1. 1.
  ingilizce'de "ev" anlamına gelen sözcük...
  3 -1 ... seffafbukalemun
 2. 2.
  "uptıs uptıs" tarzı ritimleri olan elektronik müzik türü.
  4 -1 ... hedebilir
 3. 3.
  ev partisi anlamına gelen, günümüz eğlence anlayışına yön veren tarz. ben söylüyorum bakın, rock mock hikaye olmuş siktir edin, olay artık sex, drugs&house'da.
  3 ... laz pacino
 4. 4.
  bir trance alt türü ve kültürüdür house. genellikle gece klüplerinin vaz geçilmezlerine girse de yine de bir underground kültürüdür house. Armand Van Helden, x-press 2 çok başarılı temsilcileridir.
  1 ... laz pacino
 5. 5.
  hane anlamına gelen kelimedir, home yani yuva yerine kullanılması hatalıdır.
  1 ... muvakkitzade sukufe nigar
 6. 6.
  (bkz: full house)
  1 ... bobbygeneric
 7. 7.
  dart tahtasındaki bir rakama, tek atışta 3 dartın isabet etmesi durumu. her yiğidin harcı değildir.
  3 ... mozambik tavsani
 8. 8.
  70ler boyunca cilginlik haline gelen disconun 80lerin basinda kendini tuketmesiyle yerini alan akim olarak da bilinen house, frankie knuckles ve larry levan gibi eski dj abilerimizin liste basi parcalar calmak yerine underground alanlarinda dolanmasiyla basladi. chicago ve new york taki dj ler teknolojiyle duygusalligin biraraya geldigi, asagı yukarı 120 bpm civarinda bir muzik arayısı icindeydiler. bu arayislar basit bas melodileri ve "four to the floor" ritmi uzerine chicago da teknik oyunlardan, new yorksta ise gospel ve soul etkisindeki vokallerden olusan iki farkli yonde ilerledi. new york ta disconun cıkisinda onemli rol oynayan paradise garage gibi, chicago daki warehouse da house muzigin dogdugu yer oldu. frankie knuckles in bir gece warehouse a davet edilmesinden ve birkac kez daha bu mekanda calmasindan sonra house muzik ismini bu kulupten almis oldu. kisacasi disco ve hip-hop gibi house da once bir dj tarzi olarak ortaya cikti, daha sonra bu tarzda muziklerin plaga basilmasiyla bir muzik turu haline geldi. gunumuzde "house music is a universal language, spoken and understood by all.." sloganiyla muzik sektorune damgasini vurmus; farkli genrelerden bircok sanatci house adi altinda uretim yapmaya baslamistir.
  4 ... mysterecho
 9. 9.
  (bkz: bir müzik türü)
  2 -1 ... denizdvs
 10. 10.
  ürkünç bir filmdir.
  1 -1 ... egedoruk