bugün

entry'ler (1879)

kürt sorununun asıl kaynağı

bu işin tarihi daha erkene dayanır. osmanlı devleti 1.ci dünya savaşı çncesinde avrupanın büyük bölümünü kaybetti. buradaki müslümanlar bugün suriyedeki duruma benzer şekilde kukla unsurlarca dolaylı yolla emperyalist devletler eliyle katledildi. ermeniler ayaklanıp müslüman nüfusu katletmeye başlayınca son 100 yıldır yaşanan olayların anadolu ve ırak dolaylarında tekrar edilmek istendiğini analayan osmanlı devleti ermenileri sürgün etti. yerlerine ise aslen daha güney'de yaşayan ve ermenilerin zulmünden zarar görmüş müslüman kürtleri getirdi.
osmanlının bakışı açısı müslümanı korumak olmuştur, bu yüzden anadolu daha savunulabilir görüldüğüden kendi denetiminin mümkün olduğu savunulabilir alanının içine çekti. Daha sonra ingilizlerin etkisiyle bazı kürt aşiretleri ayaklandırıldı. fakat bunların yanında osmanlıya sadık kalanlarda oldu. bu ayaklanmalar bastırıldı.
daha sonca cumhuriyet döneminde bu sefer dini merkeze alarak kürtlerin ayaklanması sağlandı. 2.Dünya savaşına kadar bir kaç deneme oldu. Savaş esnasında ve sonrasında ise avrupa meşgul olduğu için sorunlar çıkmadı.
70'lerde bu sorunlar yeniden hortlatılmaya çalıştı. Belli ölçüde başarılı oldu. PKK kuruldu vb. Ama sorunun kürtlere yayılması birilerinin bizim çocuklar dediği kimseler darbe yapınca oldu. iste şimdi suriye'de o zaman bizim çocuklar darbe yapmış diyenlerle kol kolalar artık. (bkz: how to train your puppet)

sözlükte siyaset yapan yazarlar

silinseler de sol taraf bir nefes alsa keşke. güncel futbol muhabetleri de tek mega başlık altında birleşsin, sol taraf bir güzelleşsin. (bkz: umut)

whatsapp tan engelleyen kezban

demek ki bir şey senin düşündüğün gibi değil. uzatma sende.

korona fırsatçılığı

bir zamanlar savaş fırsatçılığı yapanlar gibi şimdi salgın fırsatçılığı yapanlar türemiş durumda. bu fırsatçıları kaydetmek, ifşa etmek virüs salgını geçtikten sonra en ağır şekillerde cezalandırılmalarını sağlamak hepimizin boynunun borcu olmalı.

bu sebeple bu başlık altına gördüğünüz benzer durumları yazın. bunları hep beraber cumhurbaşkanlığına isim isim şikayet edelim. kamuoyu oluşturalım. insanların aile, yaşam, gelecek korkularını kullanarak beslenen bu fırsatçıların hak ettikleri cezayı almalarını sağlayalım.

bu şimdi etrafta çok görülen tanesi 5 tl'ye satılan maskelerden yıllardır paket paket alırız babama. 50'li paket 15-20 liraydı hep. şimdi yıllardır bu maskeleri aldığımız aynı eczane paketine 250tl diyor.
insanlar salgından kaçıp evlerine sığınmış, hastalığı yaymayalım kendimizi de toplumu da koruyalım diye eve kapanmış vaziyetteler. haliyle kapalı yerlerde sıkılıyorlar. bunun için playstation dünyanın her yerinde mağazalarında indirim yapmış. playstation türkiye ise indirim yapmayı bırakın, olan indirimleri kaldırıyor.`:https://forum.donanimhaber.com/…-eklendi--142519573`
gittigidiyor güya korona fırsatçılarına fırsat vermemek için maddeler halinde ilkeler yayınlamış. Bir hafta önce 186 lira olan bilgisayar oyununu 195 liraya aldım. satıcı iptal etti 300 liraya yeniden satışa koydu. millet evde sıkılacak oyunlara yüklenecek diye ne kadar satıcı varsa zam yapıyor. daha önce aldıkları siparişleri iptal ediyor. gittigidiyor müşteri ilişkileri ile iletişime geçtim. müşteri ilişkilerinin bir tek "bana ne lan" demediği kaldı. ama sağ olsun o hissi verdi...

tütün yetiştirilen ülkede sigaranın 18 tl olması

tütünün değil, etkilerinin maliyetinden dolayıdır.

kafinur

"kafinur" Hacivat Karagöz neden öldürüldü filminde geçen hayali bir elmastır. boyu bir elmas için olmayacak şekilde devasadır. bir parçası orhan sultanın karısına, bir parçası eretna Han'a daha küçük bir parçası ya pervaneye ya da ahilere gitmiştir.

geceye 90 lardan bir şarkı bırak

Arnavut kaldırımları gibi klibi bile sinematik olan bir şarkı olabilir.

bilimsel araştırma için yardım

Bilimsel bir araştırmaya yardım ederek literatüre katkıda bulunma eylemidir.

Yüksek Lisans tezinin konusu olan bir anket çalışması için yardımınıza ihtiyacımız var. Anket kısacık ortalama tamamlama süresi 4dk. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

https://forms.gle/FfHvDPj7XGuqY7Pf6

kamilkoç vs pamukkale

kamilkoç gitsin o303'le şehir içi hatta talip olsun. kiralık otobüsleriyle, hırsız iş bilmez personeliyle kamilkoçun tek rakibi var o da metro turizm. Bilet fiyatını 10TL aşağıda tutmasına rağmen hala insanlar başka firma tercih ediyorsa başka bir sebepten değil.

gece mezarlıkta sahte parfüm satan babun görmek

alkol etkisi altında görülmek için fazla fantastik bir hayal. farklı bir madde, tiner?

motorcuların genelinin orospu çocuğu olması

bir o işin kültürünü bilip düzgün kullanan adamlar var, bir de öylece kuralsız birşeysiz, özenti kullanan adamlar.

bilen adamı trafikte ayırt ediyorum zaten, onlar şerit tutuyor, yer işgal ediyor.
motorcu ceketi giyip kendilerini herşeyi biliyor sanıp ona buna artistlenen tipler de var. hah onlara kafam girsin ama öteki grubu hariç tutarım. beni özendiriyor onlar.

musluklardan akması istenen şeyler

bir ara sagra specialler'de çikolata çeşmeleri vardı. sokağa koyacaklardır ondan var ya...

kamil koç

iyi görünmek için bot kiralayan leş ötesi firma. personel etraftayken eşyalarınıza sahip olun.

(bkz: kamil koç turizmin metro turzime evrimi)

kamil koç vs pamukkale vs ulusoy vs metro

(bkz: kamil koç turizmin metro turizme evrimi)

kamil koç bir diğerine göre verilmektedir. şu an favorim kesinlikle anadolu olmakla birlikte ikinci sırada pamukkale gelir. ki sebebi pamukkalenin de çok matah bir firma olmasında ziyade müşteri profili iyidir.

abd nin black fridayini etkinleyen yurdum insanı

abd'nin black friday'i nedir? bu bir pazarlama aracıdır. şirketler özel günler yaratır ve bunun sayesinde satış yapar. black friday sezon sonu malları ucuza satıp sürümden kazanma günüdür. ucuz malları pahalı satıp azdan kazanma günene de sevgililer günü denir. noel baba diye de birşey yoktur bu arada. coca cola sokuyor onu da insanların aklına. hani bayramlarda masa başında falan ya.

kamil koç turizmin metro turizme evrimi

özeti şu olabilir. kamil koç turizm sorun halinde sadece oyalamaya oynuyor. koca firma hiç bir sorunu kendi üstüne alınmıyor. şikayetvar.comda frimanın her biriminden şikayet eden insanlar binlerce şikayet doldurmuş.
firma açıkça her geçen gün daha kötü oluyor. metro turizmin gölgesi çökmüş gibi üstüne. personeliyle herşeyiyle ötekine dönüşüyor.

kamil koç turizmin metro turizme evrimi

farklı bir açıdan bakılmış başlık. yapıcı olacaksak firmanın hiç mi sorumluluğu yok dememiz lazım. bir işletme kendini ilerletmek daha iyi olmak, bu şekilde pazardan daha çok pay almak ister. ilerlemeyen işletme geriler. firma da bu durumun farkına varıp önlem almazsa daha kötü sonuçlar ortaya çıkar. bu başlık sadece bir rezilliğin ortaya çıkışı olarak görülmemeli. şikayetvar.com'da ne rezillikler var.

bu sonun başlangıcının ilk başlığı ya da ilk başlıklarından birisi. kamil koç'la ilgili daha çok başlık var aslında. ama bir firmanın başka bir firmaya evrimi farklı bir konu. bu başlık bunu işlemek için ideal.

kaliteli kadın şarap mı içer rakı mı

kaliteli kadın ne içeceğini sana sormaz ne isterse onu içer. alkol olmak zorunda da değil.

üst kattan gelen sevişme sesi

komşunun performansı ile ilgili değerlendirmelere olanak sağlar. çok ses yapıyorsanız kısa sürmesin, biliyoruz hepimiz...

üst kattan gelen sevişme sesi

komşunun performansı ile ilgili değerlendirmelere olanak sağlar. çok ses yapıyorsanız kısa sürmesin, biliyoruz hepimiz...