması esnasında köprüyü kimin ve neden bombaladığını halen anlayamadım.
    3 -2 ... elendil
  9. 9.
    filmin başındaki ford mustang ile newyork sokaklarında geyik avı sahnesi süper olan film.
    2 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
  10. 10.
    kötü bir finali olan film.
    5 -3 ... kirmizi baslikli istasyon sefi