bugün

hayatımın filmidir! sonundaki redemption songs, çok zor ağlayan beni, içli içli ağlatmıştır. will smith oyunculukta ne kadar çok yetenekli olduğunu bu filmde bir kez daha kanıtlamıştır. çok çok güzel bir filmdir!! Bob marley felsefesi vardır, bob marley'in şarkıları çalar.
Kesinlikle mesajlara ve will smith'in sözlerine dikkat edilmeldir. çünkü, çok şey vardır içinde.

--spoiler--
the people who trying make this world worse, are not taken a day off. How can i? Lighten up the Darkness!
--spoiler-- *
önce dünyanın içine eden, sonrada kurtarmaya çalışan zavallı amerikalıların kahramanlaşma iddiasındaki sıradan filmlerden biri.
dünyalar savaşından sonraki * , en dandik sonla bitmiş film.
bi boka benzemeyen film. gereksiz yani. zaman kaybı da denilebilir. aynı konuda olan örnekleri daha bir izlenilesidir. konu itibariyle hep bilindik olan amerikanlıların dünyanın içine sıçması ve daha sonra amerikalıların dünyayı tekrar kurtamasıdır. hayır madem içine sıçtın, bırak bari bir türk yada bir mısırlı falan kurtarsın anasını satim.
thy nin dava ediceği filmdir.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=297286
çok pis 28 days later andıran film. bi kere konu klasik, ama höttürdeten efekler ve will smith için tahammül edilebilir. yine de benden vasatı geçen oy almamıştır o ayrı.
Will Smith'in muhteşem performans gösterdiği film. Kim ne derse desin çok sevdim.
Bu yil izledigim en iyi filimlerden.Koca filmi neredeyse tek basina goturdu will smith.
Bizimkilerde dava acacaklarmis filimde turk hava yollarinin imaji kotu sekilde zedelendigi icin. Yahu ne salak ne hiyar bir milletiz. Herkesin burnu kaf daginda sen kimsin seni bilen mi var be oglum imajin zedelenecekmis. Hangi imaj?

ha bu arada ispanyolcasi (bkz: soy legend)
şahsen başarılı bulduğum filmdir. psikolojik detayları es geçmemiş olmaları gerçekten iyi olmuş. koca şehirde tek başına 3 yıl yaşamış adam, elbet dengesizlikler olacak, olmalı, olmuş. iyi de becermişler.

yalnız adam normalde ford jip kullanıyor, ava shelby gt 500 ile gidiyor. bu da zekice. o arabaya bir şey olsa üzülürdüm, o ayrı.
kitaptan uyarlama oldugu için yalnızlık duygusunu oluşturmak izleyiciye aktarmak için bazı olaylardan fedakarlık yapıldıgını düşündügüm. başarılı sayılabilecek amerikan sinemasının yine paraya kıydıgı bir yapımdır. will smith ne kadar iyi bir oyuncu oldugunu yine göstermiştir. fakat film hiç beklenmedik bicimde ve ansızın bitmektedir. sanırım yalnızlık hissini seyircide uyandırmak için. yinede iyi olmuş.
will smith'in senaryo ve kurgu açısından diğer filmlerine nazaran vasat olan filmi. şiddetle gitmemeniz tavsiye edilir.
güzel bi kurguya sahip ancak kısa kesmelerinden dolayı bi kopukluk yasadıgınız, will smith in oynadıgı ilginc bir film.
korkunç derecede "28 gün sonra" filmine benzeyen film.will smith'in bu filmi seçme nedenini anlayamadım onca güzel filmde boy gösterdikten sonra.aslında sözüm filme değil senaryoya...halbuki çekimler çok güzeldi her ne kadar bir sahnede adamla birlikte kameraman da koşup ekranı bunaltsa da ilginç bir yaklaşım olmuş.
Basit ucuz bir din propagandası ve bilim düşmanlığını, pahalı ve ortalama insanın ilgisini çekecek şekilde yapmış olan film.
demek ki neymiş bir filmin beğenilmesi için illa kalabalık bir kadroya ihtiyacı yokmuş. will smith tek kişilik koca kadrosuyla gayet güzel bir oyunculuk sergilemiş. gidilesi, izlenilesi bir film.
Teaser'ını izlediğimde "mükemmel bir seyirlik", fragmanını izlediğimde "aman bildiğimiz zombi filmiymiş canım" ama dayanamayıp gidip gördüğümde "iyi ki izlemişim" dediğim film. Özellikle Will Smith'in dünyadaki tek kişi olmasının yarattığı psikoloji çok güzel sahnelerle yansıtılmış (vitrin mankenleriyle konuşmalar, köpeği ile diyaloglar gibi). Eğlencelik fakat yine de bir şekilde görülmesi gereken bir film.
kahraman bir amerikalının insan ırkını kurtarmak için kendini feda ettiği 543432464324136 filmden biri. dikkat çekici iki nokta:
1) will smith de sağlam vücut yapmış pull back up hareketini yaparken helal olsun dedirtti

2) filmin bir diğer başrol oyuncusu olan köpek sam olağanüstü bir oyunculuk koymuş ortaya, yaralandığı sahnedeki performansı necati şaşmaz'dan daha gerçekciydi, hayran kaldım hayvanın oyunculuğuna.
sinemada seyredilmesi gereken, netten indirilip, bilgisayar ekranında izlendiğinde keyif vermeyecek olan gerilimi yüksek bir bilim kurgudur.

çok fena spoiler içerir

--spoiler--
esas oğlan filmin bi yerinde güneşe çıkmaya çalışan canavar/insanın ters evrimini tamamlayarak insanlıktan tamamen çıktığını söylemektedir. Halbuki o abi, esas oğlana onun yuvasından birini kaçırdığı için kızmış ve o yüzden çıkmaya çalışmıştır. filmin ilerleyen kısımların da o abinin, esas oğlanı öldürmek için diğer canavar/insanları organize ettiğini de görüyoruz. yani aslında canavar/insanlar kendi içlerinde bir yeniden kültür oluşturma sürecine girmişler bile.
--spoiler--

bu filmi seven bunları da sever;

(bkz: 28 days later)
(bkz: 28 weeks later)
güzel konu ve iğrenç seneryonun çiftleştiği an.
Efendim öncelikle film yanlız bir insanın şizofrenik hareketlerini iyi analiz etmiş biri tarafından yazılmış şahsen filmi izlerken doktorun şizofreni olduğu için bağışıklık kazandığını düşünmeye başlamıştım .Evet evet * ölüm sahnesine değinmeden geçemeyeceğim 3 yıldır bana bir kurbağada bu şekilde mantıklı bir arkadaş olsaydı öldüğünde bende ağlardım efendim Bunun yanında bu kana susamış yaratıkların elebaşları iyileşen hatuna kızmış olabilir diye düşünüyorum . Filmin sonuda diğer yazarların bahsettiği gibi aceleyle yazılmış sanki ... Bence güzeldi gidip Sinemada * izlenmesi gereken film. *
virüslü filmlerin sonuncusu...
sonu iyi hazırlanmamış bir film gibi geldi bana...

--spoiler--
şöyle ki: adamımız niye kendisi de girmedi bombayı atıp. tabi bende filmi hemen göt eden biri olmak istemem, "he, oğlum şurası mantıksız işte, bak çöktü film", diyerek ama n'apalım insanın aklına bir şey geliyor ve paylaşmak istiyor.
bir de adamımızın evi de cephane ha her evde bir silah, her delikte bir bomba, herçekmece de bir bazuka, evin etrafı ırak'a dönmüş, hey yavrum hey.
--spoiler--

ayrıca sinemada başlarında köpek de mi efsane diye bir geyik döndü arkadaşlarla...
giriş ve gelişmesine hayran kalınacak film. sonuç bölümünü izlemeyin gidin piknik yapın tuvalete girin bi bok bulun ama izlemeyin işte..

edit: imdb de verdigim puan 5 dir bu arada. film ne olursa olsun sonuç bölümü yoksa bir bok değildir.

(bkz: others)
(bkz: the illusionist)
(bkz: shawshank redemption)
(bkz: sixth sense)
1001 gündür kadın eli degmemis willy nin * kadın görünce delirmesi "kimse kalmadi sen ben bir de cocuk" dedigi anda fon olarak izel in bebek sarkisi calinmasi gerekli idi. ardindan da senden cocugum olsun repertuarinin en slow versiyonlari konularak arabesk fantazi türüne de girilerek gise basarisina ulasacagina inandigim film.
capacity cine bonus salon girişinde "i am legent" şeklinde yazılmış film.

Filmin konusu bilindik, sonu küt diye bitiyor...

evet öyle ama, bu değerinden bir şey kaybettirmiyor. Yeterince dinleyince tanırının verdiği mesajlar bir miktar signs a da benzemiş. Yine de o filmden de, yine bin kat daha iyi.

Öncelikle will smith çok iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamış. Fred i tehdit ettiği ve dvd cideki kızla tanışma sahneleri mükemmeldi.

bu rolüyle oscar alsa kimse bir şey diyemez. piyanist te adrian brody daha iyi rol yapmıştı. çünkü will smith rol yapmamış bildiğin, o karakter olmuş.
güncel Önemli Başlıklar